Zaučení praktická odborná zkouška



Snek123
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » čtv 13. čer 2013, 00:04

Ahoj všem,

chystám se dělat si zbroják, přesněji řečeno už jsem si zašel na své oddělení PČR a podal si žádost o provedení Zkoušky odborné způsobilosti. Po pročtení fóra a na doporučení několika lidí jsem se rozhodl zažádat si o skupiny A,B a E.
Jako místo vykonání jsem si vybral podle své lokality střelnici na Rajské zahradě a tak jsem si našel nějaké zkušenosti ostatních s vykonáváním zkoušek na této střelnici a víceméně mi vyšlo, že místní komisař je velice pečlivý a bere vše naprosto do podrobna (závady zbraně, bezpečná manipulace, střelba i z malorážek kvůli skupině B...) a to mi trošku nahnalo strach :lol:

Tak bych se rád zeptal, zda by se zde nenašel někdo, kdo by byl ochotný pomoci mě trochu zaučit k úspěšnému zvládnutí praktické části (manipulace, sborka/rozborka, závada zbraně, střelba). Zatím jsem nestřílel. Po Praze bych dojel na jakoukoliv střelnici, zaplacení nábojů a vstupu pro oba je samozřejmostí, zbytek na domluvě. Díky moc za případnou pomoc. :)

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 13. čer 2013, 05:32

za1: nemohou mit "sveho" komisare. Pokud je mi znamo, komisari se po praze mezi strelnicemi toci.

za2: rada zni-zaplat si kurs na strelnici, kam pujdes na zkousky. Trenovat budes se zbranemi, ktere dostanes ke zkousce a mistni instruktor obvykle prida i potrebna moudra, vi na co upozornit.

*pokud se neobejdes, muzu gratis pomoci, kontakt (nejen) na me je uveden zde na webu: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni. je problem s casem, moje "domovska" strelnice stale po povodni pripomina spis studnu, zprovozneni nejdrive v pristim tydnu.



Snek123
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » čtv 13. čer 2013, 20:31

aha, to jsem netušil, že se ti komisaři po Praze točí :-) zajímavý.

No problém je to, že ten kurs na dané střelnici vyjde asi na 1500,- +/- a to je teď pro mě jako studenta dost peněz navíc. I ZP si platím z brigády a holt dalších 1500 by už byl asi problém. Jinak díky za nabídku, ty jsi z Prahy? ;) 8-)



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#4 » pát 14. čer 2013, 07:02

Z mé zkušenosti napíšu, že kurz na střelnici ti trošku pomůže oproti tréninku jinde. Šáhneš si na stejné zbraně, které potkáš u zkoušky a správce střelnice většinou utrousí slovo u komisaře, že jsi byl na kurzu. Ale to je opravdu jen z osobni zkušenosti a zkušenosti přátel. Pokud se opravdu naučíš co je potřeba a hlavně tomu poruzumíš tak jsou to vyhozené peníze, raději bych zašel třikrát na střelnici.

Také jsou nějaká videa na youtube, není tam nic extra, ale na to aby se ti do hlavy dostalo to základní to stačí, poprvé na střelnici pak budeš alespoň rámcově vědět a dopiluješ jen detaily.

Nejsem sice v seznamu, ale v trezoru mám snad vše s čím se můžeš u zkoušek potkat, tak když se nedomluvíš s někým jiným tak klidně napiš.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 536
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 14. čer 2013, 07:26

Vidět na youtube není jako si osahat, vyzkoušet... ;)



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 4. črc 2013, 10:17

Jestli to ještě platí, mohl bych zkusit pomoct. Sice vlastním nedlouho (teď to bude 2 roky ZP a rok a půl zbraň), nicméně byl (a stále) jsem v tomto velmi pečlivý, můžu myslím s čistým svědomím prohlásit, že jsem se to všechno naučil poměrně dobře, takže něco bych určitě předal :) Navíc kamarád teď taky chce zaučt, tak bych eventuelně vzal oba naráz :)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#7 » čtv 4. črc 2013, 11:03

Jen upozornim, ze podle zakona sam potrebujes vlastnit ZP alespon tri roky na to, abys mohl sverit zbran nekomu bez ZP.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 4. črc 2013, 11:11

No výuku předpokládám budu dělat na zapůjčené zbrani (protože to stejěn všichni dělají na CZ75/85 a to nemám), tzn. ta bude zapůjčena střelnicí dotyčnému adeptovi, a já tam jsem dozor, což by mělo být v pořádku, pokud jsem dobře studoval.

ADD// podíval jsem se přesně, zapůjčit můžeš nezávisle na délce vlastnictví ZP/zbraně, ale dozor se sk. B nebo C musí mít ZP minimálně tři roky. Nic to ovšem neříká o tom, jak dlouho musí být ZP osoba se sk. D :idea: Každopádně obecně je to bráno tak, že dozor vykonává obsluha střelnice…

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#9 » čtv 4. črc 2013, 11:18

nico: Tohle platí jen pro svěření zbraně osobě mladší 18 let (min. 10 let), tam musíš mít ZP skupiny B nebo C minimálně 3 roky. Je to § 59 (Svěření zbraně).



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 4. črc 2013, 11:22

Jo ještě navíc, čtu to a nevnímám :shock:



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#11 » čtv 4. črc 2013, 11:52

Dozor v tomto smyslu vykovana pouze, pokud si ho k sobe zaplati jako instruktora. Jinak je to na tve triko. Ze se tam o decku nepise znamena, ze drzitel (pouze) D to nesmi udelat vubec. Ale s tim vekovym limitem mate pravdu, takze o nic nejde.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 4. črc 2013, 12:13

Necitujeme těsně předcházející příspěvky ! P.
Nemyslím si, že je to takto striktně. Nevidím problém v tom, že držitel D bude zaučovat nového kolegu k získání D. Čistě prakticky, držitel B taky zrovna Déčkaře nějak extra nezaučí. Ale samozřejmě by to bylo dost těžce na náladě soudce v případě, že by se to k němu dostalo…

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#13 » čtv 4. črc 2013, 13:42

No já bych z toho zase nedělal takovou vědu. Sám mám zbroják sotva 2 měsíce, před týdnem jsme byli střílet s kolegou, co ZP nemá. Na střelnici jsem si jenom telefonicky zarezervoval stav a oznámil že budeme jeden držitel ZP a jeden bez ZP. Nebyl s tím vůbec žádný problém.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » čtv 4. črc 2013, 15:24

Já s tím taky problém nemám, hlavně na té střelnici, kam bych případně oba vzal, to spíš kdyby měli tendcenci zrovna namátkou přijet poliši. Nicméně mám dojem, že střelecká (!= myslivecká) komunita je zrovna ta rozumnější část společnosti, takže mi něco říká, že moc často tam opicajti neopruzují. Stejně z toho nic nemají a oprávnění držitelé jaksi zachází bezpečně z vlastního zájmu a ne kvůli případným postihům…



Hrůzička
Příspěvky: 11

Příspěvek#15 » pát 2. kvě 2014, 16:16

Zdravím všechny!
Rozhodla jsem se udělat si ZP, teorii se učím, otázky už docela umím.Akorát mám obavu z praktické části ...Chtěla bych se zeptat , jestli by se tady nenašel někdo, kdo by měl chuť a čas mě poučit a naučit zacházet se zbraní.Děkuji. :)
Jsem z Prahy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron