výměna průkazu zbraně



cak
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » pon 9. zář 2013, 07:41

Dobrý den. Mám vydaný průkaz zbraně na moji cz82 a mojí blbostí sem si pozdě všiml že mi na policii zapsali špatné místo pobytu (napsaly tam místo narození) což neodpovídá... vymění mi to v pohodě? budu zase platit 200kč? měnil to už někdo (třeba změna bydliště apod.)? Děkuji za odpověď.



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#2 » pon 9. zář 2013, 08:56

Na Průkazu zbraně žádné místo pobytu ani narození není. Je tam jen datum narození R/Č. Jestli myslíš Zbrojní průkaz, tak ti ho vymění, samozřejmě proti kolku. Pokud udělali chybu PaChové, tak věřím, že i zadarmo. Jde o to jim to dokázat :) Když žádáš o změnu na vlastní žádost, tak je to zpoplatněno.



cak
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » pon 9. zář 2013, 14:49

je tam kolonka : místo pobytu fyzické osoby / sídlo právnické osoby...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pon 9. zář 2013, 17:44

Na tomto obrázku http://www.skvrbno.estranky.cz/fotoalbu ... ane.-.html
ta kolonka je, ale na cca dvaceti průkazech co mám doma ji nemám ani jednom.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 9. zář 2013, 18:08

Ani já. Ze kterého roku je průkaz?



cak
Příspěvky: 3

Příspěvek#6 » stř 11. zář 2013, 15:46

asi měsíc starý

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 11. zář 2013, 16:59

Můj necelé 2 roky. Nepodařilo se mi nikde na webu najít platný vzor.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » stř 11. zář 2013, 17:52

Nejspíš jedou současně nové a staré tiskopisy protože na PZ z dubna 2012 a května letošního roku "místo pobytu" mám a na srpnovém už zase ne.

edit: prošel jsem všechny PZ a od 8.1.2009 mi vyplnovali místo pobytu do kolonky "důvod vydání zbrojního oprávnění" (12.12.2008 ještě ne) v dubnu 2012 se ta samá kolonka změnila na "místo pobytu"

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 11. zář 2013, 18:24

Já jsem našel dva vzory, jeden má "Důvod vydání zbrojního oprávnění" (na některých místo pobytu není, na jiných v těch důvodech), druhý jen "Daší údaje", zato vlastní kolonku "Místo pobytu...". Změna dle dat cca kolem podzimu/zimy 2010/2011. (Praha III)

Ale myslím, že tohle nebylo účelem vlákna - pokud vznikla chyba vinou policisitů, předpokládám, že to také zdarma opraví. Do budoucna doporučuju si pořádně zkontrolovat každý dokument, který přebírám (platí samozřejmě nejen pro zbraně).



Toma
Příspěvky: 12

Příspěvek#10 » pon 4. lis 2013, 18:28

Mohl by mi někdo poradit? budu si měnit trvalé bydliště mezi okresy. Postup už jsem vyčetla: 1) MU - občanka, ustřihnou růžek a daj papírek
2) odbor zbraní - aktuální ZP s kolky pro každou skupinu, starou občankou a novým papírkem o změně. (foto 2x?)

Na průkazu zbraně je uvedeno, kde je zbraň registrovaná a "důvod vydání" což je u mě vyplněno za město vydání nebo okres trvalého bydliště. to nevím. Může být zbraň registrovaná v jiném okrese?

Budu muset doručit všechny zbraně na odbor pro kontrolu a vydání nových Průkazů? Díky.

Sloučeno. MarK



Toma
Příspěvky: 12

Příspěvek#11 » úte 5. lis 2013, 09:49

Tak jsem dnes volala na Odbor zbraní a upřesnili postup:
1) OP - ustřihnou růžek a dají náhradní papírek
2) Odbor zbraní (2 x foto, ZP, PZ + Zbraně) - vystaví nový ZP i PZ
3) Odbor zbraní původní - ohlásit změnu Trvalého bydliště a odevzdat ZP a PZ.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#12 » úte 5. lis 2013, 12:11

Já tam mám taky místo pobytu, ale je tam uvedeno jen město a městská část.



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#13 » stř 13. pro 2017, 23:18

Nová legislativa konec roku 2017 už neukládá povinnost hlásit změnu trvalého pobytu a měnit ZP + PZ

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů