Má smysl si „přidat“ céčko?

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#16 » pát 5. črc 2013, 16:29

C umožňuje za určitých okolností přepravovat zbraň viditelně...



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 5. črc 2013, 17:55

Jak už říkal kedlub, asi nejvíc to má opodstatnění v momentě, kdy by přituhlo. Nemusí hned provádět drakonické změny v zákoně, stačí změnit pokyny PČR, aby zpřísnili výdej NP a případně registrací zbraní. To pak člověk může dost špatně přihlásit některé zbraně třeba na B, přičemž na C by je mohl dostat. Dvojka ještě jde na asfaltové holuby třeba, ale řada různých kulovnic, střílí se tím nějak hodně sportovně? Na osobní ochranu by to neprošlo jako první…jo, říkejte mi, že jsem paranoidní. V 9 z 10 případů, kdy jsem paranoidní, se zatím vždy ukázalo, že oprávněně.

V ESSR začínají někteří remcat a už se objevila palebná příprava na další omezování zbraní. V dohledné době osobně očekávám nátlak na „harmonizaci“ a jelikož naše politická reprezentace skáče panákům z ESSR do prdele s rozběhem, tak se raděj připravím na všechno, dokud to půjde snadno…

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#18 » pát 5. črc 2013, 18:40

Jen odbočím, mě celkem udivuje prodloužit platnost na 10 let, tzn že i prohlídka bude za skoro 10 let, jak si člověk půjde prodloužit zbroják? To mi přijde docela dlouho, pro skupinu D tam píšou po 5 letech prohlídka. Teda asi všechny platné zbrojáky by platily nově 10 let, bez ohledu na to kdy byly vydané?
K tomu Cčku, nemyslím že to bude tak horké, na ty sportovní účely uhraju to, co bych si v budoucnu pořídit chtěl a z principu se mi nechce kvůli této změně to řešit, kdyby to neškrtli, nikdo by po tom vůbec nepátral... Lovit nechci, tak bych to neřešil, jen můj názor.
Navíc jak by to vypadalo, když by půlka lidí měla doma zbraně, které by už nešly bez C pořídit a přitom by to C neměli sami, protože to tenkrát nebylo potřeba, byl by z toho asi celkem poprask. Ale u nás je možné všechno.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pát 5. črc 2013, 18:49

Ne, jen nově vydané, na starých je uvedena platnost a to platí, to je stejné jak když jsou změny v OP nebo ŘP, obvykle se vyřazují ty staré doklady postupně, jak jim dobíhá platnost.

No ne že bych kvůli tomu dělal extra změny hned, ale mě platí zhruba do doby, kdy vstoupí novela v platnost, + dva roky. Tak že bych třeba rok potom udělal zkoušky a pár měsíců před vypršením platnosti si rovnou přidal tu skupinu, že…

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#20 » pát 5. črc 2013, 18:52

Rozumím, jako dává to smysl a investice to zas tak velká není, jen udělat zkoušky aby člověk nepřišel o zbytek :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#21 » ned 7. črc 2013, 22:31

Vše bylo asi řečeno, C je pro lov. Doposud musely být mysl. zkoušky + lovecký lístek, což obnáší v dnešní době několik tisíc + dost slušné vědomosti o myslivosti, alespoň tam, kde to nedělají jako řidičáky na motorky. Dnes jde asi opravdu všechno ! K tomu je potřeba platit zákonné pojištění každý rok. Pokud nebudeš myslivec se vším všudy je pro tebe 500 Kč za sk. C vyhozený peníz. Jinak se to napsat opravdu nedá.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » ned 7. črc 2013, 22:41

Cítím tu jakousi obavu z toho, že kdekdo pak pořídí C a bude nakupovat lovecké zbraně. To ale už stejně může na B, jak bylo řečeno, a hlavně, předpokládám, že se změní i podmínky lovu a bude pro to třeba mít C…



pepe123456
Příspěvky: 35

Příspěvek#23 » úte 30. črc 2013, 21:14

jedině že by to byla nenápadná příprava na "likvidaci monopolu myslivců"..
furt se řeší škody a možnost majitelů pozemků (lobby) aby si mohlí stříleet co chtěj a zabranovat škodám, když to myslivci nestíhaj

takže od nápadů typu že si majitel pozemku (často odlišný od myslivců co mu tam provozujou myslivost) najme profíky a pak jim to naúčtuje.. atd atd..

tady to by byla berlička že pak do zákona o myslivosti prosadí že není potřeba LL ale nějaká zkouška typu "ferda na ministerstvu dá razítko"... a hoplá, střelci už budou mít C (možnost střílet mimo střelnice podle zvláštního-předpisu-zákon-omyslivosti a tam bude že střílet může venku třeba "majitel pozemku nebo ten komu to dovolí"

paranoia je svině:-) ale tohle jsem už párkrát zaslechl...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#24 » úte 30. črc 2013, 22:16

Pozemky mají své majitele, ale zvěř, která na nich žije je majetkem státu.
Pokud si to někdo vykládá jinak, je to asi špatně, nebo ne ?
Je obvyklé, že majitelé vetších pozemků v honitbě mají právo do společenství vstoupit, ale za stejných podmínek, jako ostatní myslivci / ZP sk. C + lovecký lístek /.
Domnívám se, že je to tak správně a nedovedu si představit, že by to mohlo být jinak !



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » stř 28. srp 2013, 20:32

Nakonec, asi tak, je celkem jedno, čí to je, ale pokud někdo prohlašuje, že to je jeho, ať se stará. Nakonec, ona „divoká“ zvěř je dneska v podstatě různý stav kontrolovaného chovu. Nevidím důvod, aby mi zelený opičák mohl lézt po pozemku když se mu zrovna chce (velmi volně řečeno, ale v určitou dobu to tak je) střílet na živé cíle, ale nahradit škodu, co ta zvířena nažere, to ne?

Vůbec, nejlepší by bylo, aby stát vůbec neexistoval a nestrkal tak do všeho rypák. To by si každý na svém pozemku dělal, co chce, a byl by klid.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#26 » čtv 29. srp 2013, 06:20

Možná teď plácnu nějaký nesmysl, přeci jen teprve studuju legislativu před zkouškami na ZP, avšak není přeci možné již nyní zakoupit loveckou zbraň (což je tedy vetšinou asi kat. C - tedy na ohlášku) na jakoukoli skupinu ZP, tedy A až E?

Ano jak již bylo zmíněno ZP sk. C umožní její viditelné nošení za zákonem určených podmínek, ale to je asi tak vše ne? A asi na zbraň kat. C nedostane Bčkař nebo Ečkař povolení nosit, vzhledem k tomu, že se nošení zbraně kat C řídí přímo přísl. skupinami ZP, to ale neznamená, že by je nemohl nabývat a chodit s nimi na střelnice ne, kde se svolením provozovatele je může nosit i s nimi střílet?

Může mě někdo zkušenější opravit či doplnit? Nebo to celé interpretuji špatně?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#27 » čtv 29. srp 2013, 06:54

Behemot píše:Vůbec, nejlepší by bylo, aby stát vůbec neexistoval a nestrkal tak do všeho rypák. To by si každý na svém pozemku dělal, co chce, a byl by klid.


To je hezke do okamziku, nez soused za tvym plotem zridi skladku chemickeho odpadu/prasecak/pestirnu na ebolu..., proste neco co te zasadnim zpusobem obtezuje nebo ohrozuje. Ale vzdyt je to jeho pozemek, ne?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#28 » čtv 29. srp 2013, 06:56

vovec: proc probuh michas kategorie zbrane a kategorie zbrojaku? TO spolu prece vubec nijak nesouvisi... Prvni rika, za jakych okolnosti ji muzes vlastnit, druhe na co ji smis pouzit...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#29 » čtv 29. srp 2013, 07:00

Cčko umožnuje především lovit (střelnou zbraní) podle zákona o myslivosti. Bez toho nejde.
Nabývat jakékoli zbraně můžeš se skupinami A,B,E,D. Naopak pokud máš jen skupinu C tak nemůžeš nabýt krátkou kulovou protože se s ní nesmí lovit. Nošení pro zbraně skupiny C se zvlášt nepovoluje takže se zbrojákem E je můžeš nosit k Ochraně ŽZM. Pochopitelně skrytě.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » čtv 29. srp 2013, 11:03

sided: na D nemůžeš nabývat vlastnictví žádné zbraně ani střeliva

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů