Které skupiny ZP zvolit?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#136 » čtv 28. čer 2018, 09:40

kolombo : Ony tam jsou ty skupiny popsány společně ale zkrátka sportovní zbraň je pro B a lovecká zbraň pro C. Krátkou kulovou ti na holé céčko fakt nikdo nenapíše. Alespoň já takové OSZBM neznám. Není to lovecká zbraň dle zákona o myslivosti. Naopak na B to pochopitelně není problém.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#137 » čtv 28. čer 2018, 09:59

Právník nejsem a skupinu C nemám, tak se hádat nebudu. Ale je mi divné, že to dají do stejného odstavce, když je to jiné.

Tj. dělat jen jednu samotnou skupinu je asi blbost, já mám B+E ...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#138 » čtv 28. čer 2018, 11:33

Kolombo, mícháš kategorie zbraní a skupiny ZP. Písmenka kategorií zbraní neznamenají totéž co skupin ZP. Máš v tom hokej.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#139 » čtv 28. čer 2018, 12:30

kolombo : Znám dost holých céčkařů. Přes to, že jim to vždy rozmlouvám a doporučuji k tomu alespoň E.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#140 » čtv 28. čer 2018, 12:35

Kdyz jsou to vylozene myslivci a nemaji zadny vztah ke kratkym zbranim, ale zbran vnimaji jen jako nastroj pro vykon myslivostu, tak jim to patrne staci a jinou skupinu nevyuziji.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#141 » čtv 28. čer 2018, 13:39

AndreasBader : Jo. A pak se za čas přijdou ptát jak získat krátkou zbraň na svoji osobní ochranu před dohledávanou postřelenou černou zvěří. Právě proto doporučuji k céčku éčko.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#142 » čtv 28. čer 2018, 18:16

Damy a panove, tak ke skupine D:

1/ Jít jednou za 5 let za doktorem me nevytrhne
2/ Zprisneni zkousek neni problem, protoze teoreticke jsou stejne jako u E a ze u prakticke je terc o 5 m dal taky neni problem. Terc je tak velkej, ze by se do nej netrefil jen slepej.
3/ A k tomu ze ho nebudes potrebovat, ja si to taky myslel a nedavno jsem byl rad, protoze jsem nasel praci kde jsem to D potreboval. A v dobe zkousek jsem to taky necekal.

Co se tyce sk. C: opet, nevim kdy to budu potrebovat, ale treba se jednou zblaznim a zacnu s myslivosti a tak tam to C proste uz mam. Zkousky byly jedny a tech 700 kc za skupinu navic v porovnani s dalsimi vydaji byla fakt prkotina.

Takze k puvodnimu pisateli: jeslti chces skupinu E, tak si udelej vsechny skupiny a mas proste klid naporad, pokud o nej neprijdes.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#143 » úte 3. črc 2018, 08:20

Pridam svuj pohled - taky jsem delal vsechnyh skupiny vcetne D. Ty penize navic za kolky me nezabijou, jestli pujdu k doktorce jednou za 5 nebo jednou za 10 let je mi uplne jedno a kdo vi, co se mi kdy naskytne.

Naopak pri priprave na ZP jsem potkal 2 lidi (vzdy se motali kolem provozovani strelnice, zajistovani kurzu k ZP apod.), kdy oba dodelavali chybejici skupinu, tzn. znovu uceni se na zkousku, znova veskere poplatky, jen proto, ze puvodne nepocitali s tim, ze nekdy neco se zbranema budou delat.

Stejne tak je to s myslivectvim. Prvoplanove myslivec byt nechci, za druhe by me nejspise do mysliveckeho spolku ani nevzali (co vim, je to dost uzavrene spolecenstvi a dostat se tam neni jen tak), ale kdo vi co bude, az mi bude 60 a v hospode u piva mi to nejaky stamgast nabidne?

At si samozrejme zvoli kdo chce co chce. Ale kdyz jsem ja zacal uvazovat o ZP, prvoplanove jsem chtel 3 skupiny a to je vetsinou i takova bezna plaxe. E je jasne, A pro jistotu, B pro nakup naboju. No a 1400 navic na cely zivot (pokud mi ho nevezmou) uz mi prijde jako fakt lepsi varianta, nez posleze delat celou zkousku znova a obirat se o cas pri uceni a zkousce.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#144 » úte 3. črc 2018, 19:23

Za mě taky komplet všechno. Primárně jsem chtěl A,B,E takže bych "ušetřil" 1400,- za C a D. Jenže protože už pár různých změn zákonů , vyhlášek a dalších státních buzerací pamatuji (včetně toho řidičáku -nemám jen na autobus a pásová vozidla :-) tak, když jsem se v průběhu přípravy na zkoušky dozvěděl, že můžu C bez loveckých zkoušek - šel jsem do všech skupin. Těch čtrnáct stovek stejně ve střelectví nejsou žádný peníze. A kdyby mě snad časem začalo obtěžovat navštívit obvoďáka jednou za pět let -vždycky se můžu D-čka vzdát (no to určitě).

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#145 » úte 3. črc 2018, 19:34

já si udělal jen E a zatím mě to v ničem neomezuje. jasný, kdo už předem ví, že chce dělat něco na co potřebuje i další, tak to je něco jiného. ale hádám, že většina lidí co má ZP stejně všechno kupují na E a jinou skupinu k ničemu nevyužije. možná ještě to B, že nemusí nosit při nákupu nábojů i PZ.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#146 » úte 3. črc 2018, 19:44

Tak negeneralizuj, hádáš špatně. Nemluvě o tom, že zbraně se na E nebo B rozhodně nekupuji.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#147 » úte 3. črc 2018, 20:42

Caroprd111: tím nákupem na E jsem myslel to, že na nákup většiny zbraní co si lidi kupují ti to E stačí.
hele pro mě za mě, ať si každý dělá všechny skupiny, jen jsem si dovolil říct jiný názor než ty rady, aby si lidi dělali všechny skupiny. :-)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#148 » stř 4. črc 2018, 06:46

Názor je to peknej do doby, než rozsirujes a děláš zbytečně znovu zkoušky. Absolvoval jsem to jednou, jen kvůli věku a nikdy nechci opakovat.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#149 » stř 4. črc 2018, 08:13

Také jsem zastáncem názoru, že je dobré mít všechny skupiny. Jen je třeba nezapomenout, v případě skupiny "D", na ustanovení § 76a, odst.2, písm. b:

Držitel zbrojního průkazu se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 29, odst. 2 se nepodrobí lékařské prohlídce nebo neodevzdá posudek o zdravotní způsobilosti.

§ 29, odst. 2 pak říká:

Držitel zbrojního průkazu skupiny D je povinen podrobit se lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře ve lhůtě 2 měsíců přede dnem uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu a odevzdat příslušnému útvaru policie tento posudek o zdravotní způsobilosti nejpozději ke dni uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu. Den uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu se vyznačuje ve zbrojním průkazu.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#150 » stř 4. črc 2018, 08:41

Já mám na E i AR15 a 16" hlavní... :angel: Sice mám i sk. B, ale nákupko i na obranu (např. doma, kdyby byl útočník na náměstí :angel: ) prošlo... :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů