Zaučení praktická odborná zkouška

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#166 » úte 29. bře 2016, 08:20

Já bych za všechny (snad budete souhlasit) shrnul to podstatné z mé strany. Jak se liší průběhy jednotlivých zkoušek tak se bude lišit i příprava. Škoda že průběh zkoušky není více "standardizovaný", tím pádem i přípravy by mohli být jednoznačnější. Viz ostatní vlákna o ZOZ.. Takže asi nejpodstatnější budou informace na konkrétní střelnici a osahat pokud možno konkrétní zbraň která bude na zkoušce. Já třeba šel na kurz i do víc střelnic a hodně se to lišilo. Takže snažit se to nějak "zprůměrovat". Sedmej má pravdu v tom že jiný průběh zkoušky může člověka rozhodit, možná se to stane i mě.... Zbývá mě 8 dní do zkoušky tak se uvidí..

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#167 » úte 29. bře 2016, 08:21

Ještě mě napadá: není tu někdo z Plzně kdo teď dělal nebo bude dělat ZoZ? na výměnu zkušeností :))

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#168 » úte 29. bře 2016, 08:29

Ja dostal kurz na strelnici lero v pribrami viz odkaz http://www.strelnicelero.cz/index.php?o ... &Itemid=13

Cena 4400 za ucebni materialy, celodenni skoleni (od 8 do cca 19 hod) cena vcetne samotne zkousky.
Bylo nas tam jako malych mysi 12-15 nicmene vzhledem k delce kurzu mel clovek dost casu si poradne osahat a manipulovat s pistoli, dlouhou malorazkou i dvojkou, ktere pote byly i u zkousky.
Musim rict ze mi ani to mnozstvi lidi nevadilo - divat se na ostatni jak delaji rozborku a u toho delaji chyby na ktere je instruktor upozorni mi take pomohlo informace lepe vstrebat.
Dnes by mi takovy balicek prisel asi zbytecny - ty testy jsem stejne delal tady. Ale stejne to nepovazuji za vyhozene penize nebot me to dobre pripravilo na zkousku, kterou jsem uspesne slozil na prvni dobrou.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#169 » úte 29. bře 2016, 08:53

tomblaha: držím palce a ať tě nic nerozhodí. on ten klid je pak asi nejdůležitější. taky doporučuju nejít jako první a vyptat se těch co budou manipulovat před tebou na nějaké detaily. :)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#170 » úte 29. bře 2016, 09:10

Tome, jak jsem psal v jiném vlákně, klidně se můžeme potkat, ZOZ mám ještě v živé paměti :-)

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#171 » úte 29. bře 2016, 09:51

tomblaha #167: Ja jsem z Plzne. Ale jdu az 15. 4.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#172 » úte 29. bře 2016, 10:08

Jirka87 : Povely při střelbě nejsou v současnosti předepsány, ani reakce na ně. Komisař má vysvětlit, jak bude střelba probíhat, jaké povely bude používat a jaké reakce očekává. Doporučuji pozorně poslouchat a hlavně pak nedělat nic bez povelu, pokud není samozřejmě určeno jinak. Provozní řád střelnice nemá s tímto celkem nic společného.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#173 » úte 29. bře 2016, 10:22

A tutove neuskodi, kdyz povel po komisari zopakujes, aby vedel, ze jsi slysel a "rozumel".

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#174 » úte 29. bře 2016, 10:45

marinakus: já měl na zkoušce třeba komisaře, který povely snad ani neznal. :-) dal mě povel k nabití zbraně, vůbec nečakal, až zamířím a ohlasím, že jsem připravený, najednou slyším, aby ch střílel. docela mě to zmátlo. takže jsem si v klidu zamířil a nahlas řekl, ke střelbě připraven. chvilkubylo ticho, pak jsme slyšel, jak zopakoval povel abych střílel. nevím, jestli mě zkoušel nebo to byl nějaký omyl, ale nic neřešil. po mě prý šel kluk a jemu zase nezkontroloval po střelbě zbraň, ale rovnou řekl, že jdou kontrolovat terč. :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#175 » úte 29. bře 2016, 10:56

Sedmej : Jak říkáš ty .... nic neřešil. To, že neohlásíš, že jsi připraven, neznamená, že nemůže přijít povel (povolení) ke střelbě. Kde jsi dělal zkoušky?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#176 » úte 29. bře 2016, 11:01

marinakus: SZ

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#177 » úte 29. bře 2016, 14:12

Sedmej píše: taky doporučuju nejít jako první a vyptat se těch co budou manipulovat před tebou na nějaké detaily. :)


Nevím jak jinde, ale nás si komisař volal postupně jménem jak na manipulaci, tak i na střelby. Nevím ale podle jakého klíče. Testy jsem odevzdával jak čtvrtý, na manipulaci jsem šel někde vprostřed a na střelby snad pátý od konce z 23 lidí.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#178 » stř 30. bře 2016, 06:39

Sedmej tak třeba já velím dvěmy způsoby. Pokud vidím ,že si uchazeč se zbraní "rozumí" není to trémista a bezvadně zvládl manipulaci tak velím např. 5 hodnocených nabíjet a v čase 3. minut samostatně na terč pal.
Pokud je to trémista a není si 100pro. jistej tak velím postupně. Prvně nabíjet a potom pal.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#179 » stř 30. bře 2016, 07:35

scorpions.cz: tak možná se nakonec panu komisaři na dálku musím omluvit, že to celé je moje nepochopení povelů. :-) no stane se. tenkrát mě to přišlo divné, nebyl a nejsem na povely vůbec zvyklej. na střelnici kam chodím se povely nedávají, každý si s třílí, jak chce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#180 » stř 30. bře 2016, 16:47

scorpions.cz : :clap: Jen můj názor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti