Převod zbraní kategorie C



rip-curl
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 21. bře 2013, 22:12

Ahoj, chci si jen něco ověřit, resp. poradit.

Jak je to s převodem zbraní kategorie C na nového majitele?
Potřebuji pokud by se zbraně zbraně převáděly třeba na mě, aby člověk který zbraně momentálně vlastní a má bydliště jinde než já tak jsem ho musel dotáhnout na moje příslušné oddělení Policie a zde jsme to převedli? Nebo to jde tak, že on zbraně u sebe odhlásí, dá mi je a já si u sebe přihlásim na sebe?

Díky moc za rady.



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#2 » čtv 21. bře 2013, 23:04

Sepíšete šediváky. Ty jako kupující půjdeš na své oddělení se šedivákem a zbraní na registraci. Prodávající pujde na své oddělení se šedivákem a průkazem zbraně, který tam odevzdá.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » čtv 21. bře 2013, 23:58

Je to asi úplně stejné jako s jinými zbraněmi, pouze u zbraní skupiny C není potřeba NP, např. broková kozlice, pochopitelně, pokud to nebudou zbraně samonabíjecí, na to určitě NP bude potřeba.
Trochu mně ale není jasné jak to je, pokud nabývající nebude mít ZP sk. C / pro myslivost / , kde je nutný lovecký lístek ?



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#4 » pát 22. bře 2013, 00:06

K čemu potřebuješ skupinu C zbrojáku na nákup zbraně? U žádné zbraně nutný neni. Vše můžeš koupit na ostatní skupiny.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#5 » pát 22. bře 2013, 07:57

Jakou zbran treba myslis? Napr. brokovnice pujde i na A, B a E.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pát 22. bře 2013, 08:20

Lovecký lístek je potřeba na lov a ne na nákup jakékoli zbraně.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#7 » pát 22. bře 2013, 10:02

......
Třeba měl na mysli, že u loveckých zbraní u držitelů ZP sk.C ,-se lovecký lístek vyžaduje při registraci zbraně ,jako lovecké ,-tedy za účelem lovu , a zapisuje se číslo loveckého lístku do PZ ...
Jinak , jak výšše psáno u převodu zbraně kategorie C : prodávající na odd.pro zbraně odevzdá vyplněný šedivák a PZ ... ,kupující předloží zbraň k registraci-kontrole spolu s šedivákem , a to každý na svém místněpříslušném odd pčr



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » pát 22. bře 2013, 15:17

Přesně tak, máte všichni pravdu, pouze na PZ nemám vypsáno číslo loveckého lístku, mám sk. C + E.



rip-curl
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 25. bře 2013, 07:48

Díky za rady. Mám lovecký lístek i ZP sk. C.



rip-curl
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 26. bře 2013, 10:25

Ještě prosím o info jestli mohu použít šediváky co jsou tady na webu nebo radši origo přímo od policie? :mrgreen:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#11 » úte 26. bře 2013, 10:53

budou fungovat oba, ale novější verze (kterou může a nemusí mít PČR) má ještě kolonky pro čísla ZP, ty tam patří vyplnit v každém případě.



rip-curl
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 27. bře 2013, 15:48

OK, díky.

Jen pro shrnutí :lol: :
Majitel zbraní vyplní šedivák a jde se svým zbrojním průkazem a průkazem zbraně na své příslušné oddělení Policie. Průkaz zbraně mu asi odeberou. Já mám potom 10 dní na přepis -> vezmu šedivák a zbraně (bez průkazu zbraně???) a zajdu na své oddělení PČR, kde převod dokončíme. Platím 200,- za zbraň. Nepotřebuji kupní smlouvu, ale stačí ústní dohoda.

Nebo je to naopak, že nejprve jdu na PČR já jako nový majitel zbraně - se šedivákem a se zbraní (průkaz zbraně si nechá předchozí majitel). Po tomto si zajde na svoje oddělení PČR předchozí majitel zbraní - donese šedivák a průkaz zbraně.

Je to tak?
Rozumím postupu?

Díky



Irson
Příspěvky: 23

Příspěvek#13 » stř 27. bře 2013, 16:07

Je to jedno. Šedivák vyplňujete 2 x a od data na něm uvedeném je lhůta 10 dní na přihlášení/odhlášení zbraně. Každý na svoje triko. Není potřeba nejprve odhlásit, poté přihlásit. 10 dní platí pro oba. :)



rip-curl
Příspěvky: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 27. bře 2013, 16:26

Jde mi hlavně o ty dokumenty a zbraně... Já jsem z prahy a on je z Příbrami. Tak potřebuji znát postup kdo dává průkazy zbraně...a jestli mě stačí jen šedivák a zbraně (bez průkazu zbraně) když tam půjdu já to přihlásit.

Trošku se obávám té formulky: "v případě převodu vlastnictví zbraně odevzdáte s formulářem také průkaz zbraně." a to mi není úplně jasné... :shock:



Irson
Příspěvky: 23

Příspěvek#15 » stř 27. bře 2013, 20:19

Když jdeš přihlásit, tak si vezmeš pouze koupenou zbraň a vyplněný šedivák. PZ odevzdává spolu s odhlášením bývalý majitel. Úplně polopaticky: Sednete si, dáte si čaj, prodávající ti dá zbraň a ty jemu peníze. Vyplníte šediváky (2) - vše je na nich česky a stačí ty ke stažení na internetu (můj šedivák měl kvůli tiskárně dokonce zelenou barvu a taky to bylo ok). Dole napíšete datum, kdy byl obchod uskutečněn. Od této chvíle ti běží oněch 10 dní na přihlášení. V tomto termínu zajdeš spolu s kolkem (200 Kč) na přihlášení zbraně - samozřejmě si vezmeš zbraň a šedivák. A je to.

Logicky. Když ke zbrani nemám PZ, nemůžu ho odevzdat. Naopak. Jdeš si PZ nechat vystavit. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Balu a 78 hostů