Má smysl si „přidat“ céčko?



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 4. črc 2013, 10:21

S ohledem na novelu, která byla schválena a napřesrok vstoupí v platnost, jsem začal uvažovat, zda má smysl si pak nepřidat skupinu C. Nebude nově třeba lovecký lístek, v podstatě jediné, co bych potřeboval, je novou ZZ a ZOZ pro příslušnou skupinu, pak to bude moct obdržet každý.

Má to nějaké výrazné výhody k A, B, D, E, které už mám, krom toho, že si budu moct snáze pořídit kozlice, různé dvojky apod. (kdybych to náhodou chtěl)? :)



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#2 » čtv 4. črc 2013, 10:37

Smysl to podle mě moc nemá, pokud nechceš lovit, na hon tě bez Cčka nepustí.

Dlouhé (kozlice, dvojky) si můžeš pořídit a vlastnit a střílet z nich na střelnicích i na Bčko který už vlastníš



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#3 » čtv 4. črc 2013, 15:14

Na pořízení zbraní to potřeba není. Noční vidění ti asi taky nepovolej (je pouze pro výkon práva myslivosti). Nečetl jsem zákon o myslivosti, ale (možná blbě) předpokládám, že bez členství kdesi a loveckého lístku právo myslivosti vykonávat nelze.
Mohlo by to však mít efekt v případě výrazného utažení šroubu. Dá se předpokládat, že myslivci to odnesou jako poslední. Taky o rozšíření uvažuji...



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 4. črc 2013, 15:32

Oprávnění skupiny B a C jsou úplně stejný, jediný rozdíl je v tom, že držitel skupiny C a loveckého lístku může lovit zvěř podle zvláštního právního předpisu (Zákon o myslivosti). Takže kdo má B a nechce lovit zvěř (nemá lovecký lístek), tak skupinu C k ničemu nepotřebuje.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 4. črc 2013, 16:21

kedlub píše:Mohlo by to však mít efekt v případě výrazného utažení šroubu. Dá se předpokládat, že myslivci to odnesou jako poslední. Taky o rozšíření uvažuji...

Dobrý postřeh :)



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#6 » čtv 4. črc 2013, 16:58

Ale céčko z tebe ještě nedělá myslivce, takže v tom moc smysl nevidím.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 4. črc 2013, 17:04

Co z tebe dělá myslivce? Pokud bychom se bavili o opravdové myslivosti, což zahrnuje skutečnou péči o dané území, tak takových je pár procent ze všech. Většina jsou opičáci co jdou párkrát do roka střílet na vše živé, co se hýbe…



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » čtv 4. črc 2013, 22:31

Behemote : Tak tento vstup se ti teda moc nepovedl, teď jde o to jestli nejseš opičák Ty, jestli vlastníš loveckou zbraň, bez Cečka ! Aneb, patlákům zdar. A vůbec, až budeš mluvit v hospodě s nějakým myslivcem, tak si nech vysvětlit za jakých podmínek se dnes myslivost vůbec dělá, možná si rozšíříš trochu Tvůj chabý obzor, promiň.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 4. črc 2013, 22:36

Vidím slova, ale nenalézám v nich význam :?: Znovu a smysluplně prosím?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#10 » čtv 4. črc 2013, 22:48

Přeber si to jak chceš, ale pokud budeš někoho urážet tvým neznalým názorem, musíš počítat s odezvou, vše ! Rozumná diskuze skončila !



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 4. črc 2013, 22:54

Eh, whatever :roll:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#12 » čtv 4. črc 2013, 23:30

Jj, tvoje téma, tvůj závěr, OK.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 5. črc 2013, 13:05

Shodou okolnosti jsem dnes mluvil s myslivcem (zkusenym myslivcem), ktery byl pohorseny, ze s novelou si bude "kazdy" moci koupit loveckou pusku. A ze pry pytlaci budou mit snazsi pristup ke zbranim.
Pomerne obtizne jsem mu vysvetlil, ze s moji kombinaci skupin (A-B-E) si muzu koupit to same co on.

Co je prosim v te novele tak prevratneho?



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 5. črc 2013, 13:20

K získání C není potřeba lovecký lístek.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pát 5. črc 2013, 15:37

To netvrdim.

Ale bez loveckeho listku nema C zadne opodstatneni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů