Zmena ucelu nabyti zbrane kat. B



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » stř 24. říj 2012, 07:19

Ustne by se mi to asi taky nelibilo...ale zas neco vyzadovat by se mi taky uplne nechtelo..jeste by se nastvali a pak kazdy 14 dni tam budes chodit na kontrolu zbrani a jednou do mesice je budes hostit doma na kafe kvuli kontrole zabezpeceni...znamej byl jednou trochu drzej, takze mu pak pani (i damy) udelali asi na 3-4 mesice trochu ,,zabavu,,.
Jinak systemum a registrum moc neverim..zrovna nedavno (par tydnu) se stalo, ze mi prisel papir z Ceske pojistovny z pezijniho pripojisteni, ze min. financi je informovalo, ze moje r.c. neexistuje v registru evidence obcanu a ze to nenasli ani na min. vnitra..takze mi nemohou vyplatit stat.prispevek...po 30 letech zivota, placeni dani, soc. a zdrav. pojisteni slyset tohlo bylo docela neprijemne :o ..ale po par navstevach uradu se to diky Bohu vyresilo :roll:



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#17 » stř 24. říj 2012, 10:05

Kdyby na mě zkusili opakované kontroly zbraní po 14 dnech, tak bych se asi velmi rychle obrátil se stížností na nadřízené, ministerstvo a inspekci, věřím tomu, že by se to vyřešilo, čtyři měsíce bych se od nich nenechal takhle šikanovat. A ke mě domů na kafe kontrolovat zabezpečení by zkusili přijít jednou :-D



Enno
Příspěvky: 7

Příspěvek#18 » stř 24. led 2018, 23:37

Dneska jsem se na toto ptal na policii a je to tak (alespoň mi to tvrdila paní na policii), že po registraci zbraně platnost povolení na nákup zbraně kategorie B zaniká a způsob využití zbraně se od té doby řídí skupinami zbrojního průkazu. Takže jestli jsem měl jako důvod pro vydání povolení na nákup zbraně kategorie B sportovní a lovecké účely, tak po registraci zbraně, mohu zbraň využít i pro ochranu zdraví a majetku, pokud mám samozřejmě ve zbrojním průkazu skupinu E.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#19 » čtv 25. led 2018, 07:27

Já to loni řešil s jednou zbraní... na jednom oddělení PČR mi řekli, že se to nedá změnit (a že na NO to je jedno), ale na jiném to udělali, byť se jim to vůbec nelíbilo, protože to ještě nikdy nedělali...



Enno
Příspěvky: 7

Příspěvek#20 » čtv 25. led 2018, 14:11

Jak jsem to tedy pochopil já, tak není nic co by se dalo změnit. Nezmění ti důvod pro povolení na nákup zbraně kat. B, protože jakmile si zbraň zaregistruješ, tak to povolení, jak jsem již psal, zaniká. Tudíž by ti měnili důvod u něčeho, co již nemá platnost. Po registraci se řídíš skupinami ve svém zbrojním průkazu. Jestli ti někde něco měnili, tak tedy nevím, co ti měnili.. možná nic :)



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#21 » čtv 25. led 2018, 15:00

Kdysi v roce 2005 jsem dostal povolení na CZ 858 a tehdy mi to nechtěli povolit na osobní obranu. Když jsem tam přišel, přítomné pracovnice na PČR se divily, zda je vůbec možné si "takový samopal" legálně koupit atd...Povolení mi tedy pracovníci oddělení zbraní vydávali jakoby spíš jen s výhradami a odůvodněním spíše z dílny lidové tvořivosti než ze źákona. Jsou tam formulace jako: "Žadatel je členem klubu vojenské historie a proto se nenašel důvod mu povolení nevydat" apod... Tedy povolení napsané tak, že se nabízí otázka, zda by mi povolení vůbec na samonabíjecí pušku dali, kdybych se neprokázal členstvím v klubu vojenské historie... Mám tedy povolení na sport, na sběratelství a kuturní činnost. Do průkazu zbraně mi při registraci zbraně napsali poznámku: "Jen pro sportovní účely"... A jak čtu v tomto fóru, změnit to nelze...



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#22 » čtv 25. led 2018, 15:07

Mělo by jít podat žádost o povolení nabytí, držení a nošení, škrtnout nabytí (neb jste ji již nabyl) a držení (bo bržíte) a nechat nošení se zdůvodněním ochrana života atd. Za předpokladu, že máte ZP skupiny E. Zaplatit a počkat na nový PZ. Pokud už jednou máte rozhodnutí, nemusíte (zatím ...) zdůvodňovat, proč zrovna teď držíte, nebo nosíte.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#23 » čtv 25. led 2018, 16:31

V této souvislosti mne napadlo, že může docházet ik situacím, že někdo má např. ZP jen skupiny B a povolení dostane jen na sport. Později si ZP rozšíří o skupinu E a dosavadní zbraň, u které má povolení na sport, by chtěl nosit i na ochranu. To by se snad mělo normálně řešit.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#24 » čtv 25. led 2018, 18:05

Samozřejmě, jak uvedeno kousek výše (aToM): podat žádost o povolení k nošení, důvod ochrana ŽZM, přiložit kolek. Je-li v PZ nějaká omezující poznámka, vyměnit. Akorát si nejsem jistý, zda bezplatně.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#25 » čtv 25. led 2018, 22:48

Jak je to ovšem řešeno s platností takového povolení, když podle zákona povolení platí pouze jeden rok od jeho vystavení?



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#26 » čtv 25. led 2018, 22:50

Na nabytí jeden rok, ale na samotné držení/nošení "na furt" ...



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#27 » čtv 25. led 2018, 22:56

Chtělo by to nějaký jednotný a hlavně závazný výklad. Na některých PČR si to vykládají tak, že povolení je pouze na na nabytí, a pokud je již jednou vydáno a zbraň zaregistrovaná, není možné jeho účel měnit a další povolení na tutéž zbraň a pro téhož majitele/nositele vydávat.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#28 » pát 26. led 2018, 06:10

Změna v žádosti o již vydané povolení nedává smysl. Pokud se přestěhuju, nežádám o změnu v původní žádosti o občanku, ale dám novou žádost s novou adresou.
Konkrétní zbraň může nabýt jenom jeden člověk, ale žádost o povolení držet a nosit si na tuhle registrovanou zbraň může podat i někdo další (partner, potomek..)



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#29 » pát 26. led 2018, 07:36

iloveguns píše:Jak je to ovšem řešeno s platností takového povolení, když podle zákona povolení platí pouze jeden rok od jeho vystavení?

Je to mysleno tak, ze pokud se vydane rozhodnuti (povoleni) nevyuzije do 1 roku od vydani, rozhodnuti zanika. Pokud je rozhodnuti vyuzito, plati do te doby, dokud jsi majitelem registrovane zbrane i platneho ZP. Pokud je jedna z podminek neslnena, povoleni zanika. Vse uvedeno v paragrafu 13 odst. 1 zakona c. 119/2002 Sb.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#30 » pát 26. led 2018, 08:21

aToM píše:Změna v žádosti o již vydané povolení nedává smysl. Pokud se přestěhuju, nežádám o změnu v původní žádosti o občanku, ale dám novou žádost s novou adresou.
Konkrétní zbraň může nabýt jenom jeden člověk, ale žádost o povolení držet a nosit si na tuhle registrovanou zbraň může podat i někdo další (partner, potomek..)


Samozřejmě. Pokud jde o žádost o nošení již zaregistrované zbraně, povolení může dostat i další osoba, která má ZP a tu zbraň si půjčuje. Ale aby požádala o nošení ta stejná osoba, která již tu zbraň koupila na jednou vydané povolení, podle vyjádření na několika PČR prý nelze. Pokud např. držitel ZP si rozšíří ZP o skupinu E a předtím měl jen B, může nosit ty zbraně, na které měl předtím vydané povolení proto, že má nově vydaný ZP skupiny E.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů