Nutná obrana resp.KN proti psovi



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#106 » sob 20. kvě 2017, 08:18

Několikrát jsme to řešili na střelnici, měli jsme to i na LOSu a výsledek je, že na psa ve městě pepřák a když už musíš střílet, tak nejbezpečnější je, nechat si ho zakousnout do slabé ruky a potom jej zneškodnit. Pes je malý cíl, je rychlý a na první dobrou jej nezlikvidujete.
Mimo město to už je o něčem jiném.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk



Rimmer
Příspěvky: 32

Příspěvek#107 » sob 20. kvě 2017, 08:18

Lynx píše:Když je možnost, pořádně nakopnout. Ideálně na hlavu a srazit mu tím vaz, nebo alespoň do oblasti břicha. Když to nejde, tak pepřák, ten je takový univerzální, funguje skoro na vše.

No nevím jestli pepřák pomůže odrazit útok např. dospělého rottweilera. Sám doma mám 7 měsíční štěně a vím co dokáže. Samotný pes je mazel, všechny vítá , hraje si ,ale jinak při obraně rodiny své smečky nezná bolest a slitování. Útočící rottweiler nemá žádný práh bolesti a navíc dospělý pes má okolo 50kg, tam opravdu pepřák ani nakopnutí nepomůže.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#108 » sob 20. kvě 2017, 08:26

Souhlasím s tebou Bonifac78
Klidně ho nakopnu.
Ale obě dcery nad hlavou držet nebudu.
A vyčítat si celý život, že mají díky tomu nějaké zranění apod. to už vůbec ne.
Když už by to bylo moc, střílím.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#109 » sob 20. kvě 2017, 20:50

http://jablonecky.denik.cz/zpravy_regio ... 00708.html

Tady to je. Je to vskutku úctyhodný blábol.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#110 » sob 20. kvě 2017, 21:07

Re: JoeBiden

Neni to blabol, proc? Jen pise, co blaboli obzalovany. Naopak mi prijde, ze po dlouhe dobe vidim clanek, ktery nikomu necpe predzvykany nazor. Jen napsal nazory kazde ze zucastnenych stran. Trosku zavadejici je jen titulek.

Osobne si myslim, ze byt v kuzi toho vojaka, tak podam na majitele toho psa trestni oznameni, pro zacatek pro pokus o tezke ublizeni na zdravi. Psa pouzil jako zbran. Pak bych ho zaloval pro nemajetkovou ujmu, rekneme par desitek tisic, protoze od te doby chodim ke cvokari, mam fobie ze psu no a jeste by se neco urcite naslo (treba krive obvineni, urazka na cti osobnosti, atd.) Kdyz je frajer, tak at plati. Dobrej pravnik by ho svlikl z trenek.

Re: kk

Spravny novinar nema hledat pravdu, neni to detektiv. Ma jen predlozit informaci, ze se neco stalo a zaver si ma delat ctenar sam. Bohuzel, takto to vetsinou neni.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#111 » sob 20. kvě 2017, 21:20

Taky bych řekl, že je to článek, který pouze zaznamenává fakta. Určitě bych ho nenazval blábolem. Existuje dost horších, kde se to hemží výmysly a polopravdami. Tady jsou protichůdná tvrzení několika zúčastněných stran + psem pokousaný policista.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#112 » sob 20. kvě 2017, 22:26

U nás se to v parku děje dnes a denně. Vyfetla s puštěnými čokly, kteří štěkají a oběžují kolemjdoucí. Jednou jsem volal městskou. Jo přijeli, tisíc pokuta. Vyfetla z toho měla náramnou srandu. Kolikátou už asi dostaly? Žalovat je? Jo možná by z nich člověk dostal akorát ty trenky. Tihle lidé jsou prostě nepostižitelní, nic nemají. "Nová" doba si s těmito individui neumí poradit.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#113 » ned 21. kvě 2017, 07:33

Sysop: tim zjistovanim jsem myslel ze zverejni aspon i vyklad protistrany, a ted koukam podle toho odkazu na clanek ze tam k tomu nastesti doslo, takze az takovy klasicky paskvil to nebyl. Dostali prostor se vyjadrit obe strany. Cekal jsem ze tam bude jen popis od tech fetaku. Ale v te diskuzi jsou taky zajimave vyplody.



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#114 » ned 21. kvě 2017, 08:48

kk:On ten článek prošel výraznou opravou, protože jsem psal do redakce autorovi, jak můžou zveřejnit takovou snůšku blbostí. Ten článek co je zde je korigovanej a spousta tvrzení a obvinění už vypadla. Nicméně určitě to není dobrá novinářská práce. Pokud chci napsat článek, měl bych nechal vyjádřit obě strany, zde k tomu nedošlo. Oslovena byla pouze policejní mluvčí a majitelé psa. Mne jako přímého účastníka ani kamaráda který střílel se nikdo na nic neptal, ani by jsme nevěděli že nějaký článek vyšel, kdyby nás na něj neupozornili další přihlížející lidé. Každý jen nevěřícně kroutil hlavou co to napsali když každej kdo tam byl věděl jak to bylo opravdu. Svědků tam bylo několik desítek. Proč je třeba napsáno, že voják vyšel z nedaleké zahrádky a nemusel být střízlivý, přesto, že jsme přišli z uplně jiné strany a policie okamžitě dávala dýchnout aby prokázala 0 hladinu alkoholu. Ale to je jedno, snažim se už takové články nečíst. V té době jsem byl ale pěkně vytočenej, od lidí jejichž pes pokouše dva lidi bych očekával omluvu a ne běžet do redakce a vymýšlet si takové hovadiny a z lidí co se pouze bránili jejich agresivitě dělat psychopaty....
Policie případ uzavřela jako KN, podle mne když pes jedná na povel tak jde o nutnou obranu, ale v podstatě je to jedno. Další věcí je, že vám policie sebere zbraň na balistické zkoušky. Vrácena byla za cca 3 měsíce v nehezkém stavu, ale budiž. Pokud má ale člověk jednu zbraň, tak pak chodí 3 měsíce neozbrojený po městě, kde mu ihned po incidentu banda smažek vyhrožuje likvidací a odvetou.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#115 » ned 21. kvě 2017, 14:17

OT smazaný

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#116 » úte 23. kvě 2017, 17:59

Případ, kdy jsem musel hodně důrazně zakročit proti psovi, jsem zažil jen jednou.
Naštěstí se to ale vyřešilo teleskopem, ne střelbou. Tenkrát jsem ještě ani neměl ZP a střelnou zbraň. Útočící pes zřejmě neutrpěl zranění s trvalými následky. Jen potom nějakou dobu trochu kulhal.
Prostě jsem seřezal útočícího problémového psa ve chvíli, kdy pes mých rodičů, kterého jsem venčil, ležel na zádech a útočící pes se snažil rozervat jeho břicho, což se mu málem podařilo.
Celá záležitost měla dohru u přestupkové komise a pro majitele útočícího psa to skončilo domluvou a povinností uhradit veterinární ošetření našeho psa. Incident jsem přesupkové komisi ohlásil já, protože šlo o opakované případy napadání jiných psů, kdy starý majitel nezvládal problémového psa z útulku, buď ho venčil navolno, nebo neudržel vodítko. U přestupkové komise případ projednával jeho vnuk, protože téměř devadesátiletý pán už se zřejmě vlivem svého věku pohyboval na hranici svéprávnosti. Prý si nenechal od rodiny říct, a sám venčíval psa, kterého prostě nezvládal.
Rodina vinu majitele uznala a skončilo to tedy v podstatě smírem, nikoliv extremně vyhroceně. Nakonec jsem celkem rád, že jsem tenkrát trochu vychladl a na přímluvu mých rodičů řešil případ jen u přestupkové komise místo abych ho ohlásil policii.
A jsem rád, že jsem tenkrát měl u sebe obušek. Holejma rukama bych našeho psa asi nezachránil, ale střílet v takové situaci bych si netroufl a nejspíš by mi to ani neprošlo. Proto většinou k pistoli nosím i pepřák pro situace, kdy by bylo potřeba zasáhnout v NO/KN, ale nebylo by možná nebo vhodné jít do střelby.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#117 » úte 23. kvě 2017, 20:25

oldlamehand: za me pokud se jedna o napadeni:
1/ cizi psisko, skoro jako NO velikosti, ale nejaky mix... jak se na me rozbehl, nakopnul jsem ho (nekde na krku nebo pod tlamu, uz si nepamatuju, proste jsem kopnul proti nemu) a se skucenim utek, ale nosim pracovni boty s ocelovou spici ...
2/ pes rodicu me pritelkyne, stekal na jineho psa pres plot a já k nemu prisel ze zadu ze ho odtahnu, protoze tam byly i deti a plot chatrnej a nechteli jsme riskovat problem no a pes se leknul a zautocil z leknuti na me, tak jsem proste v tu chvili na nej skocil a zalehnul ho a kdyz se uklidnil tak uznal moji "nadrazenost ve smecce" a od te doby klid. A ze to je pes jak tele. Jenze u toho jsem nechtel psovi ublizit, takze jsem risknul i kousnuti.
3/ podvratak kdyz jsem byl na kole, rozbeh se a zacal mi skakat po noze, a 2x kousnul, opet pomohlo nakopnuti (mensi nez v 1. pripade) nasledne se to jeste resilo s majitelem kvuli vztekline, protoze me hryznul do nohy.

Jinak taky nosim teleskop, prave jako moznost volby aby clovek nemusel hned tahat zbran pokud to neni nutny.

Aby si to nekdo nevykladal spatne, psi a zvirata mam rad. A neublizuju jim, ale pokud neni jina moznost a pes na me zautoci tak pokousat se cizim psem vazne nenecham.



