lhuta na vydání zp



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#1 » stř 18. črc 2012, 19:19

tak sem byl zažádat o vydání zp a bylo mi řečeno že se mám stavit za 7týdnu.není to nějak dlouhá doba?

Uživatelský avatar
aifel
Příspěvky: 72

Příspěvek#2 » stř 18. črc 2012, 19:50

§ 71
Lhůty pro vydání rozhodnutí
(1) Správní orgán je povinen vydat rozhodnutí bez zbytečného odkladu.
(2) Vydáním rozhodnutí se rozumí
a) předání stejnopisu písemného vyhotovení rozhodnutí k doručení podle § 19, popřípadě jiný úkon k jeho doručení, provádí-li je správní orgán sám; na písemnosti nebo poštovní zásilce se tato skutečnost vyznačí slovy: "Vypraveno dne:",
b) ústní vyhlášení, pokud má účinky oznámení (§ 72 odst. 1),
c) vyvěšení veřejné vyhlášky, je-li doručováno podle § 25, nebo
d) poznamenání usnesení do spisu v případě, že se pouze poznamenává do spisu.
(3) Pokud nelze rozhodnutí vydat bezodkladně, je správní orgán povinen vydat rozhodnutí nejpozději do 30 dnů od zahájení řízení, k nimž se připočítává doba
a) až 30 dnů, jestliže je zapotřebí nařídit ústní jednání nebo místní šetření, je-li třeba někoho předvolat, někoho nechat předvést nebo doručovat veřejnou vyhláškou osobám, jimž se prokazatelně nedaří doručovat, nebo jde-li o zvlášť složitý případ,
b) nutná k provedení dožádání podle § 13 odst. 3, ke zpracování znaleckého posudku nebo k doručení písemnosti do ciziny.
(4) Po dobu nezbytnou k opatření údajů podle § 6 odst. 2 lhůty pro vydání rozhodnutí neběží.
(5) Nedodržení lhůt se nemůže dovolávat ten účastník, který je způsobil
Jestli že vydání ZP trvá déle než 30 dní,žádat písemné vyjádření-- viz.diskuze na Střelectví.cz-První vydání ZP - lhůta 30, 60, nebo víc dní?



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#3 » stř 18. črc 2012, 20:29

no já jen.že už přesně věděli na den,kdy to bude hotový a budu si ho moct vyzvednout.asi sou vševědoucí



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#4 » čtv 19. črc 2012, 08:34

To vydání ZP může docela dost prodloužit Obecní úřad. Tam si policajti zjišťují podle místa trvalého pobytu žadatele přestupky. A co mi říkal sám policajt na zbraních, někde je to do týdne a někde přes měsíc :cry:



konopnik
Příspěvky: 12

Příspěvek#5 » čtv 19. črc 2012, 16:30

Na vyřízení posudku mají na úřadě ze zákona 30 dní. Takže když sečteš všechny dny co kdo kde dělá a posílá a vyřizuje, tak to klidně může být měsíc a půl. Ale v Sokolově jsem měl zbroják snad za dva týdny a to se zrovna stěhovali do jinýho baráku... :thumbup:



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#6 » čtv 19. črc 2012, 18:48

Je pravdou, že měsíc a půl jsem ještě neslyšel, že by někdo na ZP čekal. Já ho měl v Trutnově za 14 dní.



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#7 » čtv 19. črc 2012, 19:12

no tak to se mám naco těšit.nevím,jesli jim tam nemám zavolat



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#8 » čtv 19. črc 2012, 19:52

Já bych tam klidně zavolal, hlavu ti za to asi neukousnou. Mě řekli, ať si zavolám za tři týdny a že by měl být ZP hotov. No a když jsem tam volal za 14 dní, tak už ZP byl, ale říkali, že je to díky rychlosti mého Obecního úřadu a že né vždy se to za dva týdny stihne.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 19. črc 2012, 21:33

Toto není chat. Příspěvky s nulovou informační hodnotou budou mazány (a taky byly).
Díky za pochopení.



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#10 » stř 25. črc 2012, 14:38

tak sem dneska volal na policii, jesli náhodou už nemám vystavenej zp. a pěkně sem dostal nadaný, že je otravuju, že toho mají moc. že nemám kam spěchat, že to bude třeba až koncem srpna. a to sem se ptal po 3 nedělích.



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#11 » stř 25. črc 2012, 15:07

Ke 30. dni tam naběhni. Maj na to 30 dnů, ani o jeden víc!!! Nemáš se jich proč bát, tak si dupni.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#12 » stř 25. črc 2012, 15:45

mno, to by moh pěkně narazit. Znepřátelit si odbor zbraní :) ty člověk i potřebuje a můžou dělat pakárnu. Navíc s mylným požadavkem.

30 dnů na to má policie-odbor zbraní samotný. Nepočítá se do toho doba, kterou to čumákuje na magistrátu kvůli přestupkům a dokonce se do toho snad nepočítá ani doba, než získají restřík trestů (to je ale v praxi hned, ale kdyby i tam vzniklo zdržení..).

Musí to vydat bezodkladně.. ať už to právně znamená cokoliv. Ale ono jich teď asi hodně k 1.7. odešlo a je jich tam míň, tak budou možná i pěkně nasr..., já bych je nedráždil, jsou to taky jen lidi.



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#13 » stř 25. črc 2012, 18:16

no já je nedráždil.jen sem se slušně zeptal.ale ochota 0.tak si řikám,kdo si počká,ten se možná dočká



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » stř 25. črc 2012, 18:24

Mezi dotazované úřady ohledně spolehlivosti a bezůhonnosti patří i Báňský úřad



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#15 » stř 25. črc 2012, 19:00

bánský uřad?k čemu to?to nechápu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů