Zdravotní způsobilost



hurvajs1994
Příspěvky: 3

Příspěvek#16 » ned 19. kvě 2013, 16:55

Zdravím, abych nezakládal nové téma, vložím svůj dotaz sem ;)
Jsem tělesně postižený (dmo) s omezenou hybností dolních končetin (ruce a hlava :D v pořádku), můžu chodit o berlích...
Jelikož už od malička se zajímám o zbraně, tak si chci udělat zbroják, zatím na skupinu b, jelikož mi je 19 let. Chci se zeptat zda s mým handicapem bude problém..



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » ned 19. kvě 2013, 17:59

hurvajs: na tuhle otázku ti nemůže odpovědět nikdo jiný, než tvůj praktický lékař. Takže zvedni telefon, zavolej mu, zeptej se ho jestli ti vystaví potvrzení o zdravotní způsobilosti a pak nám sem napiš, jak jsi dopadl ;-) . Držíme ti palce.



hurvajs1994
Příspěvky: 3

Příspěvek#18 » ned 19. kvě 2013, 18:02

ok, díky.. raději zavolám asi neurologovi, ať dá potvrzení praktickému..



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#19 » ned 19. kvě 2013, 18:10

nejsem doktor, ale neměl by to být problém. Samozřejmě že praktik je ta jediná instance, která rozhoduje, ale i on se řídí přesným předpisem, co ano a co ne. A jde hlavně o hlavu (sociální i nervovou, záchvaty a tak), ruce, oči, uši. Takže než se ho zeptáš, tady máš vyhlášku, jestli v ní najdeš něco povědomého

http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/vyhlaska-c-4932002sb-o-posuzovani-zdravotni-zpusobilosti-k-vydani-nebo-platnosti-zbrojniho-prukazu/



hurvajs1994
Příspěvky: 3

Příspěvek#20 » ned 19. kvě 2013, 18:19

Dle té vyhlášky, by to neměl být problém, jsou tam zmíněné jen horní končetiny, které já mám v pořádku, naštěstí :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#21 » ned 19. kvě 2013, 18:54

tak jelikoz se strili i na paraolympiade tak s B urcite problem nebude ale jesti ty podepise i E to je na ni... ale jestli ses vpohode nahore tak asi neni problem...

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#22 » úte 6. srp 2013, 09:55

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti střelců nebo případně na názory odborníků (i mezi střelci se určitě najdou lékaři a psychologové), jak se posuzuje zdravotní způsobilost žadatele o ZP.

Začal bych s vyšetřením zraku. Předepisují se brýle, když je někdo lehce krátkozraký (do 0,25 dioptrie)? Kdysi jsem se ptal oční lékařky a ta mi řekla, že na tohle brýle normálně nedoporučuje, protože by oči mohly časem zpohodlnět. Bohužel jsem se jí na to ale neptal v souvislosti se ZP, takže nevím. Mimochodem, ve vyhlášce je napsáno, že jedním z faktorů vylučující zdravotní způsobilost je i snížení zrakové ostrosti pod 6/12 po korekci. Neví náhodou někdo, co přesně to znamená? Jak to vlastně souvisí s dioptriemi? A jak je to s barvami? Posuzují se i v případě ZP?

Posílal tady někoho doktor např. do laboratoře na krev nebo na moč? Neví náhodou někdo, jak je to s cukrovkou u žadatele o ZP? Vyhláška se o tom překvapivě vůbec nezmiňuje.

A co psychotesty? Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Jak to vůbec probíhá? Vím jenom, že ta sranda může stát až několik tisíc (ne, že by se mi nechtělo strávit půl dne někde u Chocholouška a ještě mu az to platit). :|

Jen tak pro zajímavost, neví někdo, co všechno si lze představit pod organickými duševními poruchami? Vím, co znamená slovo organický, ale souvislost s duševními poruchami mi trochu uniká.

Mimochodem, při čtení vyhlášky mě zarazilo, že např. snížená úroveň intelektu je považována pouze za faktor omezující, ale ne zcela vylučující, zdravotní způsobilost. Není to trochu divný? Nejsem sice psycholog, ale dementního držitele ZP si nějak nedokážu představit.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#23 » úte 6. srp 2013, 10:04

Ad psychotest, kamos byl (nejaka antizbranova obvodacka), tohle psal, ze absolvoval:
iq test (logicke pokracovani rady obrazcu)
osobnostni dotaznik
baum test (nakreslit strom)
nakreslit postavy muz zena (provareny test jako strom)
a neco na pozornost na pocitaci (najit stejne obrazce)

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#24 » úte 6. srp 2013, 10:05

Mě poslal obvoďák na psychotesty, protože jsem prý v 18-ti mladá na to abych měla sportovní skupinu (maminka,tatínek i tchán mají ZP .... mimochodem) ....

První psycholog, kterého mi doporučil obvoďák mne po měsící pozval na konzultaci a navrh cenu vyšetření - 4000,-

Pak jsem si našla druhého na doporučení z psychologické poradny pro děti a ten si vzal 30,-

Celá ta sranda trvala asi hodinu ... Prvně se mě ptal jestli mám problémy s rodiči, vysvětlila jsem, že už nějaký pátek žiji sama, tak moc problémů nemám ... Ptal se mě na vztahy se skoromanželem a pak mě dost pobavila otázka: A kamarádky máte? :lol: v tu chvíli jsem fakt myslela, že si ze mě dělá srandu .....

Taky přišly otázky typu zda mi vadí lidé v supermarketu ...
Poté přišel test - jedná otázka se v obměnách objevila cca 5x kontrola jestli nelžu.
Ještě jsem musela poznávat kaňky.

3 týdny jsem si počkala na zprávu a pak mi obvoďák dal konečně razítka. Prý psycholog nenašel důvod proč bych neměla ZP dostat. To sem samozřejmě věděla bez cvokaře :lol:

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#25 » úte 6. srp 2013, 10:14

Na copak asi přijde kreslením stromů a otázkami typu: "Vadí Vám lidé v supermarketech?"
Ledaže bych mu místo stromu nakreslil letadlo a na položený dotaz odpověděl, že lidi nenávidím a už se těším, až budu venku běhat s kvérem. :twisted:



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#26 » úte 6. srp 2013, 10:18

Najdi si popis tech metod na webu, ty veci, co vyvozuji, jsou celkem "zajimave" - napr nakreslis vetsiho chlapa, jsi sovinista, vetsi zenskou, tak jsi podpantoflak ;-) a tak podobne

Moje obvodacka se nastesi spokojila s dotaznikem typu, jestli nebastim psychofarmaka a nemam sebevrazedne sklony (byla toho asi A4)...

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#27 » úte 6. srp 2013, 10:21

No já sem mu řekla, že mi samozřejmě vadí důchodci v Kauflandu, ale že nemám potřebu je fyzicky napadnout .. :lol:



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#28 » úte 6. srp 2013, 10:25

Pokud stát vyžaduje psychologické vyšetření, když ho chce doktor, měl by si ho taky zaplatit... Nevím, proč by měl někdo doplácet tisíce za to, že o něm má jeho doktor nějaké pochybnosti.

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#29 » úte 6. srp 2013, 10:29

Tak ono je to o lidech ... cvokař s obvoďákem v jedné budově, tak ať mi netvrdí, že si to nerozdělí na půl .... když jinej za to chce regulační poplatek a prý jestli nemám drobný tak to tak necháme ...

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#30 » úte 6. srp 2013, 10:30

Tak jsem dostal trochu strach. Jestli posuzují moje duševní zdraví podle mnou nakreslených obrázků (kreslení mi mimochodem nikdy nešlo), tak nevím nevím. Možná by měl jít na vyšteření ten, kdo tuhle absurditu vymyslel. Mimochodem, tohle mi připomíná jeden prac. pohovor, co absolvovala kamarádka. Říkala, že seděli s dalšími uchazeči někde v místnosti celý den a dělali pod dohledem psychologů různé voloviny (i kreslení stromů), které s tou pozicí vůbec nesouvisely. Nakonec se asi po dvou hodinách sebrala a odešla. Chvíli přemýšlela, jestli nevlezla omylem někam jinam. :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů

cron