Brit
Příspěvky: 16

Příspěvek#118 » stř 6. bře 2019, 09:45

Dobrý den,
po delší době bych rád oživil toto vlákno. Zprvu napíši svou zkušenost s útokem psa:
Venčil jsem našeho psa, který je nekonfliktní, měl jsem jej na vodítku a procházeli jsme železničním tunelem do lesa. Ihned za tunelem je zatáčka, do které když jsme vstoupili, viděli jsme proti nám místního důchodce s omezenou hybností, který je o francouzských holích a právě zde venčil svého ořecha. Ten je sice středního vzrůstu, ale neposlouchá ho a je agresivní. Ihned na nás začal štěkat. S mým psem jsem šel na kraj cesty, přitáhl jsem ho k sobě a čekal jsem, až pán projde. Jenže jeho pes ho zatáhl, pána srazil i s holemi na zem, vysmekl se mu a běžel k nám. Podotýkám, že jsem v té době nebyl majitelem ZP, ale nosil jsem dvouranný derringer ráže .45. Pes se k nám okamžitě rozběhl, z původní cca 20 m vzdálenosti byl u nás strašně rychle, možná 2 - 3 vteřiny. Okamžitě se vrhnul po mém psovi, načež jsem jej chtěl nakopnout, ale to se mi nepovedlo. Vše probíhalo hrozně rychle. Snažíte se držet svého psa, který se chce bránit a stahujete ho k sobě, takže jediné volné jsou nohy. Kousek za námi šel další pejskař, který se do konfliktu zapojil tak, že se mu útočícího psa podařilo chytit za obojek a uklidnit.
Z celé události si nesu následující - pokud by to nebyl ořech, ale jiný, nebezpečnější pes, jedinou šancí, jak se ubránit by bylo okamžité tasení zbraně, eventuelně střelba ještě před tím, než ke mně doběhl. Jakmile je u Vás, skáče kolem Vás a štěká, jen těžko ho trefíte. Zvlášť když ještě hlídáte svého psa nebo dítě. V takové situaci je naopak střelba nebezpečná samotnému střelci.
Velmi často chodívám běhat do lesa, kde bydlí za městem asociál podobný tomu, jakého zde výše někdo popisoval. Tento člověk napadá a nadává lidem, kteří procházejí okolo jeho baráku. Zda to někdo v minulosti hlásil policii, nevím, ale za minulého režimu sem tuto personu odstěhovali, protože byl problémový co se soužití s lidmi týče. Fyzicky se jej nebojím, ale taktéž má bohužel rotvajlera, který není zrovna přívětivý a velmi často se pohybuje na volno okolo baráku. Minulý týden jsem zrovna běžel okolo, když byl jeho pes na volno a běžel ke mně (při tom štěkal). Naštěstí byl mezi námi potok, před kterým se zastavil. Být to o kus dále, patrně by běžel až ke mně. Páníček rotvajlera jen stál s rukami v bok a koukal. Ani jej nezavolal. Vzhledem k tomu, že výše zmíněný magor bydlí v odlehlé části města, prakticky v horách, je možné, že doposud nebyl nijak trestaný, neboť se zde lidé pohybují zejména během turistické sezony, protože tato silnice vede na místní zříceninu hradu. Tomuto indiviui se snažím samozřejmě vyhýbat, jsem nekonfliktní člověk, ale na druhou stranu mi není jasné, proč bych kvůli němu např. nemohl jít se svým dítětem na hrad. Můj postoj k věci je tedy takový - pakliže by nastala situace, že by jeho pes ke mně běžel, on by byl v nedohlednu a nebo by si ho nevolal, s předstihem bych vypálil do vzduchu a okamžitě na něj zamířil. Pokud varovný výstřel nepomůže, další bude směřovat do něj. Vzhledem k tomu, že se jedná o velkého, agresivního psa, neměl bych příliš mnoho šancí pokud by mne napadl. Dalším faktorem, proč takto reagovat, je fakt, že se jedná o odlehlé místo, kam by se záchranka dostávala podstatně hůře a déle (pokud bych si ji byl po útoku vůbec schopný zavolat).
Chci se zeptat, jak byste postupovali v takové situaci dále - vím, že pakliže bych vystřelil, měl bych podle zákona ohlásit policii použití zbraně. Osobně bych se však snažil na místě zdržovat co nejkratší dobu, protože také nevím, zda výše uvedený není ozbrojený (nelegálně) a v případě zastřelení jeho psa by byl patrně schopný všeho. Je podle Vás v pořádku odběhnout pryč a policii zavolat až následně (cca do 5 minut od události)? Jaký postup se Vám jeví jako nejlepší?
Samozřejmě doufám, že tato situace nenastane, ale upřímně musím říci, že obrana před psem je jeden z hlavních důvodů, proč jsem si ZP udělal a zbraň pořídil. Jinak mám samozřejmě nejen psy, ale všechny zvířata rád. Sám jsem pejskař, ale vždy si pečlivě hlídám, kde svého psa pustím na volno a jak se chová. Nikdy ani nezaštěkal na člověka a vedeme ho k tomu, aby měl lidi rád. Manželka s ním chodí na cvičák a věnujeme se mu. To samé očekávám od ostatních, pakliže se jejich psi mají pohybovat okolo mě nebo mých dětí na volno.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#119 » stř 6. bře 2019, 09:50

A nechtěl by sis na psa vzít pepřák? Podle mého je pravděpodobnost úspěšného zásahu řádově vyšší, nemluvě o tom, že se vyhneš riziku vedlejších škod.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#120 » stř 6. bře 2019, 09:50

Varovný výstřel v případě psa je k ničemu (předpokládáš snad, že se pes zalekne, zastaví a zváží racionálně své možnosti a poté zanechá svého jednání?), plus nemusí na něj být ani čas, nejspíš budeš v případě nenadálého útoku psa rád, že stihneš vůbec vystřelit...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: flowingCZ a 12 hostů