Stavba a založení (brokové) střelnice



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#31 » stř 31. led 2018, 22:07

Nekecá :)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#32 » čtv 1. úno 2018, 01:59

Já jsem o stavbě taky vážně uvažoval, ale nakonec jsem radši koupil hotovou. Je sice 5 min od domu, takže v papučích to nedám, ale na druhou na střelnici je i byt takže by to v papučích šlo. Třístovka by se mi na zahradu stejně nevlezla, bo bydlím ve městě. No a i když se komerčně využívá tak se to taky nikdy nevrátí. :-)

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#33 » čtv 1. úno 2018, 18:30

Vovas píše:Ja myslim, jestli s tou strelnici pod domem trochu nekeca. Dokud neuvidim fotky, tak tomu neuverim..


Myslet si můžeš co chceš.Nereálné to není ani v nejmenším.Jsou lidi co za svoje a pro sebe na střelnici přebudovali starou slepičárnu.Nebo i vysloužilý kravín.Někteří pískovnu,jiní zase starý lom.
Mi to přijde jako jako "naval fotky jinak budeš za kecala".
S takovou negativní motivaci možná zemřeš jako neveřící.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#34 » čtv 1. úno 2018, 19:07

Neplet si dojmy s pojmy. Negativni motivace je neco jineho. Kazdopadne kdyz rika Patrik, ze to je pravda, tak tomu verim. Jen jsem si dovolil trochu zapochybovat..

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#35 » úte 6. bře 2018, 13:02

Ahoj střelci, také uvažuji o soukromé střelnici. Dle mého názoru na perfektním místě, ale dovedu si představit, že dle názoru někoho jiného ne. Dovolím si požádt ty zkušenější z vás, aby posoudili, zda má vůbec cenu chodit za balistikem. Střelnice by byla krátká, tak 50m a ne moc široká. Jako výhodu vidím velký vlastní pozemek (to od domu, označené jako zahrada), ideální sklon terénu a velice schopné lidi na Zbraních a střelivu. Další silnice ve směru střelby je až po dvou kilometrech lesa a kopců. Jako nevýhodu pak samozřejmě blízkou silnici (vyřešilo by to několik tater s pískem, třeba z výkopu zeminy z budoucí střelnice?) a relativní blízkost druhého domu, jakkoliv by s povolením od jeho obyvatel nebyl (snad) problém. Ani bych nemusel nic betonovat, stačilo by v ybagrovat několik m3 zeminy, abych dostal rovný povrch... Stačí třeba, když bude v provozním řádu něco jako "zákaz střelby pod úhlem větším než...", "zákaz střelby do stran" atd? Nebo relativně jednoduché "omezovače" v podobě trám(k)ů, omezujících výhled? Omlouvám se za ruční nákresy, nejsem teď na tom místě, abych změřil úhly atp.

Samozřejmě neřeším další věci (jako hasiče, povolení majitelů sousedních pozemků, hygiena a v neposlední řadě protesty ochránců luční trávy), za jejichž výpis na první straně děkuji a které mě trochu vyděsily.
pudorys0002.jpg


(poznámka: střelnice by reálně stála víc "vlevo" - blíž domu. Nechtěl jsem ale čmárat do textu)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#36 » úte 6. bře 2018, 13:39

Pokud nebydlíš na úplné samotě, tak se příprav na problémy se sousedy. U nas v okolí omezili provoz na spoustě střelnic, když se v průběhu času ke střelnici přiblížila zástavba...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#37 » stř 7. bře 2018, 05:10

To bych ani tak neřešil; ve "vsi" je cca 7 domácností (a 4 "lufťáci"), se kterými vycházím dobře a někteří z nich by si taky občas rádi bouchli. Jedná se ale opravdu o soukromou věc, žádné tisíce nábojů týdně. Ani to omezení provozu by nejspíš moc nevadilo (jak to omezují - počet ran týdně/denně? Ráže?).
I kvůli jen občasné využívanosti bych nějak chtěl i minimalizovat výdaje - tohle místo se mi opravdu zdá předurčené (po vybagrování a přenesení materiálu), jen nevím, jestli se to zdá jen mě :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#38 » stř 7. bře 2018, 08:05

erteple : Na to se zeptej především balistika. Nikdo jiný ti provozák nepotrdí a bez něj prostě střelnici mít nebudeš. Jinak přeji úspěch a závidím možnosti.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#39 » stř 7. bře 2018, 08:10

Tak omezení ráže, doby střelby atd. Ono to, že dnes vycházíš dobře se všemi nemusí platit zítra. Krom toho nevíš, kdo se přistěhuje. Většinou stížnosti přicházejí s tím, jak se ke střelnici přiblíží zástavba. Ono je normální v dnešní době, že si někdo postaví stavení vedle dlouhodobě provozováné střelnice, která byla původně mimo obec a pak si stěžuje a v horším případě sřelnici zruší.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#40 » stř 7. bře 2018, 09:50

JJ, stačí, když si lufťáci budou stěžovat, že v sobotu nemají klid při řezání na cirkuli a sekání sekačkou. V lepším případě skončíš s omezením provozu na pracovní dny od 9 do 16. V horším budeš mít luxusní venkovní střelnici pro vzduchovku. A nikdy neovlivníš, že si chalupu na druhém konci dědiny nekoupí ultraprudič. Nevím, jaký máš rozpočet, ale ve výsledku ti možná vyjde levněji taxík od chalupy na nejbližší střelnici a zpět i se zapůjčením zbraně a vystřílenýma patronama.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#41 » stř 7. bře 2018, 12:33

aTom: tak levněji určitě; obzvláště při tom, jak často střílím... Ale to je právě ono - sebrat se, někam jet, prokazovat se, tísnit se s ostatními, přepečlivě dbát na to, abych náhodou nepřeslechl, že na druhém konci chtějí jít k terčům, cítit se blbě, když střílím z kosy s kompenzátorem a vedle mě se postaví důchodce s .22 LR na jednorukou mířeknu. Možnost stát se členem a získat určitá privilegia, ale za cenu sbližování se s novými lidmi (z práce toho mám dost) atd...

Fascinují mě videa na youtube, kde Amíci doslova sedí na terase, všechno v dohledu jejich pozemek, tak co by si nezastříleli? Samozřejmě je mi jasné, že takovouhle svobodu tu nebudeme mít nikdy, ale ten ideál: "Chci si zastřílet, jdu na to..." je něco, co mě opravdu přitahuje. Nebo jentak trénovat třeba na LOS a nejen u toho sušit. Když jsem bydlel v severních čechách, tak tam byla jedno perfektní místo, ani jsem nelitoval ujetých 20km, ale i to je bohužel omezené a omezované - přesně v duchu, jakém píšete - nová zástavba, stížnosti...

Myslím, že si věc nechám ještě projít hlavou (taky koukám není poblíž žádný balistik); a propos: jasně, těžko se to určuje takhle od boku, ale kolik stojí práce takového znalce v případě, že bych chtěl:
1. Posoudit proveditelnost
2. Zpracovat projekt
3. (po té, co vše zkonstruuji, vyběhám další povolení atd) Kontrola shody s projektem / posudek

Je mi jasné, že se té platbě stejně nevyhnu, ale alespoň rámcově - 5 000? 20 000? 50 000? Abych mu nazaplatil a on pak neřekl: "Hm, tady to stejně nepůjde, resp. ne tak, jak chcete vy."



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#42 » stř 7. bře 2018, 13:08

Ještě je jedna možnost a to dostat se do nějakého zajetého střeleckého klubu a po splnění podmínek si taky.jezdit stříletskoro kdy se zamane a ve finále to bude lacinější... Akorát co vím z okolí, tak většinou se tam dostat je už o známosti,komornější kluby moc nepřijímají nové členy.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#43 » stř 7. bře 2018, 15:08

To jo, ale ten zajetý střelecký klub musí mít střelnici, která takový provoz umožňuje. Na té, kam chodím já se střílí jen středa čtvrtek.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#44 » stř 7. bře 2018, 15:31

Erteple, však zkontaktuj balistika a zeptej se ho, kolik bere za konzultace a jaké má cestovné. My kdysi cosi zkoušeli a vyšel asi 2h pokec na místě plus mailování od něj asi na 1500 Kč, se vším všudy. Jeho resumé bylo, že by to šlo. Což ale samozřejmě je teprve začátek. Jeho následné zprávy atd. cca. 12 000, no a pak samozřejmě to, co si vymyslí na úřadech atd. Plus samotná realizace.
Ale samotná úvaha a jeho osobní názor na realizovatelnost je těch 1500 Kč, což myslím, že za to stojí.
Další krok asi to samé s nějakým hlukařem.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#45 » stř 7. bře 2018, 18:31

no a taky Ti to musí povolovat územní plán, minimálně jako sportoviště.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů

cron