Dotazy k zákonu o zbraních



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pon 3. čer 2013, 20:08

Katy píše:Je to žádoucí? Neměly by se tyhle hračky v zákoně povolit?
To já nevím, zeptej se na zkušebně ;) , ale vzhledem k tomu že se z toho dá vystřelit/rozprášit cokoli, tak si nejsem tak úplně jistej ;)
http://www.cuzzs.cz/cs/kontakty-2/



Katy
Příspěvky: 13

Příspěvek#17 » pon 3. čer 2013, 20:21

Steiner píše:Pojem "zbraň" je definován v Trestním zákoníku č. 40/2009Sb.
...
Stačí to takto?

Jo no myslela jsem si to. Jen pak je to v rozporu s tím, co tu psal výše mobil-man, že definici zbraně z Trest. zák. nelze použít při výkladu Zák. o zbraních. Jinak díky!



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pon 3. čer 2013, 20:27

mobil-man má pravdu. Legislativní zkratka "zbraň" definovaná v §1 zákona o zbraních není totéž, co pojem "zbraň" definovaný v trestním zákoníku, proto tyto dva pojmy nelze zaměňovat.

V zákoně o zbraních platí zbraň = střelná zbraň, což je de-facto podmnožina pojmu "zbraň" z TrZák.

Tak teď nevím jestli sem to vysvětlil, nebo ještě víc zkomplikoval :mrgreen: , holt naše zákony nejsou psaný pro lidi :twisted:



Katy
Příspěvky: 13

Příspěvek#19 » pon 3. čer 2013, 20:46

Jo no.. já z tohoto důvodu moc nemusím větu "Zákon mluví jasně". :) Proč tam sakryš jasně nenapíšou, že střílet smí ten a ten, z toho a toho, tam a tam. A ne, že je to rozfrcané po půlce zákona a na fórech jsou pak vlákna diskusí, jestli střílení je "nošeni" nebo "držení" ;) Přijde mi neuvěřitelné, že tuhle hlavní činnost zbraně ten zákon vůbec nezná. A to nezmiňuju tu perlu, že si podle zákona ani nemůžu odnést zbraň z obchodu, protože na ní nemám průkaz zbraně a ten získám až poté, co tu zbraň donesu na policajty k registraci. A další podobné "zákon mluví jasně".. :roll:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pon 3. čer 2013, 20:51

Katy:
§ 28 Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.
Tohle ti nestačí? :mrgreen:



Katy
Příspěvky: 13

Příspěvek#21 » pon 3. čer 2013, 21:32

Ne. :P ;) :D Ale máš pravdu, na tenhle paragraf jsem nemyslela, střelbu opravdu zmiňuje. :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#22 » pon 3. čer 2013, 23:12

Katy píše:Jo no.. já z tohoto důvodu moc nemusím větu "Zákon mluví jasně". :) Proč tam sakryš jasně nenapíšou, že střílet smí ten a ten, z toho a toho, tam a tam. A ne, že je to rozfrcané po půlce zákona a na fórech jsou pak vlákna diskusí, jestli střílení je "nošeni" nebo "držení" ;) Přijde mi neuvěřitelné, že tuhle hlavní činnost zbraně ten zákon vůbec nezná. A to nezmiňuju tu perlu, že si podle zákona ani nemůžu odnést zbraň z obchodu, protože na ní nemám průkaz zbraně a ten získám až poté, co tu zbraň donesu na policajty k registraci. A další podobné "zákon mluví jasně".. :roll:

"Rozfrcané je to proto, že někteří jedinci jsou líní si zákon přečíst celý, popř. motají různé zákony dohromady. A protože se jim to nechce číst celé, zakládají zbytečné fóra a vlákna. Pokud se jim pak někteří pokoušejí poradit a odpovědět, jsou pak místo poděkování ještě napadáni. Pak už radši ani neporadí a vlákno se zbytečně "zasírá" hypotetickými otázkami s všelijakými hypotézami a různěnázorovými odpovědmi.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#23 » pon 3. čer 2013, 23:42

to Georg: přesně jak píšeš :lol:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#24 » úte 4. čer 2013, 13:40

Zrovna ZoZ je psan pomerne citelne a precizne (i novela pokracuje ve stejnem duchu). V ceskem pravnim radu existuji mnohem vetsi zmetky, ktere jsou schopny ve dvou ustanovenich tvrdit opak a s terminologii si nedelaji hlavu :mrgreen: .
ZoZ ma nevyhodu, ze neni k nemu podrobnejsi judikatura poskytujici vyklad.



Katy
Příspěvky: 13

Příspěvek#25 » úte 4. čer 2013, 21:15

Georg píše:"Rozfrcané je to proto, že někteří jedinci jsou líní si zákon přečíst celý, popř. motají různé zákony dohromady. A protože se jim to nechce číst celé, zakládají zbytečné fóra a vlákna. Pokud se jim pak někteří pokoušejí poradit a odpovědět, jsou pak místo poděkování ještě napadáni. Pak už radši ani neporadí a vlákno se zbytečně "zasírá" hypotetickými otázkami s všelijakými hypotézami a různěnázorovými odpovědmi.


No nevim, proč se do mě navážíš, přijde mi to ubohé. Jednak, já ten zákon umím skoro nazpaměť a otázky na tomto webu dělám všech 488 do hodiny na 100%. Druhak pokud ti to přišlo zbytečné, nikdo tě nenutí to číst. Já naopak myslím, že to může i jiným pomoct. A pokud je možno zákon učinit srozumitelnějším veřejnosti (zvlášť v tak důležitém případě jako je používání zbraní), nevidím to jako špatnou aktivitu, a už vůbec nevidím důvod k nabubřelé reakci typu "když tomu nerozumíš, tak jsi líná". :(

Ale jestli je to fakt problém, nebo to někoho uráží, tak to vlákno smažte.



markus
Příspěvky: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 4. čer 2013, 22:45

Střelná zbraň - zbraň, která používá střelu
Střela - něco, co letí
Zbraň - předmět, který udělá útok důraznější

A takhle můžeme rozebrat i další slova, dokud se nedostaneme na základy jazyka a jsme v koncích, nebo taky v kruhu :-)

K tomu zákonu zpaměti, je to každého věc, ale mně to přijde zbytečné. Více úsilí bych směřoval k bezpečné manipulaci se zbraní.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#27 » úte 4. čer 2013, 23:16

Katy píše:No nevim, proč se do mě navážíš, přijde mi to ubohé. Jednak, já ten zákon umím skoro nazpaměť a otázky na tomto webu dělám všech 488 do hodiny na 100%. Druhak pokud ti to přišlo zbytečné, nikdo tě nenutí to číst. Já naopak myslím, že to může i jiným pomoct. A pokud je možno zákon učinit srozumitelnějším veřejnosti (zvlášť v tak důležitém případě jako je používání zbraní), nevidím to jako špatnou aktivitu, a už vůbec nevidím důvod k nabubřelé reakci typu "když tomu nerozumíš, tak jsi líná". :(

Ale jestli je to fakt problém, nebo to někoho uráží, tak to vlákno smažte.

Mě zas příjde ubohé, když někdo tvrdí, že umí zákon skoro nazpaměť, ale neví, co se v něm píše. Už na začátku je jasné, jakých zbraní se ten zákon týká a kdo z nich a kde může střílet. Je to napsané dost jasně. Jenže jak pro koho, že ?
Pleteš tady jablka s hruškami a z tvých reakcí na ostatní, kteří se ti snažili poradit (a to jak polopaticky, tak i citacemi zákona) je jasné, že ty jsi evidentně zaujatá proti zbraním i jejich vlastníkům. Viz tvá reakce na někoho, kdo se ti snažil poradit:
Katy píše:Mark, máš právní vzdělání? Pokud ne, prosila jsem, abyste nereagovali. Tvé odpovědi ad otázky 1, 2 a 3 mi nepřijdou právně zdůvodněné (zbran definujes kruhem, zbytek jsou domnenky). Ad ot. 4, o tomto samozřejmě vím, ale žádný úřad nemůže rozhodovat v rozporu se zákonem, což v tomto bodě může být ten případ. Díky.

Jinak si to nelze vysvětlit. A pokud se mýlím ve tvé zaujatosti proti zbraním, tak ve tvé aroganci teda rozhodně ne. A pokud budeš chtít dopodrobna polopaticky právní rozbor zákona o zbraních včetně jeho vysvětlení, budeš si muset zaplatit právníka, protože toto není povídání na 5 minut.
Toliko k tvé "nabubřelosti".

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » stř 5. čer 2013, 01:03

Katy píše:
Georg píše:...já ten zákon umím skoro nazpaměť a otázky na tomto webu dělám všech 488 do hodiny na 100%.


Umět něco zpaměti, milá Katy, ne vždy nutně znamená rozumět tomu.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#29 » stř 5. čer 2013, 14:10

Katy:
Nejsem zjevně kompetentní ,nejsem právník :mrgreen: , určitě odpoví někdo z např " právnické fakulty Plzeň " fundovaněji :mrgreen:
Odpovědět všechny otázky tzn 488/hod ,tedy 3600 sec:488 = v časovém limitu 8mi vteřin na otázku, 100%správně tak to jseš mimo předvedené arogance "superwoman" , a nekouří se ti náhodou z kompu , klávesnice ,a tak "podobně"´=rychločtení máš v malíku a při tom odpovídání se ani náhodou nepřeklikneš ... Bože ,zase s náma někdo vy.. sí.. rá...
Je zajímavé ,že odpovídáš správně v rekordním časovém limitu , ale jaksi zákon přitom nějak nechápeš ,jinak by si se asi nemusela ptát na trivialní základní věci -hlavně pozor na trojku ,troják a trojáček :mrgreen: ,že , nebo mám ten pocit jen já ?
Garf

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » stř 5. čer 2013, 14:24

Prosím, nezabíhejme zde do osobních invektiv...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 10 hostů