Které skupiny ZP zvolit?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#151 » stř 4. črc 2018, 09:19

Presne. I sme vtipkovali nad nosenim. Ze to pry muzu dat pod kabat a je to :)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#152 » stř 4. črc 2018, 09:33

Mě se policajtka ptala "Tohle na obranu? Jak to chcete nosit?", po dopovědi, že ve futrálu na housle a třeba na obranu doma, už neřekla nic... :D



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#153 » stř 4. črc 2018, 09:45

Důvod žádosti v nakupku je jen důvod, pokud dostanete povolení nosit jen s udanym duvodem sport, není důvod si myslet, že nemůžete tu zbraň nosit na obranu. Stěžejní jsou skupiny ZP.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#154 » stř 4. črc 2018, 10:12

Proto u nas se zaskrtavaji vsechny duvody dle skupin zp



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#155 » stř 4. črc 2018, 10:15

Kdysi jsem kupoval CZ858. Na policii při žádosti o povolení velké zděšení, byli překvapeni, že se takový "samopal" vůbec může prodávat a kupovat, :-) ale nakonec mi povolení dali, prý, když jsem v tom klubu vojenské historie, tak tedy milostivě ano... :-) Přitom mám v ZP všechny skupiny. Do PZ mi ovšem napsali "jen pro sportovní účely". Když tu poznámku při kontrole u výměny ZP viděl policajt, tak okamžitě, že to je hovadina, že to omezení do PZ nepatří a hned mi PZ vyměnil zdarma za nový bez omezení.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#156 » stř 4. črc 2018, 10:18

JJ to je tak, když se v rámci "služebního postupu" kvluli lidem, nebo penezum dostane na odd. zbrani nekdo, kdo se jich vlastne boji a nema je rád. .(

Druhej poliš palec nahoru.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#157 » stř 4. črc 2018, 10:34

Když jsem tam byl pro povolení na CZ858 a byli všichni policajti a policajtky tak zděšeni ze "samopalu", bylo tam staré osazenstvo ještě z doby totality a všichni měli krátce před důchodem. Tu výměnu mi udělali ti noví, co ty staré páky vystřídali. :-)



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#158 » stř 4. črc 2018, 11:13

Pamatuji situci, kdy takhle cerstve po novele zakona o zbranich kolem roku +- 2002, sel jeden pan registrovat osma padinu a nekompromisne mu byla odnata a vzata do uschovy z duvodu, ze neni opravnen vlastnit takovou zbran. Musel se vzit pravnik a trochu na mistnim oddeleni udelat vit. Proste neznali tehdy novy zakon 119/2002 Sb.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#159 » stř 4. črc 2018, 20:01

Sedmej píše:já si udělal jen E a zatím mě to v ničem neomezuje. jasný, kdo už předem ví, že chce dělat něco na co potřebuje i další, tak to je něco jiného. ale hádám, že většina lidí co má ZP stejně všechno kupují na E a jinou skupinu k ničemu nevyužije. možná ještě to B, že nemusí nosit při nákupu nábojů i PZ.


Ja chtel puvodne take jen E, ale na radu policajtu jsem udelal vse a dnes toho nelituji. Uprimne, jsem nikdy necekal ze D vyuziju, a ejhle, jak jsem za to byl rad.

No ze nakupni povoleni oduvudnuju u vseho jako na ochranu, tedy na E je taky pravda, proc to tam nenapsat, pak nmeni problem nosit cokoliv co se da skryt a nikdo nemuze rict ani fň.
Na druhou stranu, pri koupi naboju nemusim nic resit, a celkove se nikdo na nic nepta kdyz vidi v prodejne vsechny skupiny tak nic neresi a prodaj co clovek chce. Samozrejme pokud ma prislusna nakupka pokud jsou potreba.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#160 » stř 4. črc 2018, 20:45

Na naboje snad staci B. Ale jinak souhlas, dnes bych uz asi aky delal i C, to asi vydrzi nejdele ;-)

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#161 » stř 4. črc 2018, 21:02

To asi ano, ale bude stopro podmínka, že jenom když budeš nimrod a člen v mysliveckém spolku. :!: :x

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#162 » pon 9. črc 2018, 15:20

Také přidám vlastní zkušenost.. Já jsem si původně dělal jen E, no a před týdnem jsem rozšířil o C, doufám, že nebude potřeba další rozšiřování :D , jinak k registraci 858 mě řekli .. no dneska jste už 5, ale jinak se mu líbila.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#163 » pon 9. črc 2018, 16:10

Caroprd111 píše:Důvod žádosti v nakupku je jen důvod, pokud dostanete povolení nosit jen s udanym duvodem sport, není důvod si myslet, že nemůžete tu zbraň nosit na obranu. Stěžejní jsou skupiny ZP.
Je takový důvod, totiž ten, že povolení nosit na obranu nebylo vydáno.
Stěžejní je totiž to, co je uloženo ve spise na OSZBM.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#164 » pon 9. črc 2018, 18:32

Gregory: šmarjáááá když už jsi rozšiřoval, proč sis nedal i A,B???? ted par kacek snad máš. Zrovna A se může časem hodit, pokud se svět definitivně posr..... a aspon jako sbírku nám neco nechaj. Navíc s A si můžeš nakupovat jakekoli strelivo i do zbrani co nemas. (sice nejmensi baleni, ale to nikdo moc neresi) a B se zase může hodit, pokud se zprísni a zbrane bude moc mít nejakej streleckej klub.

Sumasumarum, je skoda, si to neudelat vse, jelikoz jsou zkousky temer stejny a jde jen o par penez.

BTW: ja si dnes vyzvedl "NOVÝ" ZP a je na 10 let. Údajně (jak rikal poliš) by se měl casem udelat na neurcito a jen po urcite lhute by se nosilo potvrzeni od doktora a kvery.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#165 » pon 9. črc 2018, 19:55

Jo, to s tím nejmenším balením můžu potvrdit - zrovna minulý týden jsem kupoval 9mm Luger FMJ - "sypačky S&B" a nejmenší prodávané balení měli 250ks :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 hostů