Dotaz na zkoušku odborné způsobilosti



Peťule
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » stř 13. čer 2012, 11:08

Dobrý den,

chtěla bych požádat o informaci ohledně zkoušky odborné způsobilosti. S kolegou bychom se rádi přihlásili ke zkoušce odborné způsobilosti a chtěli bychom dělat zkoušku společně, ale každý máme jinou adresu trvalého bydliště. Jak jsem si zjistila, termín i místo nám bude přiděleno příslušnou policií, kam dáme přihlášku, a tak se chci zeptat, zda je nějaká možnost ovlivnit kde a kdy se ta zkouška bude vykonávat, zkrátka to, abychom mohli zkoušku vykonávat společně?

Moc děkuji za případnou odpověď.



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#2 » stř 13. čer 2012, 11:13

Odevzdal jsem dle mista bydliste na policii vcetne ZDUVODNENE zadosti, ze chci delat zkousky v jinem meste/kraji. Policie zadost posoudila, prihlasku predala do jineho mesta/kraje, odkud mi pak volali a ohledne terminu a mista zkousky - mohl jsem si vybrat dle toho, kde na jaky termin bylo zrovna volno. Takze v zasade ano, je to o domluve.



Peťule
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » stř 13. čer 2012, 11:19

Děkuju za odpověď. Na tu žádost je taky nějaký předepsaný formulář, který najdu na policii?



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#4 » stř 13. čer 2012, 11:25

Nevim o tom, ze by nejaky byl. Ja to napsal na papir, neco jako "Zadam o umozneni konat zk. odb. zp. mimo me trvale bydliste z duvodu..."



Peťule
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » stř 13. čer 2012, 11:33

Takže vlastně záleží na benevolenci a ochotě policajtů. My bychom žádali v rámci jednoho města, ale rádi bychom to dělali na střelnici, kde procházíme "výcvikem", ale ta nespadá pod oblast trvalého bydliště. Takže možnost tu je a pak to záleží na štěstí :-) Díky



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#6 » stř 13. čer 2012, 11:47

Myslim, ze neni moc duvodu proc to nepovolit, pokud je zadost "aspon nejak" zduvodnena.

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... exam_place



Peťule
Příspěvky: 5

Příspěvek#7 » stř 13. čer 2012, 11:56

Díky za odkaz, na to jsem taky koukala. Právě, ten opravdu opodstatněný důvod nemám, ale za zkoušku nic nedám. A ještě se zeptám tu přihlášku, kterou budu dávat na policii musí člověk přinést osobně nebo stačí komplet vyplněná i od někoho jiného? A už při podání té přihlášky platí se nějaký poplatek za vyřízení? Díky



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#8 » stř 13. čer 2012, 12:02

Nechci navadet k nekalostem, ale k zadosti se nepriklada zadny doklad o duvodech, ze je to opravdu tak...

Ja ji posilal postou na druhy pokus (na prvni pokus jsem zkusil datovou schranku, ale nejak to nezvladli a dohadovat jsem se nechtel).

Ne, pokud vim a pokud se nic nezmenilo, tak na policii se plati az za vydani ZP (plus pripadne za nakupky apod., ale to az pak). Jinak vse je pekne popsano tady http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/postup-ziskani



Peťule
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » stř 13. čer 2012, 12:05

Jasně. Mám většinu načtenou, jen něco jsem nenašla a nebyla si jistá a chtěla jsem se ujistit, jak je to ze zkušeností. Díky za ochotu.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#10 » stř 13. čer 2012, 15:00

Už se to probíralo mockrát. Místo a čas zkoušky ze zákona určuje příslušné (podle bydliště) oddělení PČR. Nic dalšího zákon nestanoví.
Zdvořilou žádostí na svém oddělení lze docílit, že ti určí místo a čas dle tvých preferencí. Někde si třeba řeknou o písemnou zdůvodněnou žádost, aby mohli odůvodnit administrativu a případné problémy s tím spojené...



Hrasek83
Příspěvky: 14

Příspěvek#11 » sob 5. led 2013, 16:41

Cau mam dotaz za ktery me tu asi ukamenujete. Mam kamarada, sice je mezi nama 20let rozdil, ale to je jedno. Jde o to ze prisel o papiry z duvodu propadnuti. Zapomel a stalo se. Na PCR mu rekli ze odevzdane zbrane tam ma na 2 mesice a ze si musi udelat zkousky znova. Ja jdu ted v unoru a tak jsem si rekl ze bych mu s testama pri zkousce pomohl. On uz je starsi rocnik a co se tyce strileni zkuseny je ale to uceni uz nedava a neni s toho odvazanej ze by se mel ucit na ZP jaky druh fotky ma byt pouzita nebo ruzny narizeni vlady atd. On jeste nema rad politiku :D chtel bych mu zkratka pomoct protoze me pomaha v tech praktickych zase on. Chci se jen zeptat zda se da pri zkouskach opisovat a jestli uz nekoho vyrazili za to ze napovidal :)) nemejte mi to za zly. Diky



Blazenka
Příspěvky: 8

Příspěvek#12 » sob 5. led 2013, 20:41

V Olomouci bylo na 22 lidí, asi 5 dohlížejících. Takže nějaké opisování asi moc nehrozí. Ale proti gustu...

Navíc moc nevím, jak to chceš provést. Nejdřív si napíšeš svůj a pak budeš mít ještě čas, dělat jeho test?



Hrasek83
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » sob 5. led 2013, 21:10

Jako s testama nemam problem, jsem si to pocital tak zvladnu za tech 40 min udelat spravne 280 otazek. Jen mu chci pomoct, pomuzu mu s testem a pak uz je to na nem. Mam za sebou hodne zkousek kde byli pani z ministerstva (v jinym smeru nez zbrane a strelivo) a vim jak to chodi. Nerikam ze jsem lajdak a spoliham na to, jen me jde o to jak moc je to prisny. Pokud me bude za zady koukat nejaky prislusnik nebo dohled tak to nema cenu ani zkouset. Ja budu rad kdyz mu pomuzu a budem spolu chodit strilet. Zkusenosti se nedaji cerpat z knizek.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » sob 5. led 2013, 21:51

Testy se dají napsat za 5 minut, ale rozhodně Ti tady nikdo nebude dávat návod jak podvádět. Až vyhodí i tebe pak si možná vzpomeneš na: "pro dobrotu na žebrotu"

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#15 » sob 5. led 2013, 22:03

Navíc... Ty v takovým případě přijdeš jen o poplatek komisaři 300 Kč a možná budeš mít černej puntík na PČR, ale kamarád dost možná kvůli nutnosti opakovat příště nebude stíhat ty dva měsíce a nejsem si jistej, jestli to pak s PČR nějak ukecá (jde to vůbec ukecat?) a nepřijde o zbraně.

Takže je myslím hlavně v jeho zájmu, aby jste něco takového ani nezkoušeli... Myslíš to dobře, ale není to dobrej nápad.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: hosekpt, trojda33 a 35 hostů