Zaučení praktická odborná zkouška



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#61 » stř 25. bře 2015, 19:18

HonzaLBC: Jo, trefa, klubová, neveřejná... :evil: No, co se dá dělat, zajdu si ještě párkrát potrénovat někam jinam.



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#62 » stř 25. bře 2015, 19:27

Jinak, že bych při mém současném "umění" nestrhával, o tom si nedělám iluze, ale to o tom mizerném nastřelení není z mé hlavy, ale informace od instruktora, ta zbraň je půjčovací, říkal něco o tom, že snad se někomu povedlo urazit hledí, ale samozřejmě nevím, co je na tom pravdy a právě mi dal na vyzkoušení svojí pistoli.Každopádně když se sečetly všechny moje chyby ještě s tímhle, tak výsledek nic moc, takže jsem se rozhodl, že radši musím ještě něco nastřílet.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » stř 25. bře 2015, 19:48

BTW na tlachání jsou jiná vlákna, tady to je čistě na nabídky a poptávky zaučení. Jak řikám, nabízím kolem Velikonoc a ptám se, jaká střelnice.



bebop
Příspěvky: 3

Příspěvek#64 » úte 28. dub 2015, 14:55

Ahoj všem, chystám se na zoz, učím se zákony, byl jsem střílet na Avimu, chystám se tam i na přípravný kurz k zoz a hlavně se zaregistroval i tady na fóru :). Doufám, že to jsou všechny předpoklady k úspěšnému zvládnutí zkoušky .. Mám ale takovou prosbu, moc rád bych se někde reálně seznámil s typy zbraní, které spadají pod kategorii B a C, tedy paragrafu 5 a 6 zákona o zbraních - prostě nedá se někam zajít, kde by bylo možný se podívat co všechno padá do jednotlivých odstavců těchto paragrafů?? přečíst si to umim, teoreticky to taky vím, ale rád bych si to prohlídnul v reálu. Nevíte, jestli by třeba nějaká prodejna nebo střelnice tohle nabízela? nechci nikoho moc otravovat. ale prostě u mě funguje spíš praktický zkušenost.. Díky za radu :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#65 » úte 28. dub 2015, 15:36

aby ti někdo ukázal všechny eventuality si dost nedokážu představit, příklady určitě ano.... nevím jaké máš možnosti prodejen a střelnic kolem sebe a co mají skladem nebo nabízí k zapůjčení.... každopádně bude záležet na jejich ochotě a vstřícnosti



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » úte 28. dub 2015, 15:36

Tam toho spadá hrozně moc, i nějaké speciality, záleží co rozhodne zkušebna, která taky mnohdy rozhoduje dost divoce podle svých vlastních představ co jsem slyšel. Na střelnicích většinou mají jen pár kousků. Spíš to vypadá, že si potřebuješ hlavně podržet v ruce nějaké typické zástupce, nejlíp zajít na střelnici, kde budeš dělat ZoZ, tam ti ukážou to, co ti komisař v nejhorším dá do ruky.

Nějaká výstavka desítek modelů asi těžko.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#67 » úte 28. dub 2015, 15:40

behemot: zkušebna v žádném případě nemůže rozhodovat divoce, protože je řízena coby státní instituce zákony této země, o tom, k čemu je občas tak trochu přitlačena je debata jiná.... ale určitě to není pořád wildwest



bebop
Příspěvky: 3

Příspěvek#68 » úte 28. dub 2015, 15:47

je mi jasný, že nikde nebude výstavka všech typů, ale jak říká marinakus, tak mi jde o ty příklady.. typické zástupce bych to nazval. Aby si člověk mohl udělat představu, co všechno do těch katgorií spadá. nepotřebuju to ke zkoušce, spíš mě to zajímá prakticky.. Jsem z Prahy, takže prodejen je všude hafo, ale je otázka, kde se bude chtít někomu se se mnou zabývat a zdržovat.. proto se ptám tady :) Co se týče zoz, tam je to jasný. V Avimu vědí s čím se střílí na zkouškách a na čem se dělají rozborky, to není problém.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#69 » úte 28. dub 2015, 18:00

Treba strelnice Cekanice...
- dlouha malorazka opakovaci i samonabijeci
- dlouhe opakovaci i samonabijeci
- brokovnice dvojka i samonabijeci a nejspis i opakovaci
- kratke zbrane malo i velkorazne

Ale asi tam neuvidis dvojak, dvojakovy trojak, trojak, trojacek, ctyrce (a propo - uz na tyhle otazky umis odpovedet v testech?) :-)

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#70 » úte 28. dub 2015, 18:37

cmk píše:Ale asi tam neuvidis dvojak, dvojakovy trojak, trojak, trojacek, ctyrce (a propo - uz na tyhle otazky umis odpovedet v testech?) :-)


Ja uz jo, ale je to fuska to nepoplest...trojce x trojacek, dvojak x trojak ... To asi vymysleli chlapi u piva :D



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#71 » úte 28. dub 2015, 18:51

no z tehle části jsem taky docela kvetl ... :D si jeste pamatuju

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#72 » úte 28. dub 2015, 19:16

ale technické věci by snad měly střelce zajímat, ne? :lol:

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » úte 28. dub 2015, 23:08

Stav se nekdy v sobotu na www.strelnicesporilov.cz - kdyz mi das dopredu vedet, abych zrovna nehlidal nestrelce, muzem nad kverama strelnice probrat to, co chces vedet.
A kdyz bude postaveni hvezd v te spravne konstelaci, Merkur v konjunkci s Proximou Centauri a tak, ziskas tolik odpovedi, ze Ti bude hlava drncet jeste tyden ;)



bebop
Příspěvky: 3

Příspěvek#74 » stř 29. dub 2015, 08:56

Františku díky.. dám vědět dopředu, kdy by to šlo. Nebo se k tobě objednám na střelbu a můžeme to spojit s kurzem :)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#75 » stř 29. dub 2015, 16:48

Marcurba píše:
cmk píše:Ale asi tam neuvidis dvojak, dvojakovy trojak, trojak, trojacek, ctyrce (a propo - uz na tyhle otazky umis odpovedet v testech?) :-)


Ja uz jo, ale je to fuska to nepoplest...trojce x trojacek, dvojak x trojak ... To asi vymysleli chlapi u piva :D


Trojce, trojacek, ctyrce - to s malorážkovou hlavni a nejdelsi odpověď je spravna

dvojak - je TEN dvojak, chlap s koulema = kulovnice, dvojka = TA, takze ne koule = brokovnice :-)
trojak - v odpovědích ta, co zacina "zbran se tremi hlvnemi" (a pak teprve nasleduje , ze 2 brokovy a 1 kulova)
dvojakovy trojak - v opovedich ta, co zacina "se dvěma hlavnemi kulovymi a jednou brokovou"

Atd :-) Na všechno jsou v tech otazkach pomucky, když se to blbe pamatuje...

Když jsem se ucil na rozsireni zbrojaku o D (po 10 letech po prvních zkouškách), tak 400 otázek bylo pomerne zrejmych.
88 jsem si jich vypsal bokem a venoval se jim... Nasledujici den uz jich bylo jen 20 blbe zapamatovatelných (pro me prave lhuty, rozdeleni zbrani typu trojak a dvojakovy trojak apod..., pac se v lovectví moc nepohybuju a otázky na overovani zbrani a streliva). Ty jsem si taky nejak prosel, nasel jsem si tu logiku v nich a den před zkouskama uz jsem delal testy za 3-4 minuty - 9 z 10ti na plny počet.
U zkousek jsem odevzdaval test az po 10 minutach - jel jsem radeji pomaleji a 2x :-)

Cimzto ještě jednou velke dik Markovi... Aplikace na mobil je proste super... Kdykoliv kdekoliv bylo 5 minut casu, delal jsem si Testy na necisto.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jenikw a 55 hostů