Stavba a založení (brokové) střelnice

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#46 » čtv 8. bře 2018, 05:21

cipis: Děkuji, to je přesně to, co jsem potřeboval. Přesně, jak říkáš; za takovou konzultaci to stojí určitě!

coffee: Díky, taky zkusím v tom pošťárat; myslel jsem si, že pokud se jedná o soukromou věc, mohla by stačit současná "zahrada", ale opatrnost v tomto případě může ušetřit spoustu peněz...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#47 » čtv 8. bře 2018, 11:08

Ten balistik je první na řadě, protože jestli on řekne, že to nepůjde, tak jakékoliv další kroky s tím nic neudělají.
Další je samozřejmě ten stavební úřad, přestože střelnice jako taková není stavba, definici máme danou v zákoně, bohužel k tomu různé stavební úřady přistupují různě. Něco se dá udělat v rámci "činností", na které není nic potřeba (třeba terénní úpravy do 1m), k něčemu budeš potřebovat už nějaké ty další papíry. Policie údajně chce dokonce vyjádření od stavebního úřadu, že to, co tam k nim jdeš přihlásit, není stavba, když od nich nic nemáš. Nicméně sportoviště, jak píše výše kolega, by bylo asi až v případě jiné střelnice, než nekomerční a neveřejné. A jinou asi v plánu nemáš :)

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#48 » pát 9. bře 2018, 07:42

No, upřímně řečeno, po tom, co jsem tu četl (že vlastně mezi nimi skoro není rozdíl - tedy pro PČR, samozřejmě neberu v potaz jiné normy), jsem si s tou myšlenkou pohrával; proč to nezkusit? Ale to už by byl asi problém u sousedů...
Ale zkusím nějakého balistika sehnat a někdy v červnu / červenci dám vědět, jestli a případně jak se podařilo, díky za rady.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#49 » pát 9. bře 2018, 08:27

Jj, pro PČR je to střelnice jako střelnice, tedy vlastně pro balistika. Ale pro úřady je to poměrně zásadní rozdíl, protože třeba u kryté máš najednou několikanásobné požadavky defacto na veškeré vybavení, výšku stropu atd. U venkovní zase budeš muset řešit sociální zařízení, odpady a tunu dalších krávovin, když to chceš veřejné/komerční. Obecně ty technické požadavky (krom balistika) jsou na nekomerční neveřejnou mnohem nižší. Z principu, když si uděláš soukromou střelnici na zahradě, tak tam nebudeš budovat sociálku, když ji máš u sebe v baráku atd.
To dej vědět dříve, schůzku si domluv a jdi na to hned, než tě to přejde. U nás to bylo v pohodě, balistik by do toho i šel, ale ve finále se šprajcl majitel pozemku, ač chtěl moc střílet, tak dostal strach ze spoluobčanů, kvůli hluku. Resp. nešprajcl, ale zatím ho nikdo nepřesvědčil, že to bude bez problémů.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#50 » úte 13. bře 2018, 15:08

Mě by se hodila taková střelnice aspoň na malorážku. Taky mám velkou zahradu, cesta je asi 250m daleko, domy jsou postavené na kopci a ta střelnice by byla pod kopcem asi 100 metrů od nejbliýčího...mého domu. Ze spodu zahrady není žádný ten dům vidět.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#51 » čtv 15. bře 2018, 05:08

cipis: Jsem v zahraničí, proto i původní nákresy byly jen nákresy (a kóty podle mapy.cz :-D ). Ale nějaké 2 - 5 000 Kč určitě za prvotní balistiku stojí, i kdyby pak sousedi byli proti; takže nějaký progres bude, to slibuji!

neznalek: To zní dobře, ale pozor, jak říká můj tchán (nimrod): "Ucho myslivce je na malorážku obzvláště citlivé."



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#52 » čtv 15. bře 2018, 11:10

Nějací tady v okolí určitě budou. Proto bych to chtěl mít legálně. Tu část pozemku mám nevyužitou a hodila by se na to skvěle. Ani úprav by nebylo potřeba udělat nějak moc. Zeptám se místostarosty na jeho názor a uvidím.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#53 » pát 16. bře 2018, 09:41

erteple: pokud těch sousedů není v dohledné (a doslyšné) vzdálenosti přehršel, byla by dobrá taktika nadchnout je nejdříve pro střílení. A oni by potom třeba nedělali problémy se souhlasem, protože by si třeba řekli, že když jste tak ochotný narvat svoje peníze do místa, kde by si i oni mohli zastřílet, tak je to vlastně dobře i pro ně :-)



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#54 » úte 17. dub 2018, 19:49




dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#55 » úte 17. dub 2018, 20:41

@ erteple - muj balistik si vzal uplne za vsechno 5.000Kc, nejake konzultace, vypracovani posudku, provozni rad strelnice atd. poradil ve vsem a konecne vysledek, koncem tydne hotovo.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#56 » čtv 27. zář 2018, 07:23

Potřeboval bych vypracovat posudek, provozní řád, .... na nově zřizovanou soukromou střelnici v JM kraji (mezi Brnem a Znojmem). Na netu jsem našel tyto soudní znalce - balistiky:

Doc. Ing. Alois Skoupý, CSc.
Doc. Ing. Jan KOMENDA, CSc.
Ing. VÁCLAV HAJNÝ

Máte s nimi nějaké zkušenosti, doporučení nebo nedoporučení ? Případně tip na nějakého dalšího balistika v uvedené lokalitě ?

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#57 » úte 2. říj 2018, 18:52

Dastin: viděl jsem to. Smekám klobouk a závidím. To je stejná frajeřina jako postavit si doma bowlingovou dráhu.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#58 » úte 2. říj 2018, 22:40

Majlonte, ještě je tu pan Jedlička, ale musíš dohledat někde kontakt.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#59 » stř 3. říj 2018, 09:10

Nakonec jsem obvolal všechny evidované znalce. Seznam znalců se dá nalézt na webu Ministerstva spavedlnosti zde:

http://datalot.justice.cz/justice/repzn ... m?OpenForm

Do políčka "Obor/odvětví" zvolit "Střelivo a výbušniny". Ne všichni znalci, co mají tuto specializaci, dělají i schvalování střelnic. Některý dělá např. jen pyrotechniku a nic jiného.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#60 » stř 3. říj 2018, 13:44

A kterého sis nakonec vybral? Kdyžtak do SZ, díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], flowingCZ a 11 hostů