Ktere otazky se ucit



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#46 » pon 24. srp 2009, 20:18

jomekabi: Proč chceš být za hlupáka? Stupider existuje a běžně se používá. S "more stupid" jsem se ještě nesetkal.
Nebudu se s tebou bavit o kktinách. Slyšel jsi někdy o zkoušce "FCE"??
Podívej se na tenhle odkaz: http://slovnik.seznam.cz/?q=stupider&lang=en_cz (neexistuje :D)
Zkus mi schálně někde najít "more stupid"
Jinak v angličtině má jedno slovo více významů a "report" se hlavně používá jako "hlášení, oznámení, příspěvek". Viz například různá fóra ve smyslu "bug report" - fórum, kam se zapisují hlášení o chybách, poznámky o chybách a příspěvky o chybách.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#47 » pon 24. srp 2009, 20:23

Ares: Prosim Te, kdes to vycet? Kdyby to tak bylo, tak 3. stupen by byl stupidest (ne -ist), ale ono to tak neni. Ne vsechna slova se takto stupnuji, u mnoha se pouziva more ..., a most ... Aspon v anglicke anglictine. Je mozne, ze ti nevzdelanci z byvalych kolonii si to zjednodusili, ale co by mohl clovek ocekavat od barbaru, kteri hazou caj do bostonskeho pristavu?! :D



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#48 » pon 24. srp 2009, 20:26

Kde jsi vyčetl že 1+1=2? Prostě to tak je. Jinak třetí stupeň je opravdu "stupidest". Ares se sekl.

Uživatelský avatar
mispul
Příspěvky: 16

Příspěvek#49 » pon 24. srp 2009, 20:27

Nechci Vam do toho kecat,ale myslim ze na takovehle dohadovani,urazeni se navzajem a srazeni jeden druheho jste jiz starí ne? Uz mi zacinate pripadat jak deti ve skolce:D



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#50 » pon 24. srp 2009, 20:28

A k té "britské angličtině" - mezi americkou angličtinou, britskou a případě australskou není žádný rozdíl v gramatice, ale pouze ve výslovnosti.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#51 » pon 24. srp 2009, 20:30

mispul: promiň, ale uráží mne, když tady někdo blábolí a opravuje někoho, kdo má FCE. Zbytečný byl už ten první příspěvek jomekabiho. Navíc jsem dostal dneska napomenutí od MarKa a bobra, takže se dalšího off-topicu z mojí strany nedočkáte.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#52 » pon 24. srp 2009, 20:31

Adam: Ne, o zkousce FCE jsem neslysel a musim se priznat, ze v zivote jsem zadnou zkousku z anglictiny nedelal. Za to jsem v Anglii 20 let zil, mam anglicky pas, manzelka je Anglicanka, prekladam z i do Anglictiny, pracoval jsem jako technical autor (tj. psal jsem manualy) pro IBM, ..... Takze se sklanim pred Tvymi vedomostmi a bohatou zivotni zkusenosti, holt slovnik na Seznamu je neprekonatelne dilo. :lol:



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#53 » pon 24. srp 2009, 20:37

Něco málo o FCE:
http://www.elvis.cz/jazykove-kurzy/fce/
http://cs.wikipedia.org/wiki/FCE

Ze všech anglických zkoušek je tato ve světě nejvíce uznávána. Slovník na Seznam.cz nepřekonatelné dílo není, ale vytvářejí ho lidé, kteří jsou na tom s AJ mnohem lépe než my dva. Když tak čtu Tvoje příspěvky tak si říkám, že by stálo za úvahu vytvořit nový druh angličiny. Ke stávající bristké, americké a australské by mohl být přidán nový druh - jomekabiho angličtina a ta by se od zbylých třech dost lišila... :-D

Uživatelský avatar
mispul
Příspěvky: 16

Příspěvek#54 » pon 24. srp 2009, 20:37

Jo Adame ve stredu jsi jdu pro ZP tak ti pak dam vedet jak jsem dopadla s tou vetou:) ..opravnen nosit zbran kategorie B..

Jinak oni maji na jednu stranu pravdu,kdyz necemu nerozumis tak by jsi se do toho plest nemel 8-) Vem si priklad ze mne ja to tu jen procitam a radsi nic nepisu a kdyz uz napisu tak abych si byla jista ze to tak je:)ale ty se zapojujes uplne do vseho i kdyz tomu nerozumis a vsechno tu pises a opakujes furt dokola to same tak je to s tebou tezky:) Vim ze se chces zapojit ,ale staci jen trosku ubrat a budou te tu brat jako sobe rovneho ;)



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pon 24. srp 2009, 20:39

-ist je samozřejmě můj překlep -est je správně

A odkud jsem to vyčetl? Zkusil jsi se zeptat strejdy googla?

http://www.wordwebonline.com/en/STUPID

BTW obě formy jsou správně, čili

stupid - stupider/more stupid - stupidest/most stupid
http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=213768

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#56 » pon 24. srp 2009, 20:43

No dobre, take jsem se porozhledl, a americani to opravdu pouzivaji. Bohuzel americtina je ve svete rozsirenejsi, nez prava anglictina, tak rekneme, ze v tomto pripade mame oba pravdu. I kdyz ja ji mam vic. :D



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#57 » pon 24. srp 2009, 20:43

mispul: Děkuji, jsi moc hodná. No vzhledem k tomu, že už máš ZP (splnila jsi zkoušku odborné způsobilosti) tak ty se už můžeš do jakýchkoliv debat zde bez obav zapojit, já ještě ne. Já jsem se po tom napomenutí dneska od bobra a MarKa zařekl že už nic mimo mísu psát nebudu, ale jomekabi do mě musel za každou cenu rýpat tak jsem to nevydržel a musel jsem reagovat, toť vše.

Uživatelský avatar
mispul
Příspěvky: 16

Příspěvek#58 » pon 24. srp 2009, 20:48

Sice se muzu zapojit ,ale jeste se musim hodne ucit ;) Neboj za chvilku se budu ptat na vse ja :D



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#59 » pon 24. srp 2009, 20:50

Už víš co si budeš kupovat za zbraň?

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#60 » pon 24. srp 2009, 20:51

mispul: Mas 100% pravdu, tento jazykovy koutek je totalne OT a hroceni diskusi uz vubec nema cenu. Ale kdyz clovek zacne byt na neco alergicky, tezko se ovlada. Timto si udeluji dutku a slibuji, ze uz na Adama nebudu reagovat a necham ho v domneni, ze .... Fuj, zase jsem se malem ukec. :oops:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, fifal, Jarda.Jezek, JirkaCV, monk, PetrH a 19 hostů