Zaučení praktická odborná zkouška

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#181 » čtv 31. bře 2016, 22:01

Ja velim:
3 nastrelne / 5 ran do zasobniku nabijet (netreba popisovat)
zbran nabijet (zasobnik do zbrane, natahnout zaver a s prstem mimo spoust a pistoli terci cekat)
3 nastrelne / 5 ran v case x minut na terc palit
--
Zbran ke kontrole (predlozi zasobnik ustim vedle vyhoziho okynka, ja kouknu, jestli je fakt prazdno)
Dokoncete vybiti zbrane (ocekavam kontrolu sachty + komory, spusteni zaveru, ranu jistoty, odlozeni zbrane)
Briefing v tomto duchu vsichni zadatele dostanou dohromady spolecne s potrebnymi informacemi o provoznim radu strelnice...

Odpovedi od zadatele pri veleni taky neocekavam... Proste jakmile vidim, ze ma hotovo, velim dalsi povel...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#182 » pát 1. dub 2016, 13:03

Co sem slyšel, tak relativně často uchazeči vyhoří na povelech "x ran do zásobníku nabíjet" vs. "zbraň nabíjet" a mam pocit, že ani komisaři v tom nejsou úplně konzistentní. Na to je třeba si dávat velkej pozor a lepší toho udělat míň, než víc a počkat si na další povel, případně zopakování povelu, pokud to komisař myslel trochu jinak.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#183 » pát 1. dub 2016, 13:29

Mikky : Komisaři nemusí být konzistentní, nemají být v současnosti ani podle čeho. Proto by měl komisař se svými povely a očekávanou reakcí na ně před střelbou seznámit. Ale naprosto s tebou souhlasím v názoru, že téměř jakákoliv vlastní aktivita při střelbě u ZOZ je na škodu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#184 » pát 1. dub 2016, 13:40

A zase se tu zacyklujeme na nekonečných debatách, vlákno má sloužit k domluvě na zaučení na ZOZ



mudezs
Příspěvky: 1

Příspěvek#185 » pát 8. dub 2016, 08:56

Ahoj, jakožto uchazeč o ZP bych chtěl zde přítomné poprosit, zda by se našel nějaký ochotný jedinec, který by mi pomohl s ZOZ (dělám 20.5. v Česticích - okr. Rychnov n Kn.). Budu střílet + manipulovat se všemi typy zbraní (krátká palná - CZ50 na manipulaci, na střelbu také nějakou CZ, malorážka, brok. dvojka). Pokud je zde někdo z této oblasti, popřípadě z Opavska či Ostravska, kdo tyto zbraně (nebo alespoň některé z nich) vlastní nebo pokud máte na někoho kontakt, uvítal bych pomoc. Nejlépe na střelnici, vyzkoušet si manipulaci, popř. střelby, získat rady apod. Náklady samozřejmě uhradím. Díky moc. Kontaktujte mě na mude.zs@seznam.cz. nebo 731578431

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#186 » pát 8. dub 2016, 18:22

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... e-zauceni/

Akorat ti nemuzu zarucit komplexnost informaci, ktere se dozvis a ze to pak udelas...
Jinak na FB je skupina Zbrojni prukaz - cesta k ziskani - tam mas I nejaky dokumenty ke stazeni...

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#187 » pon 18. dub 2016, 16:40

Minulý týden jsem se poprvé setkala s malorážkou a upřímně mi skoro nedá spát. Chápu, že pro znalé je to zbraň jednoduchá, ale mě při cca třetí operaci s ní vypnul mozek a nejsem sto si připomenout vše, co jsme s ní s instruktorem dělali. Je někde na internetu blbovzdorný návod na přípravu - ne pouze rozborka, sborka a nabití - či může mi někdo všechny operace stručně popsat? Teoreticky zvládnu nabít, vybít, rozložit, složit, vypustit a natáhnout bicí ústrojí. Ale mám neodbytný pocit, že mi ještě něco z instruktáže uniká :( . Díky moc!



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#188 » pon 18. dub 2016, 16:50

No, to hlavní, mířit a střílet? :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#189 » pon 18. dub 2016, 17:09

Kralycek : Hlavně nezapomeň, že zbraň má zásobník, na kontrolu průchodnosti hlavně a nějak se nezmiňuješ o pojistce ale předpokládám, že ta ti vysvětlena byla.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#190 » pon 18. dub 2016, 17:12

Ta malorážka je úplně jednoduchá, jen nesmíš zapomenout na dvě věci:

1. vyndat zásobník
a pak při rozborce
2. na spoušť sahej až když máš závěr vzadu

Jinak na tom skoro nic není. Jo, a střílí se to na 25 metrů na opravdu malý terč. Ale i s mojí indispozicí brýlemi na čtení, se to dalo. Střílí se s oporou !

Jo, a do hlavně se kouká ze strany závěru ....

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#191 » pon 18. dub 2016, 17:18

A ja k tomu snad jen dodam, ze okrajovy zapal obcas zlobi a treba ja mel svuj prvni skutecny selhac prave na malorazce. A dalsi vec, jak clovek strili a nepocita rany, tak posledni naboj(nici) vyhodi, zavre zaver, pak zamiri a cvakne. A to je prave ten okamzik, kdy presto, ze slo o posledni naboj, je treba nahlasit 30s cekani.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#192 » pon 18. dub 2016, 19:25

Ja mam "jen" manipulaci. Delam B, E. A ano, teoreticky nezapominam na zasobnik a pruchodnost hlavne a takove veci. Kdyz to reknu prihlouple, je jeste nejaka cinnost, na kterou zapominam a ke ktere se pouziva paka, spoust nebo zaver? Moc diky :-) Premyslim,ze mozna ta pojistka je to, co mi unika?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#193 » pon 18. dub 2016, 19:55

Malorážka jde zajistit pouze v nataženém stavu pohybem páčky pojistky doprava. Co dalšího k tomu potřebuješ vědět?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#194 » pon 18. dub 2016, 20:15

Rozborka, tedy vyndání závěru z vybité a zkontrolované zbraně se dělá tak, že za páku stáhneš závěr dozadu a pak vychýlíš spoušť dopředu nebo dozadu a vysuneš závěr úplně.

Důležité je mít už zbraň bez zásobníku a nesahat na spoušť při uzavřeném závěru.

Je to to, na co jsi se ptala ?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#195 » pon 18. dub 2016, 21:00

Kralycek - zkus se na to koukat rochu vic "obecne"... Proste resit principy... A pak teprve samotny provedeni...
Pricncip vybiti - "vsechno tuplem vyladovat", "vsechno tuplem zkontrolovat"
Rozborka principialne taky stejna - rozeberu a prohlidnu... Nez slozim, prohlidnu. Az slozim, zkusim, jestli drzi pohormade.
..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti