Které skupiny ZP zvolit?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#76 » úte 13. zář 2016, 08:12

Ono je to rozdělení do skupin už jistý anachronismus, který v něčem začíná postrádat smysl, který kdysi měl. Rozdíly a výhody či nevýhody mezi některými skupinami se novelizacemi i právními výklady zákona značně časem setřely. Zejména co se pořízení různých druhů zbraní a přebíjení týká.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#77 » úte 13. zář 2016, 17:46

Z mojí osobní zkušenosti - mám skupinu E a zatím po mě NIKDO nikdy nechtěl při nákupu střeliva průkaz zbraně, vždy jenom ZP. Teda pardon, jedinou výjimkou byl člověk, od kterého jsem na inzerát kupoval 7,62x39 do kosy. Při žádosti o NP na pušku samonabíjecí a při registraci opakovací malorážky se na PČR nikdo nad ničím nepozastavil a nic nekomentoval. Jediné, z čeho mám trochu obavu, je následující. Zbraně mě začaly bavit a asi nezůstanu u tří, obávám se, že mi jednou při žádosti o nákupko můžou říct, že na ochranu života, zdraví a majetku už toho mám dost...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#78 » úte 13. zář 2016, 17:59

To říct nemůžou, takže se neboj.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#79 » úte 13. zář 2016, 18:49

ren: tak jim s ledovým klidem odpověz, ať ti to napíšou do rozhodnutí ;)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#80 » úte 13. zář 2016, 19:22

No já nevím, a proč by nemohli, třeba s odůvodněním, že to už se jedná o sběratelskou činnost a že je na to třeba "A"? Já se obávám, že "oni" můžou všechno a prostý občan bude vždycky tahat za kratší konec.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#81 » úte 13. zář 2016, 19:29

ren : Teď si pleteš PČR s EK.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#82 » úte 13. zář 2016, 20:32

mikymoto píše:
P.V. píše:Lovit nebudu, pro práci nepotřebuju a na sbírání nemám čas. :-D

Nikdy neříkej nikdy. Taky jsem u spousty rozhodnutí říkával NIKDY a kdepak jsem po těch letech ;)


Copak? V mrazáku došlo maso? :lol:

(Sorry za OT, ale jednou v životě jsem páral srnčí kýtu na guláš, takže do lesa už půjdu radši na houby.)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#83 » úte 13. zář 2016, 20:58

ren: no, jednak jak píšeš, tak je nemáš na sběratelství, takže žádnou sbírku nemáš. Druhak pokud splňuješ podmínky vlastnictví/držení/nošení zbraně kat.B, tak na něj máš nárok.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#84 » úte 13. zář 2016, 22:06

Marinakus:
No tak to bezesporu.
Stačil by bohatě "generální/universální" (nebo jak to nazvat) ZP s tím, že platí na všechny střelné zbraně a jejich současné kategorie, ne? :twisted:

Jenže pak by erár nemohl za každou dnešní skupinu vybírat tučné výpalné a část byrokratů okolo se planě přiživujících musela jít na pastvu ... A v tom asi bude ten zakopaný Hund. Neb jak známo, kapři si sami rybník nikdy nevypustí .. :)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#85 » úte 13. zář 2016, 22:36

A žáci učebního oboru puškař by si na zbroják počkali. Stejně tak myslivci a sportovní střelci. Neříkám, že současný stav nelze vylepšit, ale zase by to někomu pomohlo a jinému ne. Mimochodem, kdyby existovala jen jediná skupina, pak by se za ni platilo jako teď za všech pět. A biti bychom na tom byli téměř všichni.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#86 » stř 14. zář 2016, 21:15

No tak ono by stačilo držet se dvou věcí:

1) Každá změna musí být odůvodněná nezpochybnitelnou změnou k lepšímu a plně obhájená.
2) Přiznání práva zákonem má větší váhu než peníze. Peníze se dají našetřit, práva ne.

Univerzální zbroják by cestu spoustě lidem ztížil, některým úplně zavřel, pár lidem by ušetřil něco peněz...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#87 » čtv 15. zář 2016, 18:41

Já nepsal nic o ZP jedné skupiny. Jen to, že některé rozdíly mezi skupinami z dřívějška zmizely.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#88 » čtv 15. zář 2016, 19:34

To byla reakce na kiv61.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#89 » úte 20. zář 2016, 22:26

P.V. píše:... Lovit nebudu, pro práci nepotřebuju a na sbírání nemám čas. :-D


To si jeden kamarád říkal taky, pak jednou zdědil nebo nějak podobně přišel k hezké staré zbrani. Na registraci ho kvůli horšímu stavu poslali na zkušebnu, kde neprošel.
Dopadlo to tak, že si celou tu anabázi se zbrojákem zopakoval jen kvůli skupině A.

Já sám jsem na pochybách, zda jsem neudělal chybu při vynechání skupiny C, ačkoliv mě myslivost nezajímá a o lovu ani neuvažuji. Jedině absence D v mém případě nelituji, ve své profesi jsem dávno pevně zakotven.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#90 » úte 20. zář 2016, 22:53

Marinakus, SC1:

Má myšlenka/teze je vedena v rovině, že ZP by měl být dělen pouze v levelu amatér/profesionál.

Neboli jeden ZP v dnešní terminologii komplet na A,B,C*,E a pak druhý (řekněme doplňkový/nadstavbový k tomu prvnímu) pro ty, co se zbraněmi a věcmi okolo nějakým způsobem "živí" tedy nyní D a F .
Jen jistá analogie k ŘP: řidič je dnes buď "amatér" (nebo max. živnostník/referent) nebo profi schaffeur, který ke standardnímu ŘP potřebuje aby mohl vykonávat své povolání i profesák ...

Ale je to celé v dnešní přebyrokratické realitě stejně jen pouhá sci-fi a hlavně zde značně OT za což nejspíš dostanu baník a nebude asi zrovna z Ostravy .. :)
------------
* u toho C by asi bylo jen dobré pořešit jestli je to pouze hobby nebo zaměstnání typu hajný, polesný apod.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů