Nutná obrana resp.KN proti psovi

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#91 » pon 23. led 2017, 08:09

Jednou jsem videl pouziti spreje na psa. V sekunde mel uplne jine starosti, nez skakat na chlapka



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#92 » pon 23. led 2017, 08:18

Okamžitý efekt u slzotvornych prostředků nenastává nikdy. Snad s výjimkou reklamních promovidea. Nějakou dobu trvá nástup efektu, od pár vteřin po cca půl minuty, podle toho jak zasahnes obličej a i pak, když závres oči a zadrzis dech můžeš nějakou dobu bojovat.( Vlastní zkušenost u modelových situací) Počítám že u obzvláště zatvrzelých pejsku to bude stejné. Slzak není ráže 44 ani taser. Úmrtí psa moc nevěřím, protože jsem několikrát videl služební psovody použít slzak proti jejich vlastním psum, kteří se do sebe tak zakousli, že se nedali jinak od sebe dostat. Nedělali to rádi, ale nic jiného se pry dělat nedalo.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#93 » pon 23. led 2017, 10:01

Jenže slzák a pepřák jsou dost odlišné věci, ne?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#94 » pon 23. led 2017, 10:45

Je to spise o ucinne latce. Nekde je to CS plyn, nekde mlety pepr :-)

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#95 » pon 23. led 2017, 10:54

Snad prý látka, kterou obsahují chilli papričky (papriková oleopryskyřice).



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#96 » pon 23. led 2017, 12:30

Používám název slzotvornych prostředek pro vsechny typy, ať už CS, CN nebo nejnovější OC. Dneska už devadesát procent výrobců jede na OC.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#97 » pon 23. led 2017, 13:19

Znovu se zeptám: Má někdo info o tom, že tomu zasaženému psovi by tak natekl nos, že mu v krajním případě hrozí udušení?

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#98 » stř 25. led 2017, 16:15

Nejsem sice veterinář, jen dlouholetý chovatel, ale podle mě mu otok čumáku nemůže přivodit smrt, pes umí dýchat i mordou ;)

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#99 » stř 25. led 2017, 18:24

Jasně. V otevřené mordě psa tedy není žádná sliznice, která by natékala po zasažení sprejem. :cry:

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#100 » čtv 26. led 2017, 06:23

Ptal ses na otok ,,nosu"... Podle mě to je u čokla stejně individuální jako u člověka, ale zabít by jsi ho slzákem nejspíš neměl.

Uživatelský avatar
Vinohradian
Příspěvky: 45

Příspěvek#101 » pát 19. kvě 2017, 23:38

Ahoj, dnes jsem měl tendenci se bránit nesmyslnému a mnou nikterak nevyvolanému útoku agresivního a velkýho psa. V zástavbě města bych se opravdu obával zranění nezúčastněných - nicméně nebýt pes spacifikovanej majitelem, zaútočil by... co potom?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#102 » sob 20. kvě 2017, 01:05

pes nesmí vycítit, že se ho bojíš. za mě většinou vždycky stačilo zařvat Místo! nebo Kde máš pána! nebo (bude to znít směšně, ale) zavrčet a nikdy sem neměl se psem problém ani na , že jim cyklisti lezou na nervy hodně



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#103 » sob 20. kvě 2017, 05:38

Na psa bych střílel jen v případě, že by mi útočil na děti. V 90% případů není nutné náznaky útoku na dospělého nějak dramatizovat. Samozřejmě, pokud už se zakousne tak bych se bránil taky :-)



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#104 » sob 20. kvě 2017, 07:37

Před 8 lety jsem byl přímím účastníkem útoku psa poštvaného páníčkem. Šli jsme s kámošem na pokec ke stánku, ale v těsné bízkosti byla parta agresivních zfetovaných mladých pitomců. Lidi na ně volali městskou policii, ale ty přijeli a řekli jim pouze at místo vyklidí a odjeli. Čekali jsme tam problémy tak jsme odešli na druhou stranu přehrady k jinému stánku ( podotýkám že na birella, oba jsme měli zbraň). Když jsme se za cca 2 hod vraceli, zrovna přijížděla státní policie, po skupince chtěli at se legitimují. Ty se jim vysmáli a dál tam řvali a začali proti policii štvát německého ovčáka a měli srandu jak na ně dorážel. Pes byl na volno a netrvalo dlouho a jednoho policistu chytil za nohu, ten vytáhl zbraň, natáhl a závěr zůstal vzadu. jak jsme později zjistili, jeli z dopravně výchovné akce a bez nábojů !!! Policista odběhl do auta volat posily. Majitel psa stále neměl dost tak psa poštval proti kamarádovi( voják v civilu). Když na něj rval at si psa chytí, majitel to udělal, podržel a znovu řekl vem si ho a psa pustil. Kdž ho měl kamarád na noze, legálně drženou zbraní mu střelil do krku-spíš škrábanec, měla to být střela u hlavy aby pes utekl. To už dorazili posily PČR , museli jsme k výslechu, pes byl odvezen na ošetření. Svoje narozeniny jsem strávil na služebně, zasahující policisté nám přišli poděkovat, že se jich moc často někdo nezastane. Nicméně ty smažky druhý den když se vše sepsalo a propustili je, tak hned běželi do místních novin a udělali z nás psychopaty, jak někdo může střílet na veřejnosti, jak to že má vůbec člověk v civilu u sebe zbraň a podobně.....To že ten pes napadl a pokousal dva lidi nikdo neřešil.
Dnes mám 3 děti a pokud na mne nebo na ně vystartuje pes, budu střílet ( někdy lze řešit kopancem). Ale tři děti nad hlavu nezvednu, riskovat že dítě pes kousne třeba do obličeje a bude mít následky do konce života si nerisknu. Zrovna tak mám rodinu, hypotéku, nemůžu si dovolit riskovat že budu pokousanej v neschopence. Mám psi rád, bylo by mi psa líto, ale zodpovědnost padá na jeho majitele. Psa má mít na vodítku a nebo minimálně má mít košík. A to ať si pejskaři říkají co chtějí. denně vidim nezvladatelné psi jak bez košíku a vodítka běhají na dětských hřištích a na volání majitelů nereagují. Pokud na psa zařveš, ještě jsou majitelé často agresivní.... Takže za mne, pokousat se nenechám. Pokud pejskaři nechtějí své miláčky omezovat, ať je venčí na zahradě. Nesnášim keci když přiběhne štěkající pes k dítěti a majitel řve ten je hodnej, ten nekouše. Mne to nezajímá, psa neznám a nemá mi co chňapat po noze (třeba na kole). Vim že by nejčastěji zasloužili po tlamě spíš majitelé. Každý chce psa, je to módní. Ale starat se o něj, dát mu výcvik, čas, uklízet po něm, to už není in. A pokud někoho pes pokouše, tak ho asi ten člověk provokoval......

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#105 » sob 20. kvě 2017, 08:05

Když je možnost, pořádně nakopnout. Ideálně na hlavu a srazit mu tím vaz, nebo alespoň do oblasti břicha. Když to nejde, tak pepřák, ten je takový univerzální, funguje skoro na vše.

Střelba na psa ve městě leda v případě, že na mně visí zakousnutý, protože jinak je šance trefit ho... no, dost malá. Ve volném terénu nebo na samotě bych to klidně risknul.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů