Dotaz - úprava přihlášky ke zkoušce (přidání skupiny)



MaldaCZ
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » stř 8. kvě 2013, 13:55

Dobrý den,
nedávno jsem v dědickém řízení nabyl vlastnictví několika zbraní. Bylo mi nařízeno, že si mám do určitého data udělat zbrojní průkaz, abych mohl se zbraněmi manipulovat. Prodělal jsem teda teoretickou/praktickou výuku a přihlásil se ke zkoušce.
Nyní když se již více orientuji v problematice ZP (než v době podání přihlášky) díky přípravě na zkoušku, jsem zjistil, že bych si rád do přihlášky připsal minimálně ještě jednu skupinu.
V přihlášce jsem se přihlásil k B a E. Dle doporučení je prý ale vhodné si udělat minimálně ještě A.

Otázka tedy zní:
Lze ještě zažádat o úpravu přihlášky, když již byla podaná? (do zkoušky mi zbývají ještě cca 3 týdny)
Pokud ano, bude se nějak výrazně lišit zkouška (v případě připsání si třeba skupin A i D)?

Děkuji!

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 8. kvě 2013, 14:13

Zavolej si na policajty (nebo doraž osobně), problém by to být neměl.

Zkouška se výrazně lišit nebude, střelba pro skupiny B a E překonává požadavky pro A. Pro případné Dčko je střelba o trochu náročnější ("krátká kulová z.: nejméně 4 zásahy z 5 možných (15 metrů, 2 minuty)" oproti "krátká kulová z.: nejméně 4 zásahy z 5 možných (10 metrů, 3 minuty)").



MaldaCZ
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » stř 8. kvě 2013, 15:09

Výborně, tak to není zas takový rozdíl.
Děkuji za odpověd.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 8. kvě 2013, 15:55

Přesně tak já to taky tak udělal před zkouškama jsem zavolal na policii že bych chtěl ještě přidat skupinu protože jsem se rozmyslel a nebyl s tím problém. :)



MaldaCZ
Příspěvky: 7

Příspěvek#5 » stř 8. kvě 2013, 16:14

Super, jsem rád, že v tom nejedu jediný :D já bych se rozmyslel dříve ale dříve jsem byl tak maximálně level Crysis takže jsem si zvolil jen to, co jsem musel.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 8. kvě 2013, 16:23

Já si taky nejdříve zvolil jenom E , ale pak jsem tady na foru zjistil , že je lepší mít i B kvůli nákupu nábojů bez průkazu zbraně a nakonec se mi to vyplatilo. Nemusel jsem jezdit do Prahy dvakrát :-) poprvé jsem si tam jel koupit zbraň k Brymové a hned jsem si mohl koupit i střelivo a bez B by to šlo až když bych měl průkaz zbraně. To ale člověk zjistí až když si tu přihlášku podá :-)
Je lepší naslouchat hned zkušenějším kolegům ale já je taky poslechl až pak ... hlavně že to šlo bez problémů doplnit do té přihlášky.

Uživatelský avatar
Victor
Příspěvky: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 9. kvě 2013, 06:42

Taky jsem si napřed napsal E a časem rozmyslel i B, tak jsem volal na PČR a řekli mi není problém, ale musel jsem přijet i osobně a vyplnit novou přihlášku. Asi nechtěli přepisovat v té původní. Co se týká rozdílu mezi BE a ABE... Kdo dělal BE, praktickou střelbu měl jen z krátké (prý to lze) a ti co měli ABE, stříleli krátkou, malorážkou i brokovnicí.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 9. kvě 2013, 06:50

to je asi silně individuální, protože já dělal ABE a střílel jsem krátkou, dlouho a bez broukovnice. U nás stříleli broukovnici myslím jenom Cčkaři.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#9 » čtv 9. kvě 2013, 13:03

je to "individuální" a už jsme to probírali mnohokrát. Ale abych necitoval přesně celou vyhlášku 384/2002, kde je tohle napsaný, tak tam je, že:

Žadatel je hodnocen stupněm "prospěl" jestliže nastřílí:

z dlouhé NEBO kratke NEBO brokovnice pokud je to A
z dlouhe NEBO kratke NEBO brokovnice pokud je to B
z dlouhe A brokovnice pokud je to C
z kratke pokud je to D
z kratke pokud je to E

BE nebo ABE muzou strilet jen z kratke a staci to. I kdybys nenastrilel z dlouhe, tak te "musi" hodnotit stupnem prospel. C nemusi strilet z pistole, ale CE nebo CD musi strilet ze vseho. Odchylky od toho se v praxi možná dějí. Do okamžiku kdy je někdo poprvé napadne a uspěje.



MaldaCZ
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » pát 10. kvě 2013, 15:27

Tak jsem tam dnes byl a bohužel už to změnit nešlo. Nicméně mi paní policistka nabídla náhradní řešení - na termín, kdy jsem byl objednaný nemám jít a po tomto termínu si mám dát novou přihlášku už se skupinama, jaké teď chci.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 10. kvě 2013, 17:20

tak to je masakr nechápu proč to nešlo změnit :shock:



MaldaCZ
Příspěvky: 7

Příspěvek#12 » pát 10. kvě 2013, 17:26

Už bylo prý moc pozdě, před tím by to šlo. Dokonce i někam volala a nic.
Je ale fakt, že 11 dnů před zkouškou je to už dost pozdě :D ale vyhovuje mi to, teď mám stejně zkouškové tak toho aspoň nebudu mít tolik.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 10. kvě 2013, 17:29

Hm já tam volal 5 dní před zkouškou a ani jsem tam nemusel osobně :lol:



Fenring
Příspěvky: 17

Příspěvek#14 » pát 10. kvě 2013, 17:36

Nám bylo nabídnuto si to změnit jště před započetím písemné zkoušky :mrgreen:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#15 » pát 10. kvě 2013, 18:03

oni to správně nesmí měnit nikdy. Když je to dřív než 10 dnů předem, tak člověka nechají podat novou přihlášku. V kratším termínu už oficiálně naráží na povinnost informovat tě nejméně 10 dnů předem. Že to někde mění "samovolně" a ještě na dokumentu s tvým podpisem bez tvé přítomnosti bych nikde nerozšiřoval.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů