Zaslání krátké zbraně

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » pon 7. zář 2009, 14:05

Chci se dotázat jestli je možné, nebo se tím zákon o zbraních někde zabývá jak lze zaslat zbraň / po ČR / Lze li poslat zbraň poštou jako obchodní balík, kurýrem, nebo jinak a podobně, nebo je nutné vždy osobní převzetí? Děkuji za odpovědi, nebo možnosti

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#2 » pon 7. zář 2009, 14:13

Postou urcite ne. Existuje-li nejaka kuryrni sluzba, licensovana pro prepravu zbrani, nevim. Normalne se to resi osobnim prevzetim.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 7. zář 2009, 14:52

Pokud vim, tak v CR neni zadna spedice s licenci na prepravu zbrani :(



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pon 7. zář 2009, 15:47

Já mu (ti) to převezu, a bude to levnější než taxikem :mrgreen:

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#5 » pon 7. zář 2009, 17:05

Já vím, že se to řeší osobním převzetím ale zajímá mě i jiná možnost jestli o ní někdo neví, vždyť i zbraň je vlastně zboží.Pokud by jste zaslali zbraň poštou / jen hypoteticky / kdo to zjistí co je zasláno v obchodním balíku s pojištěním? Rovněž zaslat to přes kurýra, PPL apod. - ??? Zaslání například plynových zbraní, CO2, vzduchovky, nebo flobertky není problém i když by byly např. u rentgenu k nerozeznání od originálních zbraní.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 7. zář 2009, 17:28

Myslím že my jsme mluvili spíše o legalitě než o tom, zda to "jde". Předpokládám, že na to aby to někdo mohl přepravovat, musí mít zbrojní licenci k danému účelu (tj. že mohou "uschovat" tvoji zbraň) a každý zaměstnanec kdo s tím přijde do styku musí mít ZP-D, nemluvě o povinnosti zabezpečení, kterou pošta určitě nesplňuje.
Takže bych spíš věřil, že ti to převeze nějaký obchodník se zbraněmi, než nějaká zásilková firma.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#7 » pon 7. zář 2009, 18:23

pošta legální určitě není. a při ztrátě balíku (to není zase tak moc vyjímečné) ti žádné pojištění nepomůže. to je průser jak mraky. a převoz člověkem bez licence také nejde (jedině snad že by měl nákupku na podobný typ zbraně), to by bylo nedovolené ozbrojování. a to beru že to chceš poslat známému, který má ZP a nákupku. jen tak někomu na inzerát bych to neriskl ani přes licencovanou firmu.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » pon 7. zář 2009, 19:50

Vždyt říkám, že mu to převezu z místa A do místa B, oficiálně a legálně. :D

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#9 » pon 7. zář 2009, 19:55

Já sice nepotřebuji zbraň poslat ani převážet, můj dotaz byl jen hypotetický, napadlo mě jen, že se to nikde v zákoně neřeší a nejsou ani žádné možnosti- je to divné, né? Řeknu příklad - najdu si jako sběratel zbraň za dobrý peníz, nebo koupím levně v aukci ale jet pro ni cca 440 km osobně je nákladově i ztrátou času 2x tak drahé než cena zbraně??



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pon 7. zář 2009, 20:14

Ale zákon to řeší. §59 zákon 119/2002
Když sedneš na kolo tak máš téměř nulové náklady i na vzdálenost 440 km
Já měl na internetu vybranou prodejnu se dvěmi brokovnicemi ZH po 3500,- ale právě 450km daleko, nakonec jsem koupil u nás jednu za 6000,- (a to se vyplatí :( ), holt některé věci nejsou tak výhodné jak vypadají.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#11 » úte 8. zář 2009, 15:08

Měl jsi jet, koupit obě a druhou prodat za 5 tis :D

jinak kdyby to posílal po tobě, tak si tam může zajet sám, ne? a vyšlo by ho to levněji.
v takových případech je řešením snad jen domluvit se na půl cesty, ale to asi prodávajícímu nebude vhod, hlavně pokud bude mít více zájemců.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » úte 8. zář 2009, 16:50

To já jen tak, co kdyby třeba zrovna nemohl. Když jsem tento problém řešil prvně já tak jsem měl štěstí na fajn lidi co pomohli když mohli. ;) , ale byla to jen malorážka.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#13 » úte 8. zář 2009, 17:29

navíc u Cčkové zbraně je to jednodušší poslat po někom známém. stačí ZP a pro jistotu nějaká smlouva. u krátké by jsi musel mít (bez licence) tu nákupku.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#14 » čtv 10. zář 2009, 06:54

No a jak se to dělá když se na aukci draží zbraňě např.z USA, to si tam pro ně zajedete osobně, taky na kole? Přeci je zašlou a hotovo, né a náklady se zasláním se započtou k vydražené částce za zboží?

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » čtv 10. zář 2009, 07:49

Muzes mi ukazat aukci, kde ti ochotne poslou zbran z USA do evropy? To by me fakt zajimalo

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů