Testovací otázky podle nového zákona a zkoušky - návrhy



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#31 » pon 12. srp 2013, 17:07

Hamon:
Psychotesty? Vyhledej si par diskuzi na streleckych forech na tema psychotesty. Mozna budes prekvapen. Nemile, nejspise.



markus
Příspěvky: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 12. srp 2013, 17:12

Problem psychotestu je, ze i kdyby to bylo objektivni mereni neceho, tak plati jenom v okamziku, kdy to testovani probiha, zadny psycholog se nezaruci, ze to tak bude i za hodinu. Proto jsou psychotesty pitomost.

Uživatelský avatar
Voyager1
Příspěvky: 72

Příspěvek#33 » pon 12. srp 2013, 17:27

Souhlasím s Markusem. Ano, možná pár "psychoušů" by se takto vyselektovalo, ale v drtivé většině jsou psychotesty jen formalita, která vám pouze odlehčí od peněz a drahocenného času. :roll:



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#34 » pon 12. srp 2013, 17:32

Muj nazor je, ze kdyz se chce, jdou sestavit takove testy, ktere dokazi vypovidat pomerne objektivne a presne (sam jsem pri jednom prijimacim pohovoru do zamestnani takove nejake delal; stravil jsem na nich temer cely den a nakonec me nevzali :D). Ale hadat se nebudu :)



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#35 » pon 12. srp 2013, 18:56

pesi píše:Štěpáne, žijeme ve svobodné zemi, žijeme v kapitalistické svobodné zemi. Nikdo ti přece nebrání svoje představy realizovat a nabídnout na trhu. Pokud je to tak jak píšeš, budeš jistě zanedlouho pohádkově zazobanej. Ale proboha, nechtěj aby toto za tebe řešil stát. To už tu bylo.

Nevím kolik ti je let, ale já si moc dobře pamatuji, jak to vypadá, když ti někdo nařizuje jak co má vypadat a co máš dělat. Například, co děláš třeba 1. května? Umíš si představit, že ráno vstaneš a MUSÍŠ jít někam, kam nechceš a musíš dělat to co nechceš! A když to neuděláš, máš problém ve škole, zaměstnání, problém mají tvoji příbuzní, děti? Co si například plánuješ že budeš dělat 21. ledna? Je to daleko, já vím, ale jestli nevíš co budeš dělat, buď sakra rád!

Je velmi smutné, až deprimující, jak rychle se zapomíná a jak jsou někteří ochotní zbavit se svobody, prakticky bez důvodu. Ale možná je to jen lenost. Lenost sám si řídit vlastní život.


Abych se přiznal, moc jsem to celé nepochopil. Já nemůžu žádné příručky vydávat, je potřeba aby byly nějaké oficiální a závazné. Když se něco zkouší ve škole, také musí být jasná základní literatura.

Je potřeba připomenout, že ve svobodných demokratických zemích vůbec není samozřejmé moci vlastnit či dokonce nosit palné zbraně! Co se týká téhle možnosti jsme jedna asi z pěti nebo kolika nejliberálnějších zemí na světě!!! Když už je na nás stát tak hodný, že nám to dovolil a tak nám věří, nemám vůbec nic proti tomu, aby po nás taky chtěl, abysme něco uměli! Jak už jsem tady snad dost jasně psal a vysvětloval, současná úroveň testů mi nepřipadá dostatečná a téměř žádná "základní literatura" a nesjednocená podoba zkoušek způsobuje jenom zmatky a v konečném důsledku toho lidi umějí méně, než by mohli a měli.

Opakuju znova, máme v Evropě a ve světě vyjímečná práva, o která kdykoli můžeme přijít, pokud se nebudeme chovat odpovědně. Cokoliv co zvýší znalosti lidí a odpovědnost lidí, co tohle právo využívají, je dobré.

maja píše:Jelikož máš údajně ZP, tak jistě víš, že neexistuje pouze skupina E. K čemu ti je znalost využití zbraně v sebeobraně, když budeš jenom sbírat zbraně nebo sportovat? A to neberu v úvahu věk toho, kdo zkoušku dělá. A není to nakonec každého volba?


Otázky už jsou teď rozdělené podle skupin. Není problém, aby éčkaři měli další otázky z "použití zbraně v sebeobraně" Nemuselo by to být nic vyčerpávajícího nebo náročného, ale aspoň by to donutilo každého si něco užitečného přečíst.

Lidi jsou všeobecně líní a neodpovědní a většinu lidí je potřeba přinutit, aby se něco naučili, jinak to z lenosti neudělají. Kdyby se psal test jenom z jedné části zákona, kolik lidí by si přečetlo zákon celý, i kdyby se jim jasně řeklo, že by ho měli znát celý, ale nikdo by je z něho nezkoušel?



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#36 » pon 12. srp 2013, 19:32

Stepan píše:Abych se přiznal, moc jsem to celé nepochopil. Já nemůžu žádné příručky vydávat, je potřeba aby byly nějaké oficiální a závazné. Když se něco zkouší ve škole, také musí být jasná základní literatura.


Základní literature přece existuje. Jmenuje se zákon. A zdrojů informací o tom jak zbraně fungují a jak s nimi zacházet je také dost. Ale, jestli máš pocit, že ne, tak stále platí. Vyrob další knihy a zaplav jimi trh. A můžeš i zalobovat aby je PČR, střelnice a já nevím kdo ještě doporučil jako nejlepší.

Stepan píše:Je potřeba připomenout, že ve svobodných demokratických zemích vůbec není samozřejmé moci vlastnit či dokonce nosit palné zbraně!

Pokud svobodná země neumožňuje vlastnit zbraně, co je na ní svobodného? Podle čeho se pozná, že je země svobodná?

Stepan píše:Jak už jsem tady snad dost jasně psal a vysvětloval, současná úroveň testů mi nepřipadá dostatečná a téměř žádná "základní literatura" a nesjednocená podoba zkoušek způsobuje jenom zmatky a v konečném důsledku toho lidi umějí méně, než by mohli a měli.

To není pravda, psalo to tu už dost lidí. Zkouška je lehká pro toho, kdo se řádně a poctivě věnuje studiu. A o tom to také celé je, zkouška prokazuje, že máš znalosti z oboru. To že nikdo nechce abys uměl na ulici vyjmout střelu z břicha je snad v pořádku. Od toho jsou Lékaři.

Stepan píše:Opakuju znova, máme v Evropě a ve světě vyjímečná práva, o která kdykoli můžeme přijít, pokud se nebudeme chovat odpovědně. Cokoliv co zvýší znalosti lidí a odpovědnost lidí, co tohle právo využívají, je dobré.

No a já se ptám, proč tlačíš na pilu a chceš se o ně připravit?



Stepan píše:Lidi jsou všeobecně líní a neodpovědní a většinu lidí je potřeba přinutit, aby se něco naučili, jinak to z lenosti neudělají. Kdyby se psal test jenom z jedné části zákona, kolik lidí by si přečetlo zákon celý, i kdyby se jim jasně řeklo, že by ho měli znát celý, ale nikdo by je z něho nezkoušel?

To možná platí ve škole kam chodíš, nebo kam jsi chodil. Kdo něco chce z vlastní vůle, tak učení, které je podmínkou pro úspěch, bere vážně a rozhodně to nefláká.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#37 » pon 12. srp 2013, 19:40

pesi píše:No a já se ptám, proč tlačíš na pilu a chceš se o ně připravit?


Tos spatne pochopil, on uz zkousku udelal a ted at je klidne pozadavkem 80 bodu ze 79...



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#38 » pon 12. srp 2013, 20:13

Stepan píše:Otázky už jsou teď rozdělené podle skupin. Není problém, aby éčkaři měli další otázky z "použití zbraně v sebeobraně" Nemuselo by to být nic vyčerpávajícího nebo náročného, ale aspoň by to donutilo každého si něco užitečného přečíst.


Bez dalšího praktického tréninku to budou jen prázdná slova, která nemají účinek. Připomíná mi to testové otázky ze zdravovědy u zkoušky na řidičák. Každý se to naučí, ale když se něco vážného stane, tak většina lidí neví, co dělat.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#39 » pon 12. srp 2013, 21:25

pesi píše:
Stepan píše:Je potřeba připomenout, že ve svobodných demokratických zemích vůbec není samozřejmé moci vlastnit či dokonce nosit palné zbraně!

Pokud svobodná země neumožňuje vlastnit zbraně, co je na ní svobodného? Podle čeho se pozná, že je země svobodná?

Demokracká je země kde fungují volby, fungují kontrolní mechanizmy u voleb a všechny strany výsledky voleb uznají a nedějí se tam vojenské a další převraty.

Jestli chceš definovat "svobodnou zemi" podle práva obyčejných občanů nosit zbraň tak na světě nejsou skoro žádné. Česká republika mezi těch několik anomálií patří, ale mám dojem, že si spousta lidí tu vyjímečnost neuvědomuje.

pesi píše:
Stepan píše:Opakuju znova, máme v Evropě a ve světě vyjímečná práva, o která kdykoli můžeme přijít, pokud se nebudeme chovat odpovědně. Cokoliv co zvýší znalosti lidí a odpovědnost lidí, co tohle právo využívají, je dobré.

No a já se ptám, proč tlačíš na pilu a chceš se o ně připravit?

Nejsem si jistý, že se chápeme. Já se o ně nechci připravit. Já se jenom snažím o to, aby vlastníci zbraní měli co největší znalosti a byli co nejodpovědnější, a to třeba i v oblasti zacházení se zbraněmi pod vlivem alkoholu. Nedávno se stalo několik případů, ale o tom už jsem psal dostatečně. Další nešťastný příklad nedostatku odpovědnosti nebo totální debility je, jak před pár dny myslivec zavraždil člověka ve spacáku, protože si myslel, že je to kanec.

Ne, já o lidech nemám moc dobré mínění a každý den se přesvědčuju o tom, že je můj názor správný. Bohužel.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#40 » pon 12. srp 2013, 21:32

maja píše:
Stepan píše:Otázky už jsou teď rozdělené podle skupin. Není problém, aby éčkaři měli další otázky z "použití zbraně v sebeobraně" Nemuselo by to být nic vyčerpávajícího nebo náročného, ale aspoň by to donutilo každého si něco užitečného přečíst.


Bez dalšího praktického tréninku to budou jen prázdná slova, která nemají účinek.


Ano. Ono by stačilo, aby z té publikace uchazeči pochopili, co všechno je dobré, aby se ještě prakticky naučili a proč. Teď takové informace uchazeč o ZP nemá.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#41 » pon 12. srp 2013, 22:04

Když srovnáme případy zneužití či nehod se zbraní například s auty, nebylo by lepší kdyby jsi zaměřil svou pozornost tím směrem? Počet nehod včetně smrtelných nabízí daleko větší možnosti tvé realizace, zaslouží si tvou podrobnou analýzu a ministerstvo zdravotnictví určitě přijme tvé návrhy jak zlepšit tento katastrofalní stav s otevřenou náručí.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#42 » pon 12. srp 2013, 22:18

Necituj přímo předcházející příspěvky ! P.

Množství nehod na silnicích je způsobené následujícím:

všeobecná atmosféra nedostatku osobní odpovědnosti ve společnosti, lidově řečeno spousta lidí na ostatní úplně kašle a je jim úplně jedno, jestli kvůli nim někdo umře

měkké tresty a pomalý výkon spravedlnosti, někdy problematická dokazatelnost zavinění

alkoholismus a toxikomanie, státem podporovaný resp. nedostatečně potíraná

Všechno jsou to rozsáhlé systémové nedostatky se kterými já nic nezmůžu. Naproti tomu v situaci, kdy se stejně musejí kvůli novému zákonu upravovat testy, mohlo by se něco změnit ve směru rozvoje vzdělání a odpovědnosti nových střelců.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pon 12. srp 2013, 22:30, celkem upraveno 1 x.



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#43 » pon 12. srp 2013, 22:23

Stepan: Když cituješ, tak nevytrhávej věty z kontextu. To jsi tak naivní, že si myslíš, že se lidé budou dál vzdělávat v něčem, co je nezajímá?

Mimochodem, literatury na téma sebeobrana nebo obranná střelba je spousta. Jen pro tebe není dostatečně zajímavá, protože není oficiálně schválená ministerstvem vnitra.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#44 » pon 12. srp 2013, 22:28

Stepan: To, že s tím nic nezmůžeš je jen tvůj alibismus, kdyby ses do toho opřel s vervou tobě vlastní, věřím, že by se výsledky dostavily.

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#45 » úte 13. srp 2013, 07:48

:lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], fifal a 67 hostů