Střelba ze zbraně před vystavením PZ

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#211 » čtv 12. kvě 2016, 11:13

Pánové, zacyklili jste se na něčem co s tématem nesouvisí takže se vrátíme zpět .
Střelba ze zbraně před vystavením PZ



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#212 » čtv 12. kvě 2016, 15:13

Tak pro mě to vyřešil Drsňák odkazem na zákon.
Sice mi přijde divné něco výslovně nezakázat a rovnou hodit mezi přestupky, ale jsou i horší věci. :cry:

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#213 » stř 24. srp 2016, 09:32

Mám podobný dotaz, ne ohledně střelby, ale ohledně doby před PZ. Když ji povezu z krámu a zastaví mě hlídka a uvidí třeba kufřík na sedačce, co se stane? Nemám PZ, mám jen fakturu.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#214 » stř 24. srp 2016, 09:34

Tak máš ZP, podle vyjádření MVČR nevím kde jsem to četl po dobu registrace stačí ZP. Případně je vhodné mít kopii NP a fakturu. Není to snad ale nutné.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#215 » stř 24. srp 2016, 10:02

O PZ máš požádat do 10 dnů,ne? Takže v této lhůtě problém není nebo by neměl být... ale pro jistotu bych u sebe měl NP a fakturu...

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#216 » stř 24. srp 2016, 10:15

Řekl bych, že je to stejné, jako auto na zelených spz - tím taky můžeš jezdit v rámci 10 dnů, dokud nezaregistruješ a nedostaneš normální značku. Takže na zbraň máš fakturu s datem prodeje a nákupní povolení od policie...pokud tě chytnou ve 3 ráno někde na kalbě s kvérem za pasem, tak to asi neukecáš, ale pokud to bude v 7 ráno na cestě na místní oddělení, tak bych neviděl problém...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#217 » stř 24. srp 2016, 12:57

slavekskeeve píše:Mám podobný dotaz, ne ohledně střelby, ale ohledně doby před PZ. Když ji povezu z krámu a zastaví mě hlídka a uvidí třeba kufřík na sedačce, co se stane? Nemám PZ, mám jen fakturu.


Tady máš to vyjádření

Kód: Vybrat vše

Zbraň nemůže její držitel, kterému nebyl dosud vydán průkaz zbraně, nosit. Zbraň však může přemísťovat (např. odnést koupenou zbraň z obchodu domů, příslušnému útvaru policie k registraci) v režimu držení, kterým se podle ustanovení § 2 odst. 2 písm. a) bod 2. zákona č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zbraních“), rozumí mít zbraň nenabitou a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo.
Při případné kontrole by držitel zbraně předložil pouze zbrojní průkaz. Výjimku nebo povolení nemusí mít držitel zbraně vždy při sobě, ke splnění povinnosti proto postačí, pokud je na výzvu příslušnému útvaru policie předloží ve stanovené lhůtě. Pokud by u sebe držitel zbraně neměl průkaz zbraně z důvodu, že zbraň dosud nebyla registrovaná, a zbraň by měl při sobě v režimu držení, nedopouštěl by se protiprávního jednání, protože splnění povinnosti mít u sebe průkaz zbraně by po něm s ohledem na probíhající proces registrace nebylo možné vyžadovat. Držitel zbraně by proto neměl souhlasit s případným projednání tohoto jednání v blokovém řízení, případně by se měl proti rozhodnutí o přestupku odvolat.
Zde je na místě vykládat zákon o zbraních podle jeho smyslu a sledovaného cíle, nikoli podle doslovného znění. Vyžadovat splnění povinnosti mít při sobě průkaz zbraně v situaci, kdy to po jejím držiteli nelze spravedlivě požadovat, není v žádném případě cílem právní úpravy.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#218 » stř 24. srp 2016, 13:08

Děkuji

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#219 » stř 24. srp 2016, 13:17

slavekskeeve píše:. . . . Když ji povezu z krámu a zastaví mě hlídka a uvidí třeba kufřík na sedačce, co se stane? Nemám PZ, mám jen fakturu.

Nestane se nic. Pokud by došlo na otevření kufříku a zjištění, že převážíš zbraň, je třeba s hlídkou policie spolupracovat a to v tom smyslu, že jim situaci vysvětlíš a své tvrzení podložíš předložením ZP, OP a fakturou.

P.S. než jsem stačil dopsat mou odpověď, wigum mě předběhl. Má odpověď je v podstatě stejná a stručná, ale od wiguma obsáhlejší a více vypovídající :D



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#220 » stř 24. srp 2016, 13:40

nosit sebou fakturu je docela vopruz, ne?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#221 » stř 24. srp 2016, 13:46

Proč ?

Koupím zbraň, strčím do tašky, včetně dokladů, dojdu na odbor zbraní a střeliva, zaregistruji.

A můžu jít zpátky na střelnici testovat a nebo domů, trénovat rozborku a sborku, čistit a leštit :-)

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#222 » stř 24. srp 2016, 13:48

Kolombo...to pouze za předpokladu, že ti na tom odboru rovnou vydají průkaz zbraně...protože dokud ho nemáš, na střelnici si nevystřelíš...takže můžeš tak leda pěkně doma sušit...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#223 » stř 24. srp 2016, 14:05

Jo, vydají, jen jsem musel počkat, až to paní zalaminuje :-)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#224 » stř 24. srp 2016, 14:17

Někde vydají na počkání, někde ne...

Jinak já kupoval v pondělí a registroval ve středu, takže jsem dal fakturu do kufříku k nástřelnému listu, takže opruz s "taháním" faktury, když jinak než v vybitou zbraň převážet nemohu (a na to je kufřík nejlepší), se nekonal.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#225 » stř 24. srp 2016, 14:27

u nas nevydaji, jinak to je taky za predpokladu, ze jsi ji koupil zrovna v den oteviracich hodin... a taky to, ze zbran naky "kufrik" ma. A to, ze napriklad ja rad mam uctenku uz nekde odlozenou a ne tahat se s ni. Atd...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů