Zaučení praktická odborná zkouška



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#316 » stř 15. úno 2017, 20:51

No pokud se tím živíš, tak to je samozřejmě něco jiného. Já měl na mysli takový ty jedince, kteří mají jednu pistoli, případně sto let starou malorážku či brokovnici a chtějí si "přivydělat" pokusem o školení

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#317 » stř 15. úno 2017, 20:59

Jsem dnes zbraněmi přizpůsoben v podstatě všem střelnicím v okolí, protože chodí občas i cizí, kteří dělají zkoušky jinde a já chci, aby trénovali pokud možno se stejnou zbraní, jakou budou mít u zkoušky. Když už si za to beru peníze, chci poskytovat co nejlepší služby.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#318 » stř 15. úno 2017, 21:11

Jistě, pokud to někdo dělá ve svém volném čase jako svůj koníček, pomoc střelecké komunitě nebo z lásky ke svým bližním, tak to jde dělat téměř zadarmo, lépe řečeno jen za náklady. Pokud to provozuje střelnice nebo někdo, kdo se tím živí, tak to prostě něco stojí, je v tom jistá režie a potřebný zisk. Je na každém zájemci o tuto službu co a koho si zvolí a čemu a komu věří. Při obojím může mít štěstí a nebo smůlu. Řekl bych, že to chce jisté reference, protože náhodný nadšený školitel, který si jen myslí že umí, může napáchat i mnoho škody, tady si myslím, že u té střelnice, která to provozuje opakovaně, je jakás takás záruka úrovně.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#319 » stř 15. úno 2017, 23:38

marinakus píše:Když ono to jde dělat zadarmo jen do určité míry. Pokud ale chcete dosáhnout určitou kvalitu, musíte minimálně investovat do dalších zbraní, sluchátek a dalšího příslušenství. Je na každém jakou formu přípravy zvolí a co si z ní odnese. Mě dělají největší reklamu absolventi kurzů. Pokud někdo nechce do přípravy investovat a myslí si, že to zvládne jinak, je to zcela jeho věc a jeho svobodné rozhodnutí. Stejně jako já jsem se kdysi rozhodl, že zadarmo už to dělat prostě nebudu. Nikdy bych nikoho nenutil ani nepřemlouval, že musí absolvovat moji přípravu a platit mi ji.


Kde se tady dava "like"? :-) Presne vyjadreno...

Zpet k tomu ucetnictvi a vyuce... Ono se to jinak za penize ani delat neda, nez aby mel clovek minimalne koncesi (pokud si pujcuje zbrane na strelnici), nebo i licenci (pokud nechava pouzivat "svoje" zbrane). Nikdo rozumnej si to jinak netroufne...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#320 » sob 18. úno 2017, 22:16

Manipulace a střelba je ale jedna část zkoušky, když si člověk vezme, že se mnozí nejsou schopní naučit ani na test (viz téma o zkušenostech ze zkoušek, kde se pořád píše, kolik lidí vyletělo na testu), tak pohybuji, že budou mít vůbec zájem o přípravný kurz. :D
A ano, mě zaučil kamarád před zkouškou jen za náboje. Nutno říct, že dobře, protože jsem absolvoval bez problémů. Takové známé ale jistě každý mít nemusí, takže zaplatit nějakou tu korunu za přípravu, by snad neměl být pro někoho, kdo má zájem si ZP udělat, problém. Je to zanedbatelný náklad vzhledem k finanční náročnosti tohoto koníčku.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#321 » ned 19. úno 2017, 12:55

OT smazaný, dále jen "Zaučení...."



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#322 » ned 26. úno 2017, 18:49

Myslím, že profi kurz a amatérský kurz se nevylučují, ale užitečně doplňují.
Profi kurz na střelnici je rozhodně potřeba. Učí to profíci, často lidé, co se zkoušek pravidelně účastní a vědí, co si kteří komisaři vymýšlejí. Dále si tam manipulujete se zbraněmi, které budete mít u zkoušky. Nicméně takový kurz je časově omezen a v rozsahu například 3x 1 hodina se musí vejít třeba 4 lidi najednou. Podle toho vypadá intenzita.
Rozhodně není možné si na takovém kurzu tu manipulaci v klidu zažít. Na to je naopak vhodná pomoc nějakého polodobrovolníka, co vám na manipulaci půjčí zbraň a bude vás korigovat. Ani k tomu není potřeba chodit na střelnici.



Casidy007
Příspěvky: 2

Příspěvek#323 » sob 29. dub 2017, 17:15

Neuspěl jsem 2x při střelbách.Budu opakovat i testy?



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#324 » sob 29. dub 2017, 17:34

2 Casidy007:

Na to samé ti už jednou odpovídám v jiném tématu >>>http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?p=137046#p137046 :!:

A protože se duplicitní příspěvky v různých vláknech v poslední době objevily vícekrát, dostává Casidy007 varování a budiž všem dalším výstrahou! Peggy

_______________________
Odesláno z "founa"

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#325 » sob 29. dub 2017, 20:32

Michal1 : Ber to jen jako můj názor. Pokud je to 3x jedna hodina pro 4 lidi najednou, je to prostě špatně (záleží ovšem i za jakou cenu). Stejně jako narvat 15 lidí na deset hodin do jedné místnosti, tam to do nich nějak narvat a především zkasírovat. To je ale od kusu a CMK správně uvedl, že i o referencích, které si zpravidla každý o daném školiteli může zjistit dopředu.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#326 » pát 28. črc 2017, 21:37

Byl jste někdo na střelnici v Horní Branné na zaučení u p. Hajny? Byl jsem tady s jedním dobrovolníkem 'Béďa" a to bylo super ale rád bych ještě na střelnici kde budou zkoušky. Mám trochu rozpačité dojmy z telefonátu na szrelnici, že tréninky jsou prý vždycky v pátek před zkouškou pro všechny aby tam nebyl takový chaos že to nebude mít smysl.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#327 » čtv 31. srp 2017, 12:41

Zaučení proběhlo vyborně, pán je sám komisar tak ví na co upozornit.



markusmarkus
Příspěvky: 4

Příspěvek#328 » sob 3. úno 2018, 21:29

Dobrý den
byl by někdo ochotný dát praktickou výuku z Karlovarského kraje ?
pište do sz děkuji



Petunie
Příspěvky: 3

Příspěvek#329 » čtv 19. dub 2018, 08:47

Ahoj, někdo z Brna ochotný pomoci zaučit na praktickou zkoušku? V úterý jsem nenastřílela na terč ( chyběl mi jeden zásah :( ). Teoretickou část mám , rozborky taky dávám, ale neškodí si osvěžit. Pokouším se o C a E. Zkušenosti nemám moc, střílela jsem poprvé dva dny před zkouškou na přípravě na střelnici. Prostě jsem to podcenila :(. Díky



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#330 » pon 23. dub 2018, 18:55

Pokus tvůj zájem stále trvá, mohu ti se zaučením pomoci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: martkom1919 a 12 hostů