Držení zbraně v nájemním bytě



jirip
Příspěvky: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 16. srp 2012, 10:14

Mám takový dotaz, budu si pronajímat byt mimo trvalé bydliště a samozřejmě bych chtěl držet tam i své zbraně. Dle zákona musím mít souhlas vlastníka nebo nájemce. Znamená to, že potřebuju jen ,,svůj souhlas" a vlastníka už ne? Nebo i souhlas vlastníka? Jde o to, jestli to ,,nebo" platí obecně, nebo dle situace. Pokud jsem pouze návštěva u nájemce, stačí mi souhlas nájemce, pokud jsem nájemce, potřebuji souhlas vlastníka (?) Mám tušení, že by se hledal byt hůř s tím, kdybych všude říkal, že potřebuji do nájemní smlouvy zakotvit souhlas s držením střelných zbraní v předmětném bytě.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 16. srp 2012, 10:24

Dle mého chápání spojky "nebo" jsou obě varianty (ta vlevo a ta vpravo od ní) rovnocené a splnění jedné z nich stačí. Pak tedy stačí mít svůj souhlas (ale pozor v případě kdy je nájemců více, tam to pak není úplně jasné - zda je potřeba souhlas všech nebo jen jednoho). Může ale nastat situace, kdy nájemní smlouva toto právo upravuje (podpisem takové smlouvy se můžete dobrovolně vzdát některých svobod, třeba kouřit v bytě, mít tam zvíře atd) pokud by smlouva upravovala i držení zbraní, bylo by to třeba ošetřit nějak s vlastníkem.



jirip
Příspěvky: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 16. srp 2012, 10:30

Já to tak chápu také, ale mé chápání není zákon. Ve smlouvách se člověk často vzdává chování zvířete apod., ale ustanovení o zbraních jsem teda ještě neviděl. Většinu pronajímatelů to asi nenapadne.



Huck Finn
Příspěvky: 13

Příspěvek#4 » čtv 16. srp 2012, 11:30

Jsi nájemce a svůj souhlas máš. Hotovo. Pokud na to nebudeš upozorňovat, do smlouvy ti to pronajímatel nedá a vše bude dle zákona.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#5 » čtv 16. srp 2012, 14:26

Už se řešilo TADY.

Jinak Huck Finn má pravdu stačí tvůj souhlas ;o)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů