Zaučení praktická odborná zkouška

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#226 » čtv 26. kvě 2016, 09:59

Je to o zvyku :-)
Kdo jezdi na 30 zavodu rocne, u toho nejaka nervozita opadava... Ja naopak na sobe uz pozoruju problem se vubec nejak "nastartovat" na situaci, abych mel trochu zvysenej adrenalin a tak nejak si to jen v klidu neodchodil...
Naproti tomu na zkousce jsem coby zkouseny byl sam po 10 letech - kdy jsem zavodne strilel, dokazal behat a nechtene padat se zbrani - vse bezpecne s prstem viditelne na ramu a zbrani do bezpecnyho uhlu.. Zkousku jsem sice udelal, ale za polohu prstu pri manipulaci jsem dostal zdvizeny ukazovak (bylk jasne mimo lucik, ale ne nejak zvlast na ramu). U zkousky ta psychika dela mnohem vic...
Proto se snazim zadatele spis uklidnit a dostat z nich, co umej... Trochu rozlisovat zasadnost a puvod chyb. Tezko se to popisuje....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#227 » čtv 26. kvě 2016, 19:02

Těžko se to popisuje ale je to pravda. Proč uchazeče o ZP stresovat? Také jsem za klidnění situace a pohodový průběh. I tak se jich větina klepe jak osika. Prostě psychika pracuje nezávisle na našem vědomí.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#228 » ned 12. čer 2016, 07:12

Had666 píše:TO- Kralycek
Po mně chtěl komisař u ZoZ předvést bezpečné vybití malorážky před odlozenim. Naštěstí jsem věděl o co jde. Po zasunutí závěru do zbraně stisknout spoušť a vrátit páku závěru do její spodní polohy. Teprve po té uvolnit spoušť. Tim dojde k úplnému vybití zbraně.

To je povolení bicího ústrojí ne? Díky!

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#229 » ned 12. čer 2016, 07:22

Koukám do diáře a já měla 9,5 hodiny teorie a manipulace se zbraněma. A nějak mi to nepřijde moc. Když si sebe představím na zkoušce, zapomenu, i jak vyndat zásobník z malorážky :(. Takže mně by ještě hodina manipulace vůbec nevadila.



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#230 » ned 12. čer 2016, 16:02

Jj je to povolení bicího ústrojí.



brokar
Příspěvky: 9

Příspěvek#231 » čtv 16. čer 2016, 16:55

Ahoj všem kdyby se někdo chystal na zkoušky odborné způsobilosti a nebyl si zcela jist svým výkonem na střelnici nebo se jen tak chtěl vžít do role skutečného střelce a dost se toho naučit, rád vám předám své zkušenosti a mnoho vas naučím. Žádnou buzeraci ode mně nečekejte, naopak kamaradský přístup. Zkuste a uvidíte.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#232 » čtv 16. čer 2016, 17:22

Zaučení na praktickou část?

Ahoj všem, nedávno jsem si vyzkoušel na střelnici v Dašicích serii Glocků a revolverů v rámci komerční akce a tak se mi to zalíbilo, že bych si rád udělal zbroják a začal chodit střilet. Už jsem o tom přemýšlel i dřív, ale toto byla poslední kapka :)

Ale rád bych se zde zeptal, zda by se nenašel někdo, nějaký zkušený střelec, který by se mnou zašel na střelnici a případně mi pomohl? Prostě poradit, ukázat, vyzkoušet, pokecat a pohoda. Samozřejmě vím že nejlepší je kurz na střelnici a to je též v plánu.

Nejlépe tedy Pardubice nebo okolí, Sezemice, Dašice.

Díky všem :)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#233 » čtv 16. čer 2016, 20:09

Take se nabidnu, pokud by nekdo chtel pomoci s přípravou (procviceni manipulace se skolnimi naboji, doprovod na střelnici, zapujceni kratke nebo brokovnice) z míst: Svitavy, Polička, Moravská třebová, Letovice tak at se ozve do SZ.
Platba jen za strelnici + spotřebované náboje.
Nejsem kdovijaky letity strelec, ale jednomu cloveku jsem uz k ZP pomohl (procvicila si u me manipulaci a pak trenovala 3x na strelnici).

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#234 » čtv 16. čer 2016, 20:15

Také nabízím pomoc s praktickou, ještě si z ní něco pomatuju (ZP mám 3 měsíce ale pilně se zdokonaluju), lokalita Plzeň, mám CZ75 a malorážku. Domovská střelnice Chotěšov. Platba jen za náboje (cca 5kč do krátké a cca 2kč malorážka) + 200ky za střelnici. Odvoz z Plzně na střelnici možný.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#235 » pát 17. čer 2016, 04:57

A co nekdo zkuseny z Pardubice a okoli? :)



brokar
Příspěvky: 9

Příspěvek#236 » pát 8. črc 2016, 11:33

Ahoj všem z Prahy či Benešova a okolí těchto měst. Chceteli strávit krásný den na střelnici se zajímavými zbraněmi, ozvěte se. Dost toho poznáte a dost toho do vás dostaneme.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#237 » čtv 14. črc 2016, 07:26

Az se budete na priprave ptat proc cekat 30s, vzpomente si na toto video:

http://www.drsnysvet.cz/ta-zbran-nefunguje/

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#238 » čtv 14. črc 2016, 08:20

Přečti si komentáře, je to fake. Sice je docela těžký si toho všimnout, ale když víš, na co koukat, je to jasný. Explodovala ta flaška s vodou.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#239 » čtv 14. črc 2016, 08:29

Tak nevím, člověče, ale mě to přijde, že ta puška nevystřelila. Když se soustředíš na moment toho výbuchu, tak ta puška se vůbec nehne. Při výstřelu by ji zpětný ráz hodil dozadu. Alespoň trochu. Tak mi to připadá.

Tohle je lepší ilustrace: https://www.youtube.com/watch?v=FjDu5zwa4rM

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#240 » čtv 14. črc 2016, 09:49

Puska v klidu, lahev se prave rozletela na prvocinitele.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, MilanoX, Piggy a 47 hostů