Ktere otazky se ucit



hardkon
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » pát 21. srp 2009, 21:44

Zdravim, zajimalo by me, ktere otazky se vlastne ucit treba na "E" ?
To se me snad nebudou v testu ptat na lovecke pusky, nebo co
musi majitel zbrojni licence, zkusebni komisar, povinnosti spravce
strelnice,vývoz, overovani zbrani... nebo jo?
Taky jsem se dival na otazky, ktere byly v r.2000 a bylo jich min
jak pulka, a bylo to cele o moc jednodussi a prehlednejsi.
Typicky priklad jak udelat z komara velblouda:)
dik za info
Naposledy upravil(a) hardkon dne pát 21. srp 2009, 22:52, celkem upraveno 1 x.



jachymko
Příspěvky: 25

Příspěvek#2 » pát 21. srp 2009, 21:52

vsechny



hardkon
Příspěvky: 6

Příspěvek#3 » pát 21. srp 2009, 21:59

jachymko píše:vsechny

ale tady treba pisou neco jinyho, to se nejak zmenilo?
http://mujglock.com/prubeh-zkousky-na-zbrojni-prukaz.html



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#4 » pát 21. srp 2009, 22:09

Já žádám pouze o skupinu E a naučil jsem se všech 488 otázek. Na těchto stránkách MarK píše, že ne všechny otázky jsou do testů zařazovány ale pro jistotu ať se všichni učí všechny otázky, že to není tak těžké. A je to pravda, skutečně to není těžké. Pokud jsi alespoň průměrně inteligentní člověk a budeš se učit hodinu denně, tak to za pět dní budeš perfektně umět. Já jsem si řekl, že se naučím vždy 100 otázek denně a to mi trvalo cca hodinku no a za pět dní jsem to uměl, teďka si vždycky jednou denně (podle nálady i vícekrát) dělám "trénink testových otázek" a všech 488 si jich vždy projdu a stihnu to v pohodě dříve jak za 40 minut (tedy za čas, který je vyměřen u zkoušky na pouhých 30 otázek). Těch otázek vážně není moc, dokonce je jich ještě méně než v autoškole takže bych neviděl problém se to naučit všechno, je to vážně lehké. Musíš taky brát v úvahu, že asi na padesát otázek je odpověď "příslušný útvar policie". Pro x dalších otázek si stačí zapamatovat "starší 21 let a držitelem ZP aspoň 3 roky" a nebo jakmile uvidíš otázky začínající "...Každý kdo dováží a vyváží...." tak stačí zaškrtnout odpověď "5 pracovních dnů". Těch opakujících otázek je vážně hodně a myslím že už to tady někde psal admix, že se pořád ptají na to stejné, akorát pokaždé trošku jinak. Na stránkách www.mujglock.com jsem našel toto: "pro každou skupinu nebo kombinaci skupin je zvláštní výběr otázek, ale MVČR tento výběr neuvádí. V praxi to znamená, že pokud děláte test pro skupinu E, nebudou se Vás ptát na to co je troják, dvoják ap. na to se zeptají žadatele o skupinu C" ale nevím nakolik to je pravdivé, navíc jak bylo poznamenáno nikde to není oficiálně potvrzené, tak je vážně lepší se naučit všechno, když je to tak lehké.



jachymko
Příspěvky: 25

Příspěvek#5 » pát 21. srp 2009, 22:09

no, uprimne receno, i pokud to nekdy pravda byla, tak jak bys zjistil ktery otazky se neucit, kdyz to MVCR nezverejnuje?



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#6 » pát 21. srp 2009, 22:11

[/quote]ale tady treba pisou neco jinyho, to se nejak zmenilo?
http://mujglock.com/prubeh-zkousky-na-zbrojni-prukaz.html[/quote]

Byl jsi o minutu rychlejší :D (s tím odkazem na stránky glock.com) ale těch otázek je 488, oni udávají o jednu míň, to je vážně zvláštní. Co by stálo ještě za úvahu by bylo změnit to stálé zobrazování otázek 21 a 22 u "zkouška nanečisto" protože mispul tady jasně napsala, že tyhle otázky v testu vůbec neměla čímž vyvrátila to co tady psal MarK - že to tam je pokaždé.



hardkon
Příspěvky: 6

Příspěvek#7 » pát 21. srp 2009, 22:29

Adam píše:
ale tady treba pisou neco jinyho, to se nejak zmenilo?
http://mujglock.com/prubeh-zkousky-na-zbrojni-prukaz.html[/quote]

Byl jsi o minutu rychlejší :D (s tím odkazem na stránky glock.com) ale těch otázek je 488, oni udávají o jednu míň, to je vážně zvláštní. Co by stálo ještě za úvahu by bylo změnit to stálé zobrazování otázek 21 a 22 u "zkouška nanečisto" protože mispul tady jasně napsala, že tyhle otázky v testu vůbec neměla čímž vyvrátila to co tady psal MarK - že to tam je pokaždé.[/quote]

487 jich bylo do 2/09 a 488 je jich ted, popis kere jo a kere ne je na stare otazky,
ale stejne netusim k cemu mi je se ucit neco co nikdy nepouziju, treba co je dvojak
nebo trojak (pro osahlou odpoved Adama vyse)... v autoskole taky delas test jen
na auto, pokud nedelas zaroven treba na autobus:)



jachymko
Příspěvky: 25

Příspěvek#8 » pát 21. srp 2009, 22:36

ach jo, to je furt dokolecka. proste je to test, nepremejslejte k cemu to bude a jak si to usnadnit, proste se to naucte. vedet ze dvojka je brokovnice a dvojak kulovnice je pomerne uzitecna vec, na rozdil od cisel vyhlasek a vzdalenosti na kterou strili komisari, ktery muzete po zkousce klidne zapomenout.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#9 » pát 21. srp 2009, 22:38

Já bych tomu "které jo a které ne" stejně nevěřil. Jednou je prostě soubor testových otázek pro žadatele o zbrojní průkaz a tak je třeba se to naučit. Jak už bylo zmiňováno - není to tak těžké se to naučit, takže bych to neřešil. A že netušíš k čemu to je učit se věci, které nebudeš potřebovat? Prostě to tak je stanovené v zákoně, pokud chceš ZP tak se to musíš holt naučit. K čemu je lidem, že se k maturitě učí co napsal Neruda, Němcová nebo Tolstoj? Většině lidem je tohle naprosto k ničemu, ale pokud chtějí maturitu tak se to musí nabiflovat, jiná možnost není a taky to nikdy potřebovat nebudou. Když se podíváš na testy v autoškole - kolik odpovědí na ty otázky využiješ při řízení auta v praktickém životě? Podle mě moc ne. To stejné s testy na ZP. Pro praktický život potřebuješ vědět jak tu zbraň bezpečně složit, rozebrat, nabít a jak s ní bezpečně zacházet. Kolik mm mají mít pruty mříží a nebo kolik "J" má mít sklo v obchodě se zbraněmi ti je k ničemu - naučit se a zapomenout.



hardkon
Příspěvky: 6

Příspěvek#10 » pát 21. srp 2009, 22:45

Adam píše:Já bych tomu "které jo a které ne" stejně nevěřil. Jednou je prostě soubor testových otázek pro žadatele o zbrojní průkaz a tak je třeba se to naučit. Jak už bylo zmiňováno - není to tak těžké se to naučit, takže bych to neřešil. A že netušíš k čemu to je učit se věci, které nebudeš potřebovat? Prostě to tak je stanovené v zákoně, pokud chceš ZP tak se to musíš holt naučit. K čemu je lidem, že se k maturitě učí co napsal Neruda, Němcová nebo Tolstoj? Většině lidem je tohle naprosto k ničemu, ale pokud chtějí maturitu tak se to musí nabiflovat, jiná možnost není a taky to nikdy potřebovat nebudou. Když se podíváš na testy v autoškole - kolik odpovědí na ty otázky využiješ při řízení auta v praktickém životě? Podle mě moc ne. To stejné s testy na ZP. Pro praktický život potřebuješ vědět jak tu zbraň bezpečně složit, rozebrat, nabít a jak s ní bezpečně zacházet. Kolik mm mají mít pruty mříží a nebo kolik "J" má mít sklo v obchodě se zbraněmi ti je k ničemu - naučit se a zapomenout.


Proc to udelat jednoduse kdyz to de slozite...:P:D ...ale i tak dik za odpovedi;)
treba to casem nekdo zjisti jak to je presne a sem napise...
HOWGH



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#11 » sob 22. srp 2009, 07:59

Naučit se 488 otázek je složité? :shock: Já ti ukážu co se učím normálně na škole a pak uvidíš, že nějakých pár otázeček, které se opakují je procházka růžovým sadem. Pokud se tohle někdo nedokáže naučit, tak by ZP mít neměl. A jak jsi napsal "treba to casem nekdo zjisti jak to je presne a sem napise..." tak o tom dost silně pochybuju. A víš proč? Protože jak tady píše MarK nikde není přesně v žádném zákoně či vyhlášce specifikováno, které otázky jsou do testů zařazovány a proto je potřeba se naučit všechno. Takže pokud ti kdokoliv řekne cokoliv (ohledně toho, jaké otázky tam jsou) tak to bude ničím nepodložené tvrzení a bude se jednat pouze o jeho názor, protože to v žádném zákoně není. Leda že by se ti podařilo získat přímo od zkušebního komisaře všechny varianty testů :D



Jovah
Příspěvky: 22

Příspěvek#12 » sob 22. srp 2009, 12:34

Podle mého názoru ustanovením § 74, odst.3, písm. c), zákona č. 119/2002 Sb., v platném znění je Ministerstvo vnitra zmocněno k vydání souboru písemných testů ke zkouškám odborné způsobilosti žadatelů o vydání zbrojního průkazu a žadatelů o jmenování zkušebním komisařem a citovaným zákonem je obecně zmocněno k vydání vyhlášky k jeho provedení.
V § 3, vyhl. MV č. 384/2002 Sb., se stanoví, že teoretická část zkoušky odborné způsobilosti spočívá v zodpovězení 30 otázek, z nichž 22 je za 3 body (právní problematika), 5 je za 2 body (problematika zbraní a střeliva) a 3 jsou za 1 bod (problematika zdravotní).
To je vše. V praxi to zřejmě funguje tak, že nějaký úředník MV u kafe vybere z textu zákona a souvisejících vyhlášek dostatečný počet jednotlivých ustanovení, k nimž formuluje otázku a následně k jedné správné odpovědi (v podstatě citující ono ustanovení) s větší či menší mírou fantazie vyfabuluje další dvě špatné. Z takto vytvořeného seznamu otázek a odpovědí se pak sestaví jednotlivé očíslované testy, obsahující příslušný počet otázek z jednotlivých oborů, jak stanoví vyhláška. V rámci nějaké metodiky jsou seznam i jednotlivé testy zřejmě předány zkušebním komisařům s tím, že je musí takto používat. Doba platnosti souboru otázek, nebo podmínky zpracování nejsou nikde stanoveny, takže shora uvedený postup může MV opakovat kdykoliv a tak často kolik mají úředníci času a kafe. Zveřejnění také není nikde upraveno, soubor otázek, i když tuším, že v ne zrovna aktuální podobě, lze nalézt na portále státní správy, stránkách MV. To ale není moc podstatné, důležité je, že otázky vycházejí z textu příslušných právních norem na úseku zbraní a střeliva a uchazeč o ZP musí obsah těchto norem znát, ať již je přezkušován jakýmkoli souborem složeným ze 488, nebo 517 anebo 90 otázek.
Vzhledem k tomu, že v teoretické části maji všichni tytéž otázky, zákonem stanovená povinnost odlišnosti zkoušky podle skupin ZP se řeší různými podmínkami v praktické části (různé zbraně, různé podmínky střelby).



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#13 » sob 22. srp 2009, 13:24

V jedné věci nemám jasno. Je možné, aby byly správné odpovědi řazeny v testu jinak než jsou tady na zbranekvalitne.cz? Správce střelnice mi říkal, ať se neučím odpovědi ve smyslu "a", "b" nebo "c" ale ať se učím konkrétní odpovědi na otázky, protože ty odpovědi bývají v testech přehozené a jsou jinak řazeny než tady na internetu. Například odpověď na první otázku v testech "Pro účely zákna o zbraních se rozumí držením zbraně nebo střeliva mít" je správná odpověď "b". Je možné, že v testu bude tato správná odpověď pak ale pod jiným písmenem, buď "a" nebo "c"???



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » sob 22. srp 2009, 20:36

Vzhledem k tomu, že jsi sám říkal, že umíš odpovědi aniž by jsi četl nějaké a, b, c, tak je tato tvoje otázka (opět a zcela překvapivě) úplně zbytečná



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#15 » ned 23. srp 2009, 08:23

Ano, to je pravda. Ale i přesto by mně to zajímalo, protože jsem zvyklý, že ta správná odpověď je na "svém" místě a pokud bych se pak nacházela někde jinde, tak by mě to mohlo rozhodit. Proto se ptám...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů