Nutná obrana - použití zbraně když není E

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#16 » pon 11. úno 2013, 13:35

UvF: autobus divokých švédských roztleskáváček by mě asi vyved z míry víc než lupič v baráku.... :D

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#17 » pon 11. úno 2013, 13:50

Tak teď přemýšlím, z čeho bych měl ve svým věku větší strach :roll:

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#18 » pon 11. úno 2013, 14:08

:lol: nevím, jak Vy, ale návštěvu lumpa mám aspoň slušnou šanci přežít



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#19 » pon 11. úno 2013, 16:18

HonzaLBC píše:Jasně, ale "vhodné zabezpečení" je takové, které neumožní neoprávněnou manipulaci se zbraní osobě bez ZP, v tomto případě manželce. Manželka sice bude krytá NO, ale já budu mít problém, že se dostala ke zbrani a mohla s ní manipulovat.


To si nemyslím. Vhodné zabezpečení je IMHO takové, které neumožňí neoprávněnou manipulací se zbraní způsobit průser. Takže poučená a vychovaná rodina je vhodné zabezpečení. Souhlasím v tomto plně s Joem.

Ano, moje děti jsou už dospělé a manželka je už bábou. Kde jsou děti malé, a mladé a zvídavé, tam je třeba větší opatrnosti. :)



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#20 » pon 11. úno 2013, 19:01

věřil bych Honzovi. K té zbrani se nikdo nesmí dostat o své vůli bez tvého dozoru. Nestačí jen to, že s ní nikoho nezabije.
§ 29
(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí
a) převést vlastnictví ke zbrani, střelivu nebo zakázanému doplňku zbraně na osobu, která k jejich držení není oprávněna, nebo je přenechat takové osobě,

§ 2
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
e) přenecháním zbraně nebo střeliva poskytnutí možnosti jiné osobě se zbraní nebo střelivem fakticky nakládat,

věty typu "nechávám ji ve skříni, aby ji mohla manželka v případě nouze použít" bych v zápise raději vynechal.

A mít domluvu u dětí do 18 let jako jedinou obrannou linii mi teda dostatečné nepříjde. Ani snad nebudu uvádět příklady z jisté Bohem požehnané země. Pravdou je, že člověk se v životě musí srovnat se spoustou věcí a jak poslouchám lidi kolem, tak mají jen pramalé tušení, co se ostatním honí v hlavě. A pak je pozdě na tvrzení "ale on byl vždycky tak hodný chlapec...".



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#21 » pon 11. úno 2013, 20:19

Já bych vsadil na sdělení kodu k otevření trezoru-sdělení kde je klíč atd ,kde by se na manžela, otce a majitele ,či spolumajitele nemovitosti vztahovala jednoznačně KN,rodina byla v ohrožení.tečka,matka jednala v NO....

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#22 » úte 12. úno 2013, 07:25

@ Alcatraz: copak ty chceš zbraň přenechávat? Jako že, tady je kvér a miláčku můžeš si s ním dělat co chceš?

@ Garf: myslíš, že je to dostatečně pružné řešení? Myslím, jestli bude/budou mít dostatečně času klapat kód.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#23 » úte 12. úno 2013, 09:33

Alcatraz píše:věřil bych Honzovi. K té zbrani se nikdo nesmí dostat o své vůli bez tvého dozoru. Nestačí jen to, že s ní nikoho nezabije.
§ 29
(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí
a) převést vlastnictví ke zbrani, střelivu nebo zakázanému doplňku zbraně na osobu, která k jejich držení není oprávněna, nebo je přenechat takové osobě,

§ 2
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
e) přenecháním zbraně nebo střeliva poskytnutí možnosti jiné osobě se zbraní nebo střelivem fakticky nakládat,

věty typu "nechávám ji ve skříni, aby ji mohla manželka v případě nouze použít" bych v zápise raději vynechal.

A mít domluvu u dětí do 18 let jako jedinou obrannou linii mi teda dostatečné nepříjde. Ani snad nebudu uvádět příklady z jisté Bohem požehnané země. Pravdou je, že člověk se v životě musí srovnat se spoustou věcí a jak poslouchám lidi kolem, tak mají jen pramalé tušení, co se ostatním honí v hlavě. A pak je pozdě na tvrzení "ale on byl vždycky tak hodný chlapec...".

Když Ti odpozoruje nebo jinak zjistí kód, sebere klíč od trezoru nebo trezor rozřeže, je to selhání zabezpečení. Strejně jako když Tě neposlechne.
Syn zatím nenapáskuje závěr a nenatáhne zásobník, ale taky to budu muset řešit. Zatím 100% dodržuje, že když se chce podívat na pistolku, musí počkat, až přijdu domů, a říct si.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#24 » úte 12. úno 2013, 11:26

Joe, zamykáš dům/byt, když odcházíš? Proč?



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#25 » úte 12. úno 2013, 12:36

[quote="Urdo von Fuj"]@ Alcatraz: copak ty chceš zbraň přenechávat? Jako že, tady je kvér a miláčku můžeš si s ním dělat co chceš?

Když manželce řeknu, zbraň je tady v šuplíku, nezamčená, tak jí tím umožním v mé nepřítomnosti se zbraní fakticky nakládat, takže jde o přenechání.

Když bude zamčená v certifikovaném trezoru a ona trezor rozřeže, tak už překonává překážku, já jsem vykrytý, protože musela překonat překážku, která je podle zákona dostatečná.

A zabezpečení formou proškolení pokryje jenom část rizika, neumyslnou nehodu, že třeba manželka najde nabitou zbraň na stolku a protože s ní nebude umět, tak si při neopatrné manipulaci ustřelí palici. Na to proškolení pomůže.
Ale na úmyslné zneužití to nepomůže, sice budeš logicky předpokládat, že manželka rozumná a za normální situace se zbraní nic neprovede, ale potom se třeba dozví o chození za sousedkou (příklad :-D ), rupne jí v palici, vezme pistoli a půjde do sousedky vyprázdnit zásobník. Takže jak je zbraň zajištěná pro tyto případy? Argument nechodím za sousedkou nepoužívat, v životě může být jiných milion situací s podobným výsledkem :-)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#26 » úte 12. úno 2013, 13:07

předně, přenechání, je naprosto něco jiného. To je vědomý akt - "na tady máš". Nedostatečné zabezpečí pak bude posuzováno v kontextu, zda mohlo a šlo předejít například nedovolenému užití.

předpokládám, že znáš toho s kým žiješ. Nemusíš být studovaný psycholog/psychiatr abys poznal, že je dobrý manželce z dosahu odendat i nože se špičkou ;)

Chovám se ke své družce se značným respektem a k tomu patří i důvěra. Třeba v to, byť není držitelkou ZP, že se bude, v případě nutnosti, aktivně bránit. Nemusíš vymýšlet fantaskní teorie o tom, co by bylo kdyby ... a jak to udělat, abych z toho neměl problém. To je jako sprchovat se v pláštěnce

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#27 » úte 12. úno 2013, 13:49

Alcatraz píše:Joe, zamykáš dům/byt, když odcházíš? Proč?

Ano, protože to považuji za přiměřené zabezpečení.
Například tchán nezamyká, těch pár místních kolem něj se zná, a polovina z nich je aktivních myslivců, tam se nekrade :lol:



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#28 » stř 13. úno 2013, 18:18

UvF: Ale přenechání je právě to - vědomě jsi umožnil se zbraní fakticky nakládat někomu, kdo na ni nemá povolení. To naplní i sdělení kódu nebo uložení nouzového klíče od trezoru v květináči.
A pokud jsi to učinil předem, nemáš to ani pokryté beztrestností u KN/NO.
Takže manželka vystřílí celý místní gang a bude z obliga, ale Ty máš přestupek :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#29 » stř 13. úno 2013, 18:29

No myslím že takový přestupek se dá rozdejchnout, a když Ti manželka poleze na nervy tak změníš kombinaci a je taky vystaráno :D



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#30 » stř 13. úno 2013, 19:30

Sided :lol: ,vítězí,
jak jednoduché milý Holmsi...
miláčku, zastřelila jsem tvou zbraní ze zamčeného trezoru tchýni-asi to bohužel nebyl lupič :) , sem se asi spletla-měla jsem takovej strach ty nikde a skoro ,jako bys tu byl .....,ale děkuji ti , že si mi sdělil,kde je klíč a číslo kodu trezoru , zbraň jsem ti tam vrátila miláčku ,zamkla a klíč spláchla,aby ho nikdo nenašel ,ani už si nepamatuju ta čísla ,jak žes to říkal ,12345, no vlastně dyť si tu u toho byl :lol: tak to asi víš , a já byla s kamarádkou, v Karlových Varech :mrgreen: vyčisti ji prosím, jako minule, když jsi tchýni - mi odkrágloval maminku, miluju tě Honzíku z Liberce, tvá milující manželka :mrgreen:
Ty olé -to sou konstrukce- máš asi howno na práci a vymejšlíš 3,14 ...
kvér natvrdo zamknout dle vyhlášky zabezpečit , a jedinej kdo s ním něco může ,je držitel ZP a PZ,svěřit za dozoru můžeš na střelnici.Když máš problém s babou, ať si udělá zbroják , má ho už 304.000lidí, a že by to nedala?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů