Pár hloupých dotazů od začátečníka



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#61 » úte 11. srp 2009, 15:31

No další střelnice je až v Hradci Králové a nikde není záruka, že to tam bude lepší....

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#62 » úte 11. srp 2009, 16:05

Adame, já jsem to možná jen přehlédl, ale kde že je ta střelnice, která vám byla určena k provedení zkoušky? Pokud píšete o HK, můžete být někde z okolí Pardubic (jako já), proto se ptám.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#63 » úte 11. srp 2009, 16:08

Kurt: Zkoušky budu dělat na střelnici Čestice. Z parbubického kraje nejsem, nýbrž z královéhradeckého (okres Rychnov nad Kněžnou).

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#64 » úte 11. srp 2009, 16:17

Aha, chtěl jsem se nabídnout. ;)
Mírně OT, ale mohlo by pomoci: střelnice v HK jsou dvě - Bara HK a SSK Třebeš. Zkušenosti mám s SSK Třebeš. Nechával jsem si tam vysvětlit rozborku a střílel jsem tam vůbec poprvé z brokovnice a dlouhé malorajdy. A to přesto, že jsem zkoušky dělal jinde (Pardubice). V Třebši dělají přípravný kurz jen pro ty, kteří u nich budou dělat zkoušky, nicméně po domluvě se správcem si lze vše potřebné osahat a vyzkoušet. Zároveň však mám dvě upozornění: 1. správce očekává alespoň minimální znalosti a velkou dávku pozornosti (je to starší člověk a nechce si přidělávat zbytečně starosti). 2. přípravu je vždy dobré dělat na stejné střelnici, kde proběhnou i zkoušky - znalost prostředí, postupů a zbraní, které budou u zkoušky (ne všude se rozebírá CZ50/70) je zejména pro trémisty opravdu důležitá.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#65 » úte 11. srp 2009, 16:34

Díky že jsi mi chtěl pomoct.
Jinak na té střelnici kde budu dělat zkoušku se dělají zkoušky s ČZ 75. Já jsem teďka psal MarKovi soukromý vzkaz kde jsem se ptal na pár věcí a on mi napsal, že i když to dle jeho názoru rozumné není, tak se to den předem naučit dá a je pak ale důležité trénovat. Z toho budu vycházet - udělám zkoušku a pak budu holt trénovat (když to v Česticích zvládli ostatní, tak musím taky). Možná že to jenom přehnaně řeším. Jinak k té zbrani: tu určuje správce a nebo komisař? Já jenom aby se například nestalo, že někdo bude mít v kurzu např. ČZ 75 a oni by mu pak dali rozebrat např. Glock 17.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#66 » úte 11. srp 2009, 16:53

Zbraň určuje komisař, ale co jsem tak pochopil ze zkušenosti své i ostatních, tak to probíhá nějak tak, že zbraň patří střelnici a ta žádá o schválení k tomu, aby mohla být ta která konkrétní zbraň používána u zkoušek. Navíc je limitována tím, že zkoušky se dělají jen s určitými typy zbraní - to znamená u samonabíjecích pistolí zejména typy CZ 50/70 a CZ75. Takže komisař se nemůže rozhodnout, že dá někomu rozborku svého Glocku. Z toho také vyplývá, že to, která zbraň bude použita u zkoušky, vědí nejlépe právě na střelnici.
Co se týče zkoušky - pokud člověk není kopyto nebo trémista, neměl by být problém tu zkoušku udělat po nějakém kurzu (dokonce to jde i bez něj). Co je ale důležité si uvědomit - zkouška nikoho nenaučila zacházet se zbraní. Stejně tak, jako zkouška v autoškole nikoho nenaučila řídit. To je potřeba se naučit postupem času, nejlépe tréninkem a opakováním správných postupů. A to není práce na den nebo dva.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#67 » úte 11. srp 2009, 17:11

To vysvětluje, proč mi správce se 100% jistotou řekl, že zkoušku budu dělat s ČZ 75. Doufám, že to je stejně jednoduché jako ČZ 50/70. Jinak souhlasím, ale takhle to platí u všeho - nikdo, kdo je krátce po zkoušce není mistr. Když vyleze čerstvý absolvent medicíny z univerzity a má na diplomu ještě vlhké razítko tak je jasné, že hnedka nepůjde operovat. To, že má někdo papíry znamená, že zvládl základní minimum potřebné pro jejich udělení a musí se dále rozvíjet.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » úte 11. srp 2009, 18:03

CZ 50/70 je lehčí o to, že má pevnou hlaveň ;)
O věc k rozebírání méně.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#69 » úte 11. srp 2009, 18:07

A rozebrat hlaveň je těžké? Předpokládám, že když jsem pochopil ČZ 50/70 za minutu, tak ostatní bych snad měl pochopit nejhůře za pět minut. A teďka jeden dotaz: dneska jsem si na stránkách o pistoli Glock 17 četl, že existují různé varianty testů a kdo dělá například pouze skupinu E či D tak dostane variantu testu, kde na 100% nejsou otázky typu "Co to je jednuška, troják či kozlice". Je to pravda a lze na to spoléhat? Já se raději naučím všechno i když právě tyhle myslivecký bouchačky mi do palice moc nelezou.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » úte 11. srp 2009, 18:27

Oficiálně to nikde uvedeno není, nauč se vše.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#71 » úte 11. srp 2009, 22:09

Adam píše: ... Pak taky nechápu Tvůj výraz "na obdiv světu" - jestli tohle fórum, kde diskutuje tolik lidí, že bys je na prstech jedné ruky spočítal považuješ za střed vesmíru či svět, tak nevím co na to říct. Ber to tak, že jsem začátečník a o dané problematice nevím nic, zatím se učím prostě jenom testy a k praxi se dostanu později v rámci možností.

Není to tajné, je mi 22 let.


"Na obdiv svetu" byl tak trochu nadneseny vyraz, samozrejme toto forum nepovazuji za stred vesmiru. ;)

Na vek jsem se ptal jen tak ze zvedavosti, neb Tve argumenty mi pripominaly me syny, kdyz jim bylo tak 17-18. Na neco se me zeptali, ale at jsem odpovedel cokoliv, okamzite mi zacli dokazovat, ze oni to vedi lip. Neber si to ve zlem, ja v tom veku nebyl o nic lepsi. A taky nechci delat chytreho jenom proto, ze mam sediny, jsem si jisty, ze je mnoho veci, ktere znas lip nez ja. Ale tady se ptas na neco, o cem zde mnoho lidi vi vic nez Ty (coz je logicke, jinak by ses neptal), nacez hned nam zacnes oponovat na zaklade informaci od nekoho, kdo ma zbrojak par dni a na zaklade neceho, co Ti rekl spravce strelnice, ktery neni ochoten Ti nic ukazat s predstihem. Nezlob se na me, ale o te strelnici si myslim sve.

Pro ilustraci: Dnes jsem mel pod packama 4 mlade lidi (i kdyz o neco starsi nez Ty), kteri se jeste nerozhodli, jestli si budou delat zbrojak, ale chteli o tom neco vedet a osahat si to, prave aby se mohli rozhodnout. Ano, stalo je to nejakou tu korunku (nase ceny jsem tu uz myslim uvadel), ale moc se jim to libilo a jsem si jisty, ze je opet uvidim.

No nic, nema cenu vse omilat dokola. Preji Ti uspech u zkousek a hlavne se potom priucuj od zkusenych. A tem, kteri povedou frajerske reci typu: " Na to se vyser, ..." se vyhni obloukem.



Fenry
Příspěvky: 1

Příspěvek#72 » stř 12. srp 2009, 00:19

Také uvažuji o ZP, chci se zeptat jak velké jsou při zkouškách terče. Tedy jak těžké je trefit. ( budu si asi dělat ABE)

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » stř 12. srp 2009, 07:32

Trefil by je i slepej, ale nervozita pri zkousce dela svoje. Zajdi si na nejblizsi strelnici, nebo se s nekym domluv a zajdi s nim



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#74 » stř 12. srp 2009, 07:33

Fenry: Co se týče pistolového terče, tak to je čtverec s délkou jedné strany 55 cenťáků. Uvnitř je také černý kruh a ten nevím jaké má rozměry a není to podstatné, protože stačí trefit jenom ten papír. Střílí se na 10 metrů (pokud děláš skupinu "E"). Mě osobně to těžké strefit nepřijde. Z pistole jsem sice nikdy v životě nestřílel, ale doma jsem si vzal metr a odměřil jsem si 10 metrů a na tuhle vzdálenost jsem si dal půlmetrový kartón a řekl jsem si, že tohle netrefit, tak bych musel být asi zhulený a ožralý... Když jsem se byl zeptat na střelnici na tu přípravu, tak tam střílel jeden chlápek a přišla tam za ním manželka, ať už jde domů a on jí řekl: "Miláčku, nechceš si to vyzkoušet?" a dal jí pistoli. Ona střílela poprvé v životě a zasáhla terč na 25 metrů (hnedka první ranou). Z malorážky se střílí na 25 metrů a ten terč má 25 centimetrů. Z malorážky jsem taktéž nestřílel ale od mala střílím ze vzduchovky a tak si myslím, že i s malorážkou bych se to naučil a nic těžkého to nebude...



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#75 » stř 12. srp 2009, 07:35

admix: Můžu se zeptat, jaké máš skupiny ZP?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JYbour, Lonestar, MojeTikka, Seznam.cz a 28 hostů