Nákupní povolení



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#1486 » stř 24. srp 2016, 15:14

Kolky se dají poslat doporučeně v obálce. A kdo chce, tak může zkusit protlačit platbu na účet - jde to, na několika místech se to bez problémů používá.



pavloff
Příspěvky: 8

Příspěvek#1487 » úte 30. srp 2016, 15:42

Včera,čas kolem oběda,Praha-Soukalova,nikde ani živáčka,žádná fronta na banány jako vždy předtím,takže hned k pultíku,nákupko si mám vyzvednout za týden :-))



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1488 » stř 31. srp 2016, 13:13

Minulý týden jsem byl v Domažlicích registrovat zbraň s nákupním povolením, které jsem získal elektronickou cestou. Paní policistka mi potvrdila, že jsem byl zcela první, kdo takto nákupní povolení v Plzeňském kraji získal. Měl jsem tedy původně strach, aby mi nenadávali za nestandardní postup, ale byl jsem překvapen, jak k tomu pozitivně přistupovali. Povídali mi, že kvůli tomu měli několik porad a dosti se to tam řešilo. Každopádně účet pro placení správních poplatků je založený, můžete to zkusit také.

Je zvláštní, že je to kraj od kraje jiné. Celý personál se podivoval nad tím, že například v Praze vydávají povolení a PZ až po nějaké době, že to není normální, celá procedura nezabere více než 20 min a například u nás v Domažlicích to dělají vždy na počkání. V případě Prahy bych asi opravdu nákupko datovkou silně protlačoval...



Skippy
Příspěvky: 17

Příspěvek#1489 » stř 31. srp 2016, 17:48

Liberec: 22.8 podána žádost o ZP a dnes SMS že je připraven k vyzvednutí. Při přebírání jsem hned doplnil číslo ZP do NP a NP vystaveno na počkání (necelých 10min). :P



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#1490 » čtv 1. zář 2016, 20:01

Jen rychlý dotaz, zřejmě trochu off...

Při registraci zbraně potřebuju vypsanej šedivák a kolik mě to bude stát ve formě "kolku"?

Díky

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#1491 » čtv 1. zář 2016, 20:13

300

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1492 » čtv 1. zář 2016, 20:17

Pokud je to zbraň kategorie C a máte zaplaceny myslivecké pojištění na daný rok, pak kolek za 100

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#1493 » pát 2. zář 2016, 09:21

Přijetí žádosti o vydání průkazu zbraně 300 Kč.

Správní úřad může snížit poplatek až na 50 Kč, vydává-li průkazy v důsledku změny jména nebo příjmení fyzické osoby.

Správní úřad může snížit poplatek až na 200 Kč, vydává-li průkazy nebo licenci v důsledku změny názvu, sídla, změny provozovny nebo identifikačního čísla podnikající fyzické nebo právnické osoby.

Správní úřad může snížit poplatek na 100 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#1494 » pát 2. zář 2016, 11:34

Linux píše:Je zvláštní, že je to kraj od kraje jiné. Celý personál se podivoval nad tím, že například v Praze vydávají povolení a PZ až po nějaké době, že to není normální, celá procedura nezabere více než 20 min a například u nás v Domažlicích to dělají vždy na počkání. V případě Prahy bych asi opravdu nákupko datovkou silně protlačoval...


V Olomouci to taky neudělají na počkání. Pěkné do příštího úředního dne. A nejspíš proto tam taky nejsou fronty, i když papírů a žádostí má plný stůl. Kdyby to chtěl každý na počkání, bude chodba rázem plná lidí a bude to tam jak na ukrajinské poště. V neúřední dny si to pak vklidu zpracují a další den to vydají. Docela je chápu - přestože jsem přespolní a musím tam dojíždět.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#1495 » pát 2. zář 2016, 20:46

Poky píše:Správní úřad může snížit poplatek na 100 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení.

Pozor, toto ale neplatí, pokud chceš vydat povolení na nošení (ochrana života, zdraví.... sk.E). Takže aby někdo nechtěl ušetřit 2 kila a potom se nedivil, že dostal povolení chodit s kvérem jenom na střelnici.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1496 » sob 3. zář 2016, 06:12

Pablo.gs proc? Povoleni s tim nema nic spolecnyho, a na prukazu zbrane sa o noseni nic nepise



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1497 » sob 3. zář 2016, 07:29

1. Protože může, tedy nemusí.
2. Protože to má být úleva pro organizované sportovce/myslivce, rozuměj pro střelbu za účelem organizovaného sportu/myslivosti.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1498 » sob 3. zář 2016, 10:08

Ale doslova v zakonu je predse

Správní úřad může snížit poplatek na 100 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení


Neni tady nic napsane o tom, jak se zbran pouzije. I historicka zbran na Acko stoji registrace 100kc. Plus stale, nevidim duvod aby polici zrazu zmenila neco. Prijdes na polici, po nakupko, das jim 200 kc a zaskrtnes na obranu a na sport. Pak prijdes se zbrani a das jim 100kc a oni reknou ze zrazu uz neni na obranu? To je blbost. Hlavne tedy nakupko plati a tim padem pouziti zbrane taktez, protoze se to v prukazu zbrane nepise. A Cckovou zbrani se muze branit kdokoli kdo ma E.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1499 » sob 3. zář 2016, 11:00

Ale je tam napsano MUZE, nikoliv MUSI.
Takze, kdyz si reknou, ze NE, tak NE ani u zbrani, ktere budou ciste na sport. A muzu mit je Bckovej zbrojak, muzu byt clenem SSK a mumu mit zbran pro sport... Nic mi to vsechno nemusi byt platny.
A kdyz si reknou ze ANO, tak klidne i u zbrani, ktere jsou jen na obranu (pokud mas aspon Bcko zbrojak a jsi clenem SSK). Akorat by pak policista pred nadrizenym tezko obhajoval, proc dal slevu nekomu, kdo to ma jen "E" zbrojak a duvod nabyti zbrane jen ochrana zivota, zdravi nebo majetku. Ale kdyz ten clovek bude clen SSK, tak i to obhaji.

Tohle je presne ta vec, ktera je na vuli registrujiciho policisty, takze si tu muzeme diskutovat jak chceme, nevyresime to.

A jestli nekdo zacne prudit, ze ty podminky by mely byt na pevno, tak mu spousta jinych "podekuje" :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#1500 » sob 3. zář 2016, 11:13

Podle mých zkušeností má Pablo.gs pravdu. Takže milý Enerccio, nezbývá než abys to osobně vyzkoušel a pak zde sdělil svoje zkušenosti a ne domněnky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů