Platnost nákupního povolení - změna bydliště (a nový ZP)



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#1 » pon 25. bře 2013, 17:25

Ahoj,
mám vydaný nový ZP, u té příležitosti jsem si nechal vydat i nákupní povolení na pistoli samonabíjecí (i kvůli té větičce o nošení Bčka na zadní straně, ale stejně si chci nějákou 9tku až se rozhodnu která mi bude pasovat a jeslti novou/komisi koupit, ale to je už jiná pohádka do jiného vlákna...)

Nicméně člověk míní a život mění a vypadá to že se budu v následujících 2 měsících stěhovat. Obvyklé kolečko s výměnou všech dokladů vč. ZP je mi jasný, ale teď narážím na dost podstatnou věc.

Platí vydané nákupní povolení (normální platnost končí až 03-2014), když změním bydliště a tím pádem i ZP (bude jiné číslo než na nákupce) a místě příslušný odbor zbraní střeliva (rozhodnutí o povolení nákupu bude uloženo na tom původním oddělení)?

Teď v následujícím měsíci opravdu nechci narychlo kupovat pistoli, když nemám vybráno a nemám na to čas ani peníze (lítám okolo nákupu a prodeje nemovitostí, stěhování atd.). Paní na odboru PČR ve Vyškově mi řekla, že si budu muset na novým odboru požádat o novou nákupku, což mi ale připadne dost nefer (ale co je v tomto státě fér a v pořádku... ), minimálně za ten poplatek 100kč

Díky za vaše případné zkušenosti s touto situací



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#2 » stř 27. bře 2013, 07:19

Pokud se nepletu, tak číslo ZP na nákupním povolení není, ale adresa ano (i když každé oddělení má vlastní vzhled nákupního povolení). Prodejce zbraně pochopitelně požaduje povolení a doklady totožnosti a povolení bude na jinou adresu, v čemž je problém. Jestli je možné vystavení nového náhradou bez poplatku nevím, ale řekl bych, že ne.
A má osobní zkušenost je, že dle úřednice platnost zaniká a je třeba požádat o nové, za 100.



samurai
Příspěvky: 35

Příspěvek#3 » stř 27. bře 2013, 07:24

Fér - nefér, když budeš hlásit změnu bydliště na "zbraních", tak si požádej i o novou nákupku, oboje by mělo být na počkání a ta stovka je holt nutné zlo. Na současné nákupce máš číslo ZP a bydliště - ani jedno už nebude platné...



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#4 » stř 27. bře 2013, 09:07

Budu to tak muset udělat (akorát nevím jeslti mi udělají novej ZP a nákupku na počkání...), to kilo mě nezabije, spíš mi jde o princip.
Stát mě nutí změnit si doklady, když se stěhuju, takže jeho vinou se mění údaje na nákupce a minimálně náklady by měly jít za ním. Asi tak podobně, jako když si měním ZP z důvodu změny adresy, taky nic neplatím (jen musím dodat fotky).

Pak se nemají politici divit, že lidi nesnáší úřady a celý státní aparát - akorát lidem komplikují život a šikanují je a ještě nutí lidi za tuto (ne)službu platit. No nic, přihlásím do LEXu (čekal jsem až budu mít zbroják) a pak budu snažit a doufat, že se přes LEX podaří protlačit do dalších novel zákonů vypuštění těchto poplatků v tomto případě - jsou nesmyslné.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#5 » pát 29. bře 2013, 22:27

Prosím ,v té změně trvalého bydliště zohledni jednu věc, která sice zdánlivě nemá mnoho společného, ale může mít:
Vydání nového Občanského průkazu taky nemusí být okamžitá= na počkání.... stejně jako vydání ZP, mé staré matce to z Prahy na sewer :mrgreen: JBC trvalo 14dní a mezitím ji odeslali důchod zpět a dostala ho následně s 3 měsíčním zpožděním :twisted: její zbroják jsme řešili do 10ti dnů od vydání nové občanky ! dle dohody na zbrojním ...
Netvrdím ,že to tak je, ale přehlášení občanky, ZP,NP,k tomu je finančně náročná věc a náročná na psyché v rámci státní správy .... s povinností 10denní lhůty na odd zbraní a na druhou stranu , bez občanky s náhradním dokladem se s Váma na oddPčr pro zbraně nebudou vůbec bavit, a jen si ponechaj do vyřešení ZP, příp další...proto prosím ,zeptejte se na to důkladně na svém současném odd pčr pro zbraně,nebo na novém osobně, nebo telefonicky- jsou obecně rozumní ,poradí a pomůžou , tady můžem cokoliv.... ,ale hlavně ať Vám nedají přestupek , protože jste něco nestihl, nebo neměl občanku ...
nestraším, leč zažil jsem mnoho...

P.S.
povinnost okamžitého přehlášení trvalého bydliště je 0nulová ,tzn i když Vás někdo vystěhuje , na změnu trvalého bydliště máte spoustu času a záleží na Vás , a tím jsem si jako správce nemovitostí jist ....



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#6 » pát 29. bře 2013, 23:28

Já teda nevím, nejsem odborník. Ale... Na NP je i datum vydání a k datu vydání jak ZP tak adresa platné byly. Dále mi není nic známo o zániku platnosti NP z důvodu změny bydliště. To by mělo mít oporu v zákoně, o čemž mi nic známo není. Jiná rozhodnutí jiných úřadů rovněž nepozbývají platnost změnou bydliště toho, komu byla vydána. Nějak pro to nevidím ani logický, ani právní důvod.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » sob 30. bře 2013, 00:02

Ale prodávající tě s nákupním povolením které je na jiné číslo ZP a na jinou adresu než máš v občance asi pošle hodně daleko.
Když jsem se začátkem týdne ptal u nás na oddělení :mrgreen: tak existuje možnost ale je technicky i časově náročná. Jmenuje se to (myslím) opravné řízení z důvodu nesprávného čísla ZP, musí se zjišťovat a ověřovat proč tomu tak je a platí tam standartní lhůty tj: 30dní, původní oddělení musí kurýrem odeslat na nové podklady. Dobrovolně do toho nikdo nepujde, i pro žadatele je jednodušší požádat o nové NP.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#8 » sob 30. bře 2013, 00:26

Je to vazne urednicky siml, asi s sebou vezmu k vyrizovani noveho ZP i pytlik ovsa :-)
Podle me by to melo byt tak, ze by mi na zaklade stare nakupky vystavili novou jako v pripade ZP. A hlavne zdarma.

Jinak jsem se ptal na starym odd.PCR kdy si pozadat o novy ZP, protoze je tady konflikt 10dnu vs. cas na vydani nove OP (klidne mesic), a bylo mi receno ze si mam jit pozadat s nahradnim dokladem. Akorat nevim jak se na to budou tvarit, ale to je uz jejich boj.
Az to bude cely za mnou, tak dam vedet jak to probihalo...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#9 » sob 30. bře 2013, 00:46

Rozhodně dej vědět, je to docela zajímavý moment, ale myslím si, že Patrik má pravdu.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#10 » sob 30. bře 2013, 07:45

garf píše:Netvrdím ,že to tak je, ale přehlášení občanky, ZP,NP,k tomu je finančně náročná věc a náročná na psyché v rámci státní správy .... s povinností 10denní lhůty na odd zbraní a na druhou stranu , bez občanky s náhradním dokladem se s Váma na oddPčr pro zbraně nebudou vůbec bavit, a jen si ponechaj do vyřešení ZP, příp další...proto prosím ,zeptejte se na to důkladně na svém současném odd pčr pro zbraně,nebo na novém osobně, nebo telefonicky- jsou obecně rozumní ,poradí a pomůžou , tady můžem cokoliv.... ,ale hlavně ať Vám nedají přestupek , protože jste něco nestihl, nebo neměl občanku ...
nestraším, leč zažil jsem mnoho...

P.S.
povinnost okamžitého přehlášení trvalého bydliště je 0nulová ,tzn i když Vás někdo vystěhuje , na změnu trvalého bydliště máte spoustu času a záleží na Vás , a tím jsem si jako správce nemovitostí jist ....



Asi jak kde...na podzim jsem si měnil bydliště..V pondělí jsem byl na Městském úřadě nahlásit změnu, ustřihli roh a dali "ten papírek" s novým bydlištěm. Ve středu jsem byl změnit bydliště na Odboru dopravy a hned další pondělí jsem jel na " Zbaně" vyřídit změnu bydliště tam. Nový ZP a Průkaz zbraně na počkání a hned i nákupka na počkání s novými údaji. Nebyl nikde problém.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#11 » pon 9. zář 2013, 09:50

Tak jsem to dnes celé absolvoval, a musím potvrdit slova bacil.357

Minulý týden v pondělí jsem byl nahlásit změnu trvalého bydliště na MU, ustřihli mi rožek a vydali náhradní doklad - papírek kde je napsána změna tvalého.

S touto občankou a papírkem, kolky (25kč každá skupina) a dvěma foto jsem došel dnes v pondělí na odbor zbraní na PČR, toto všechno předložil a oni mi NA POČKÁNÍ vystavili nový ZP.
Ohledně nákupky řekli že je platná, doplnili na ni aktuální údaje (nová adresa, nové č.ZP) a řekli že kdyby byl problém u prodávajícího, tak že si má k ním zavolat a ověřit to.
Vše na počkání, oprava údajů na rozhodnutí o nákup. povolení bezplatná.

Byl jsem opět mile překvapen, nemusel jsem nic vypisovat, všechno vypsala a vyřídila ta paní. Bylo to na PČR Břeclav.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#12 » pon 9. zář 2013, 13:23

Tak tohle by v Praze možné nebylo.



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#13 » pát 4. lis 2016, 19:38

Ahoj. Mám dotaz na zkušenější. Jaký je správný postup při změně bydliště ohledně zbraní. A bude mi platit nákupní povolení . Musím měnit zbrojak když na něm nemám adresu? Ani v legislativě jsem nenašel odpověď. Jen zmínku že ZP nepozbude platnosti pokud je důvodem nesprávnosti změna místa pobytu. Tak než se prestehuju tak abych byl připraven. Vyhledáváním mi vyběhlo jen tohle vlákno, tak doufám že nejsem ot.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#14 » pát 4. lis 2016, 19:40

Had666: Řešil to teď kolega, byl se zeptat na zbraních. Zbrojní průkaz se nemění, hlásit se to nemusí, nákupní povolení platí i nadále (adresa na něm je jen pro doručení rozhodnutí, nemá jiný význam).
Tj. aspoň jedno obíhání si ušetříš.



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#15 » pát 4. lis 2016, 19:52

Díky za odpověď. Tak že mi i zbraně prozatím zůstanou registrovaný u původního oddělení? Super alespoň jedno obíhání mužů škrtnout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Kodiak66 a 38 hostů