Zaučení praktická odborná zkouška



Hojcma
Příspěvky: 12

Příspěvek#331 » ned 20. kvě 2018, 09:40

Ahoj. Máte tady dalšího nováčka ;)
Konečně jsem se odhodlal k tomu že si udělam Z.P., mam uz i termín zkoušek, 5.6.2018...absolvoval jsem i připravny kurz na střelnici. Bylo mi řečeno že střeleb se vubec nemusím bát, všechno v černém :lol: . Testy zvladam téměř na 100%, taky se uz 3 měsíce učím..., mimochodem, ta aplikace od Vás je luxusní. Jen ta manipulace, to se přiznám mě děsí.. Proto se obracím na místní zkušené střelce, kdyby se našel nějaký ochotný zaučit, ukázat, vyzkoušet.. Jsem od Opavy, takže Opava, Ostrava, Krnov třeba. Předem děkuju za reakce ;)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#332 » ned 20. kvě 2018, 13:28

Pošli mi SZ, mimochodem jsem i v kontaktech na praktické zaučení, tak je třeba se tady lépe rozhlédnout :-)



retember1
Příspěvky: 17

Příspěvek#333 » stř 25. črc 2018, 04:51

Ahoj
Jak Jsi dopadl střelče?



retember1
Příspěvky: 17

Příspěvek#334 » stř 25. črc 2018, 04:52

Pocházím od Opavy a na sv.Anně budu dělat 7.8 zkoušku.Musím protože jsem stále trvale přihlášen na prajzské..



hasmic
Příspěvky: 4

Příspěvek#335 » sob 5. říj 2019, 09:20

1.10.2019 jsem byl na zkouškách v Libušíně u Kladna, před tím jsem se domluvil s panem Ledvinkou na přípravě. On i jeho syn naprosto v pohodě a všichni, kteří jsme k němu chodili, jsme manipulaci a střelbu dali napoprvé. Tímto chci oběma poděkovat, byli skvělí a zároveň je mohu s klidným svědomím doporučit!!!



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#336 » čtv 2. led 2020, 22:17

Zdravím, tak již koketuju s myšlenkou, udělat si v 39 zbroják a pořídit si nějakou krásku. Střelba mě baví, ale nebylo moc příležitostí se k tomu dostat nějak blíž. Nebyl by někdo z okolí Pardubice, Přelouč, Chlumec, Chrudim apod., kdo by mě vzal zkusit si na střelnici zastřilet, ukázat manipulaci, předat nějaké zkušensoti, rady apod.? Díky, mějte se :)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#337 » čtv 2. led 2020, 22:23

zkus to zde : https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... ke-zauceni

a není od věci si zaplatit kurs na střelnici v místě bydliště, tam kde budeš vykonávat pak zkoušku jelikož už i tam Ti přesně řeknou co komisaři chtějí.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#338 » čtv 2. led 2020, 22:39

Díky, jo jasně, s kurzem samozřejmě počítám, jen jsem předem myslel, že by mě vzala nějaká dobrá duše na střelnici, spíše z hlediska získání nějaké větší jistoty, zžití se s prostředím střelnice apod. Něco jako když jdu dělat řidičák, tak jsem jako spolujezdec už v autě jel milionkrát a znám ho. Prostě zkusit :)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#339 » pát 3. led 2020, 09:23

Kečup píše:a není od věci si zaplatit kurs na střelnici v místě bydliště, tam kde budeš vykonávat pak zkoušku jelikož už i tam Ti přesně řeknou co komisaři chtějí.


Já se obávám, že tohle není vždy záruka.
Je fakt, že většina střelnic to dělá dobře, ale určitý procento si jede "to svoje", netuší nic o reálném zkušebním řádu a komisaře mají za blbce, co zkouší něco jiného, než oni chtějí.
Nejčastější problémy s výukou pak jsou poznat na vizuální kontrole zásobníkové šachty a řešení závady typu slabý výstřel.

Ale rozhodně nerozporuju, že je fajn si na střelnici, kde bude žadatel dělat zkoušku, zajít den předem. Osahat zbraně a zkusit si z nich vystřelit, aby člověk při zkoušce věděl, co ho čeká a nebyl překvapen chodem spouště (těsně před vánocema jsem musel od zkoušek vyhodit holku, která na jedné střelnici absolvovala kurz, manipulace celkem slušná, ale střílela z celkem poladěné CZ75, aby u zkoušky dostala do ruky takový krumpl, kde i v SA režimu po namáčknutí to dalších pár mm po různu drhlo, než to spustilo).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#340 » pát 3. led 2020, 09:43

No, pokud ta střelnice školí tak, aby jí absolventi prošli, tak to asi funguje.
V Liberci máme dvě střelnice, každá školí trochu jinak a zkoušky se složit dají. Já chodil na jednu, synek na druhou, zkoušku jsme dali oba.

Čímž nemohu vyloučit, že jsou "lektoři", kterým na úspěšností zase tak moc nezáleží ....

Mimochodem, co dělají za chybu při vizuální kontrole zásobníkové šachty ??



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#341 » pát 3. led 2020, 09:49

cmk píše:Nejčastější problémy s výukou pak jsou poznat na vizuální kontrole zásobníkové šachty a řešení závady typu slabý výstřel.

Můžeš to rozvést? Díky.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#342 » pát 3. led 2020, 09:49

My sme dělaly u nás v Litoměřicích vždy kurzy a za ty roky co se to dělalo sme se všímaly toho co vyžadují komisaři a i jme na to začátečníky upozorňovaly a i jak píše CMk na závady, selhače i slabé výstřely atd. Nevím jak probíhají kurzy jinde ale věřím že asi stejně jak u nás i když jsou i kurzy kde se snaží dotyčný vydělat a nenaučí nic - to už jsem také slyšel -
U nás se právě používaly i ty typy zbraní co jsou u zkoušek ale určitě vím o čem mluvíš.Jinak testy byli vždy na dotyčném, u nás se dělala jen střelba, bezpečná manipulace, sborky a rozborky + popsat součást zbraně ( prostě vědět co je co ) a rady co jak a co při závadě a jak reagovat na jakou koli závadu a nezazmatkovat.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#343 » pát 3. led 2020, 09:52

Mě před pár lety na kurzu jedné střelnice tvrdili, že při ZP skupiny E nebudu dělat manipulaci s dlouhou. Takže jsem dlouhou neměl na kurzu vůbec v ruce. Při zkoušce na jiné střelnici jsem pak na rychlo doslova minuty před zkouškou zjišťoval, jak se vlastně manipuluje s dlouhou malorážkou a brokovnicí. :-)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#344 » pát 3. led 2020, 12:12

Popis chybné výuky u těch 2 chyb:

a) vizuální kontrola šachty - někde ji neučí vůbec (učí zásobník ven, stáhnout závěr, kouknout do komory, spustit závěr, rána jistoty)
b) postup po slabé ráně - někde lidi vůbec netuší, ze mají provést kontrolu průchodnosti hlavně

Kečup - Litoměřice také zkouším. V Byšicích mi jednou prošel jen 1 člověk z 11ti :-( (teď už se tam zkoušky nedělají, slušné kurzy se tam začaly dělat právě až po tom masakru se mnou - je fakt, že to bylo v době, kdy o zbroják žádal každej druhej, protože EK přišla s návrhem směrnice, takže na zkoušky chodilo víc lidí a větší procento totálně nepřipravených), naproti tomu Vražkov či Skalice má přípravu OK.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#345 » pát 3. led 2020, 12:36

lancer píše: ... z okolí Pardubice, Přelouč, Chlumec, Chrudim apod. ...

V Pardubicích je aktivní Východočeská skupina Lex která pořádá i výcvikové a zdokonalovací kurzy včetně přípravy na zbroják. Docela bych doporučil se s nimi spojit. Odkaz je myslím i někde zde na fóru. Pokud se nepletu účastní se toho i některý z komisařů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kodiak66 a 11 hostů