Pár hloupých dotazů od začátečníka

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#76 » stř 12. srp 2009, 07:40

Adam píše:..protože stačí trefit jenom ten papír...


Omyl, musíš trefit soustředné kruhy. Ale i tak to není prolém.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#77 » stř 12. srp 2009, 07:52

Netrefijev: takže abych netrefil kruhy, tak bych musel zasáhnout uplně ten roh papíru?



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#78 » stř 12. srp 2009, 07:56

Když se na to tak dívám http://www.kujal.cz/pokus/ter1.htm tak ty kruhy nejsou po celém obvodu papíru a ty rohy jsou poměrně velké... a já myslel, že prostě stačí zasáhnout papír. Takže je to složitější než jsem předpokládal. :|

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#79 » stř 12. srp 2009, 08:05

Víš co Adame, zaplať si instruktora třeba pár dnů předem (neptej se tady na kolik to vyjde, to ti nikdo přesně neřekne) a vyzkoušej si to na místo toho aby jsi tady spekuloval jestli to je nebo není problém. Nebudeš potom ani nucen doma měřit 10m a dávat si tem kartón. Já tvrdím jedno, normální člověk, který ví jak se míří tak to trefí.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#80 » stř 12. srp 2009, 08:18

Mam ABE. Prijedte do Plzne a ja vas vezmu na strelnici, tahle diskuse zacina bejt docela nudna :lol:



vladceRE
Příspěvky: 3

Příspěvek#81 » stř 12. srp 2009, 08:25

Chtěl bych se zeptat, jestli neproběhla změná zákona, která by umožnila pořidít si skupinu C i bez loveckého lístku?



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#82 » stř 12. srp 2009, 08:32

no C bez loveckého lístku sis mohl pořídit vždycky. Jen je tam podmínka, že tuším do půl roku nebo do roka musíš lovečák předložit, jinak ti ji seberou :D

Ono vzhledem k tomu, že lovit bez loveckého lístku = pytláctví, tak je ta otázka dost bezpředmětná



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#83 » stř 12. srp 2009, 08:37

vladceRE: K čemu potřebujete skupinu "C"? Buď někdo má lístek a nebo nemá. Pokud Vám jde ale o koupi kulovnice tak tu si můžete koupit i na skupinu "E".



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#84 » stř 12. srp 2009, 08:38

admix: Thanks za nabídku, ale do Plzně se mi fakt nechce.



vladceRE
Příspěvky: 3

Příspěvek#85 » stř 12. srp 2009, 08:43

Takže je možné tedy, když mám třeba rodiného přislušníka myslivce a on má zbraně typu kulovnice či brokovnice a potřeboval by je přepsat na mě, tak mi k tomu stačí jen E?



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#86 » stř 12. srp 2009, 08:52

vladceRE: Ano. MarK tady na svých webovkách píše (viz položka "Často kladené otázky") že kdo má zbrojní průkaz skupinu "E", tak může vlastnit dlouhou zbraň kategorie "B" - tedy brokovnice, puška atd. Takže z toho vyplývá, že na ZP skupiny "E" skutečně můžete mít brokovnici a kulovnici. Skupina "E" je ale zase náročnější na testy. Ty zbraně by jste samozřejmě ale neměl (aspoň oficiálně) k loveckým účelům, ale k ochraně života, zdraví a majetku (jak píše MarK: brokovnice k ochraně rodinného domku, kulovnice či puška k ochraně rozsáhlých usedlostí a pozemků).



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#87 » stř 12. srp 2009, 08:54

Adame nevím proč pořád operuješ jen s tou skupinou "E". Tyto zbraně bez problému přepíšeš na člověka se skupinou A, nebo B a testy jsou jednodušší



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#88 » stř 12. srp 2009, 08:57

To jsem nevěděl... Ale zase na druhou stranu je tam těžší praktická část, protože se tam manipuluje a střílí (u skupin A a B) i s dlouhými zbraněmi, kdežto já bych měl u E střílet jen z pistole ( i když spráce mi tedy říkal něco jiného). A nevím nevím, jak bych se den předem naučil např. ještě s malorážkou, jsem rád že se naučím aspoň s pistolí...



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#89 » stř 12. srp 2009, 08:58

A to je přesně ten důvod, proč tady všichni omíláme už po milionté dokola, že kurz den předem je s prominutím pičovina.



vladceRE
Příspěvky: 3

Příspěvek#90 » stř 12. srp 2009, 09:00

Tak díky za info, udělám si jen A,B a E

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: richie a 5 hostů

cron