Které skupiny ZP zvolit?

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#166 » pon 9. črc 2018, 20:47

Blacky: :) nejde o pár kaček, přemýšlel jsem o tom... A- nejsem sběrač a tak jsem si řekl .. staré nefunkční krámy.. k čemu, no a B - sport..? biatlon ani náhodou a max. nějakou broknu.., ale co... bylo to dobré alespoň k tomu, že jsem si zopakoval zákony.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#167 » pon 9. črc 2018, 21:23

Blacky : Tak to by mě zajímalo,odkud ten policajt čerpal info. Oni jsou to čím dál, tím větší pohádkáři. Vždy jsem se jich zastával ale nyní mám dojem, že si ani nedokáží přečíst zákonné normy. A teď se nejedná o tento případ. Ten zákon zatím neřeší.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#168 » pon 9. črc 2018, 22:21

Stěžejní je to, co je v rozhodnutí a pokud je vydáno povoleni vlastnit, držet a nosit, je úplně jedno za jakým účelem bylo vydáno a za jakým ucelrm já s tou zbraní budu nakládat, pokud mám odpovídající skupiny ZP. Co je ve spise je mi zrovna v tomhke případě úplně jedno.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#169 » úte 10. črc 2018, 13:23

Gregory píše: no a B - sport..? biatlon ani náhodou a max. nějakou broknu..,


B je nejen na sport. A sport není jen biatlon. Kdykoliv jdu na střelnici si zatrénovat lze to považovat za sport, je úplně jedno z čeho střílím. (Co se peněz týká skupina stojí 700 v tomto ohledu je to maximálně 150 ks 9mmLuger to mi moc nepříjde.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#170 » čtv 12. črc 2018, 11:10

Počkejte, až budou výjimky na zbraně A-I (třicetiraný zásobník) udělovat jen držitelům skupiny B zaregistrovaným ve sportovně střelecké organizaci... Právní opatrnost velí udělat si všechny skupiny. I ty, u kterých si nedovedu představit k čemu by mi byly.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#171 » čtv 12. črc 2018, 15:34

@Gregory, mám pocit, že tenhle "argument, jak chytře ušetřit" slyším od každého, kdo o ZP teprve uvažuje.

Zamysli se: jestli máš teď problém se 700 za B (prozřetelnost viz @mbem), nebo s 1.400 za A+B (pro strýčka Příhodu), uvědom si, že za každou béčkovou zbraň dáš 500 státu, tisíce až desítky tisíc prodejci za samotné železo a nepočítaně za střelivo, údržbu, trezor...

Mě stál ZP i s přípravou něco přes 7K a v celkovém objemu je to pakatel.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#172 » čtv 12. črc 2018, 20:56

@ViralWinter: to bych podepsal. Úvodní náklady na pořízení ZP jsou pakatel ve srovnání s tím, co ztratíme za zbraň a střelivo. Je to drahý sport. Holt když chcete koupit opici, musíte počítat s výdaji za banány...



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#173 » čtv 12. črc 2018, 21:22

Jo akorát že C a D znesnadňují zkoušky. Cčko sem nebral protože zvířata střílet nebudu, tak na co si komplikovat život malorážkou?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#174 » čtv 12. črc 2018, 21:28

To jsi mohl bejt smutnej, kdyby se komisař i na B vytasil s malorazkou, což klidně může. A u změny o 5 metrů, to se na mě nezlobte, pokud nestrhavas, nelze netrefit. Pokud strháváš, netrefíš ani na 10.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#175 » čtv 12. črc 2018, 21:35

Může mi ji dát rozebrat. I tu brokovnici. Což bych mu s klidem předvedl. Ale řekl by mi stříliš z malorážky, dostal by vytištěné vyjádření MV a pokud by to nestačilo, byl by to dost možná jeho poslední komisařování. Protože odstřílením pistole pro E plní člověk podmínku pro B kde je "krátká kulová nebo dlouhá kulová" ne "a" zatímco u C je Dlouhá kulová a zároveň dlouhá broková.

Naštěstí byli oba komisaři naprosto správně znalí a vyloženě to i některým neznalým řekli.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#176 » čtv 12. črc 2018, 21:45

Nastřílet C z malorážky s oporou bylo na praktické to nejjednodušší. Ale jasně, komu je to moc, ten si to zopákne do deseti let při rozšiřování ;)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#177 » čtv 12. črc 2018, 22:03

Já neměl moc nastříleno a dělal jsem zkoušky v jiném kraji. Teď bych to nastřílel, ale u zkoušek...Takže jsem C odložil a nechal si ABE. S tí mse dá v pohodě žít. :D Jako jasně kdyby mě na starý kolena napadlo se připojit k tomu spolku, tak bych to musel dodělávat, ale tak nějak to nepovažuju za pravděpodobné, stačí mi drtit terče.
To bych spíš ocenil to D no. Se zbraněma bych rád dělal, ale jsou pozice kde to není nutný a zase, když bych to jo potřeboval tak to mám už natrénováno.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#178 » pát 13. črc 2018, 06:41

ViralWinter píše:@Gregory, mám pocit, že tenhle "argument, jak chytře ušetřit" slyším od každého, kdo o ZP teprve uvažuje.

Zamysli se: jestli máš teď problém se 700 za B (prozřetelnost viz @mbem), nebo s 1.400 za A+B (pro strýčka Příhodu), uvědom si, že za každou béčkovou zbraň dáš 500 státu, tisíce až desítky tisíc prodejci za samotné železo a nepočítaně za střelivo, údržbu, trezor...

Mě stál ZP i s přípravou něco přes 7K a v celkovém objemu je to pakatel.


Co pořád všichni mají s těma 700 kč :) , nejde mi o 700....., ale když to tady tak čtu tak jsem tam možná mohl to A a B přidat.. nu co, třeba si za pár let zase rozšířím. :lol:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#179 » pát 13. črc 2018, 06:50

Hihiiii jasny neboj. :) na druhou stranu budes mit oproti nam vyhodu, ze se naucis novy veci a to co mi uz davno zapomenem. :)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#180 » pát 13. črc 2018, 07:30

@Gregory tak sorry, špatně jsem pochopil tvůj post ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz, Walt a 12 hostů