Které skupiny ZP zvolit?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#31 » stř 3. dub 2013, 22:01

D se vzdycky hodi... teda aspon pro lidi co nemaj nikde jistou karieru... maji vyhodu ze je vemou treba k mestakum nebo to nakych bezpecnostnich agentur atd....

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » stř 3. dub 2013, 23:53

podle novely zákona se od 2014 prodlužuje platnost nově vydaných ZP na 10 let a tedy i k lékaři se bude chodit míň často. U D ale zůstává dvojnásobná frekvence než u ostatních, takže D=lékař každých 5 let.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#33 » čtv 4. dub 2013, 08:50

Int1m1thy píše:D se vzdycky hodi... teda aspon pro lidi co nemaj nikde jistou karieru... maji vyhodu ze je vemou treba k mestakum nebo to nakych bezpecnostnich agentur atd....



No, tak že bych úplně toužil jít k měšťákům nebo do nějaké bezpečnostní agentury, to zase úplně ne. Upřímně si myslím a doufám, že mám na mnohem víc. :-D

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#34 » čtv 4. dub 2013, 08:54

ilicz píše:podle novely zákona se od 2014 prodlužuje platnost nově vydaných ZP na 10 let a tedy i k lékaři se bude chodit míň často. U D ale zůstává dvojnásobná frekvence než u ostatních, takže D=lékař každých 5 let.



Aha, to jsem netušil. Myslím, že těch pět let pro Déčko a 10 let pro ostatní skupiny stačí. Konec konců s řidičákem taky nemusíte každých několik let běhat k doktorovi.



dex9k
Příspěvky: 21

Příspěvek#35 » pát 2. srp 2013, 13:59

Můžu se zeptat na váš názor ohledně sk. A? Jako jak často (jestli vůbec) choděj policajti na návštěvu a jak je to s udělovaním těch vyjímek? Osobně mě na tom nejvíc přitahuje teoretická možnost pořídit si tlumič pro které mám slabost už od mala, ale právě nevim jestli by mi ho povolili a pak možná nějakej ten automat.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » pát 2. srp 2013, 16:03

1) Nepleť si skupinu A zbrojního průkazu a kategorii A střelné zbraně. Pokud máš sk. A ve zbrojáku, žádné prohlídky to automaticky neznamená. Tudíž by to neměl být faktor pro rozhodování zda sk. A ano či ne.

2) Výjimku na zbraň či doplněk zbraně kat. A velmi pravděpodobně v nejbližší době nedostaneš, rozhodně ne s čerstvým zbrojákem a i později jen těžko... Ale do té doby už toho budeš o tom, jak to (ne)chodí, sám znát mnohem více.



dex9k
Příspěvky: 21

Příspěvek#37 » pát 2. srp 2013, 18:00

Neboj skupiny ZP a zbraní si nepletu, ale k čemu by mi byl ZP sk. A kdybych si nechtěl pořídit zbraň nebo doplňěk kategorie A že? To je pak zbytečnejch 500,- Jak to teda je s tim udělováním vyjímek, kdo o tom rozhoduje? Na co všechno páni policajti koukaj? můj případ: ZP 3 roky, žádný zápisy u policie (teda vlastně vloni jsem dostal smyk na ledě a truchu ohnul pouliční lampu, to snad nevadí ne?) a sem voják z povolání - jakou bych měl podle vás šanci?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » pát 2. srp 2013, 18:22

Třeba k nákupu sběratelské neAčkové zbraně bez tormentace.

Výjimku žádnou nemám, takže nechci šířit znalosti, které mám jen z doslechu.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#39 » pát 2. srp 2013, 18:24

Pravděpodobně žádnou, ale můžeš zkusit zažádat, zaplatíš litra, a i když ti výjimka udělena nebude, tak jsi ho zaplatil zbytečně.



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#40 » pát 2. srp 2013, 19:21

Ja si ZP sk. A delam. Proc? Proc ne? Nikdo mi nezaruci, ze se mi jednou nebude hodit. A ZP (A, C, E) me celkem vyjde na cca 4500 Kc. Jestli mam dat ctyri nebo ctyri a pul, to neni takovy rozdil, petistovku dneska clovek utrati, ani nevi jak. A nez pozdeji opakovat zkousky a riskovat, ze je neudelam... Zakon schvalnosti funguje a prijit o ostatni treba kvuli jedinemu bodu, to se mi fakt nechce.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#41 » pát 2. srp 2013, 21:34

hamon píše: Zakon schvalnosti funguje a prijit o ostatni treba kvuli jedinemu bodu, to se mi fakt nechce.

U ZP to nefunguje jako u řidičáku. Když při rozšiřování ZP neprojdeš nepřijdeš o něj, zůstanou Ti stávajíci skupiny.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » sob 3. srp 2013, 07:51

dex9k píše:Můžu se zeptat na váš názor ohledně sk. A? Jako jak často (jestli vůbec) choděj policajti na návštěvu...
V rámci dohledu chodí kontrolovat pouze zabezpečení přechovávaných registrovaných zakázaných zbraní (zbraně kat.A).

Ze statistik PP MVČR (i když počty dohledů mám jen za roky 2003-2007, tak aspoň pro představu):

Počty provedených dohledů zabezpečení zbraní kategorie A v obydlí

Kód: Vybrat vše

rok   reg.zbr.kat.A     provedených dohledů v obydlí 
2003      280             62
2004      449             70
2005      517            205
2006      627             98
2007      661            115
2008      787              ?
2009      926              ?
2010      980              ?
2011      961              ?
2012      990              ?
Výjimek na zakázané zbraně je zhruba tisícovka (a počet jejich držitelů pochopitelně nižší).

Celkový počet všech registrovaných zbraní k 31.12.2012 byl 721 054, z toho tedy zbraní kat.A 990, kat.B 300 650 a kat.C 419 414.

Pokud jsi sběratel, chceš doplnit svoji konkrétní kolekci zbraní o zakázaný kousek, máš dostatečné zabezpečení zbraní a udělení výjimky neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti ( :twisted: ), tak ti policie MŮŽE výjimku udělit (§9 odst.2).

K 31.12.2012 bylo celkem 82 572 držitelů ZP sk.A pro sběratelské účely. Ti z nich, kteří požádali o výjimku a dostali ji, měli registrováno dohromady 990 zakázaných zbraní ;) . Takže asi tak...

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#43 » sob 3. srp 2013, 08:21

A propos, německá MP 40 z 2. sv. války se taky řadí do kategorie A, nebo je to nějaká výjimka a není na ní zapotřebí výjimka (to zní strašně :-D)? Uvažoval jsem totiž, že bych si ji časem pořídil a stal se členem nějakého historického spolku, co pořádá rekonstrukce bitev.



dex9k
Příspěvky: 21

Příspěvek#44 » sob 3. srp 2013, 14:19

Přesně o tom samým jsem už taky uvažoval, akorát na "tý dobrý" straně a s tomikem. Ale jak teď koukám na ty statistiky co tady uvedl Steiner (za ně díky moc) z toho asi nic nebude (a vůči expanzům mám silnou averzi) :D
Popravdě mě to ku***sky překvapilo, vždycky sem myslel že Ačkovejch zbraní je u nás v oběhu podstatně víc, dyť jen co jich je k nalezení u prodejců...
Hádám že podobný to bude i s doplňkama kat.A co?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » sob 3. srp 2013, 14:49

dex9k: ty statistiky co sem postnul se týkají držitelů zbrojních průkazů. U držitelů zbrojních licencí je těch zbraní opravdu mnohonásobně víc ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: trojda33 a 17 hostů