Nákupní povolení



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#1501 » sob 3. zář 2016, 11:19

marinakus: klidně mě oprav, ale není náhodou účel nabytí součástí NP, o který se žádá před registrací a samotná registrace (o který je v tomhle případě řeč) už jen formalizuje materializaci práva vycházejícícho z již vydaného NP, ve kterém jsou uvedeny důvody nabytí, držení (a nošení)?

Kdyby to bylo jak ty a pablo píšete, znamenalo by to, že by policista při registraci zbraně musel změnit již dávno existující rozhodnutí o NP a to mi moc nesedí...

Jinak, slyšel jsem, že některý policajti dávají "slevu" i členům LEXu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1502 » sob 3. zář 2016, 11:37

Tak o slevách pro členy Lexu nic nevím a těžko by to asi zdůvodnili ale to první je logické. Důvod držení zbraně uvádíš přeci už v žádosti o NP a podle toho máš vydané rozhodnutí zbraň buď jenom držet a nebo ji i nosit. Pak už zbraň jen registruješ s tímto rozhodnutím. Takže je to zkrátka podle toho jak máš vydané nákupko.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1503 » sob 3. zář 2016, 11:56

ale pablo.gs to myslel opacne, ne? To ze ti nedaji slevu, fajn, to muzou. Ale nemuzou dat slevu a pak zrusit "obranu"

A porad, nosit se muze i Ccko a tam ti nikdo nerekne nic...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#1504 » sob 3. zář 2016, 11:59

Marinakus: Je to tak jak píšeš. V nákupním povolení se ten účel uvádí závazně pro budoucno. A pokud už máš v nákupce nošení, nelze dostat slevu na sport.
Jinak, to nemám někde z 2. ruky, ale osobní zkušenost. V červenci jsem si pro nakupko na nošení byl a vytasil se s průkazkou SSK ČSS. Takto mě to bylo vysvětleno a neřekl bych, že zrovna v Jičíně, kde je jedno z nejvstřícnějších oddělení v ČR, by chtěli zbytečně házet klacky pod nohy.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#1505 » sob 3. zář 2016, 12:05

Nějak se mi to zkopírovalo 2x. Prosím smazat



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1506 » sob 3. zář 2016, 12:28

Proc jsi tasil prukazku SSK CSS pri nakupku? :o

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1507 » sob 3. zář 2016, 12:53

Enerccio : Céčko nosit pochopitelně můžeš a je to určitě "zcela běžná" záležitost. Schválně, jaké Céčko nosíš ty? On je to celé takový trochu historický důsledek z dob, kdy ti nikdo dlouhou na ZP sk. E nepovolil. Tudíž zbraň kat. C nikdo nenosil, tedy kromě myslivců v lese a podobně. A Pablo to snad vysvětluje jednoduše. Prostě slevu můžeš dostat pouze na základě toho, k jakým účelům jsi vypsal žádost o NP. Jestli je tam OŽZ, máš smůlu.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1508 » sob 3. zář 2016, 20:06

Brno Bratislavská: zatím jsem vyřizoval jen jedno povolení, ale na počkání. Donesl jsem vyplněný z domu na pc, se zbrojákem a kolkama předal, zachvíli úspěsně navráceno :)



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#1509 » sob 3. zář 2016, 22:54

Nějak tomu omezení nošení nerozumím.
Mám průkaz skupiny E, která automaticky povoluje nošení jakékoliv zbraně kategorie B, C, D.
Na průkazu zbraně nikde není uvedeno, zda ji lze nosit či nikoliv.
Jedině by snad museli do kolonky "Další údaje" v takovém případě napsat, že se nepovoluje její nošení, což nevím, zda lze?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1510 » ned 4. zář 2016, 05:09

K te sleve pro cleny sportovnich klubu.
Ja jsem u vsech pistoli i pusky AR-15 zadal o nakupni povoleni a registroval je pro ochranu zivota, zdravi a majetku. A pokazde se me zeptali, jestli jsem clenem nejakeho sportovniho, streleckeho klubu. Z duvodu, v jake hodnote mam odevzdat kolky. Takze kazde oddeleni to dela jinak. Slevu lze dostat i pro ochranu zivota, zdravi a majetku. Tvrdit, ze je to nemozne neni na miste.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1511 » ned 4. zář 2016, 06:41

tomas fuk : To je zajímavé ale v podstatě možné. Vycházel jsem ze situace u nás.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1512 » ned 4. zář 2016, 09:57

Panove, pisete, nectete :-)
Dostal jsem mnoho slev na zbran, kde v NP bylo povoleny noseni a duvod byl ochrana zivota, zdravi nebo majetku !!!
Nikdy nebylo podstatne, jaky je uvedeny duvod, vzdy po me ale chteli prukazku SSK.

Takze jak jsem psal pred 20 prispevky - clovek muze splnit ty nejprisnejsi nahledy na vec (zbrojak B, clen SSK, pistole na sport) a presto slevu neziska. Napriklad kdyz policajt tvrdi, ze prukazka clena asociace prakticke strelby neni prukazka sportovniho strelce :-) (dokonce ani klasifikacni prukaz sportovce APS CR nestacil, jeste jsem musel prihodit prukazku klubu, ve kterem jsem registrovan).
Nebo naopak staci splnit podminku "zbran strelce registrovaneho v SSK" a slevu ziskat muze.

Je to jen a jen na pristupu konkretniho OSZBM a neni o cem diskutovat.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1513 » ned 4. zář 2016, 12:24

Jo, ja to cetl. Ale napsal si to tak, ze to vyznelo, jako vyklad z nejakeho zakona o zbranich. A presto se tu dal psalo, ze to neni mozne.
Tak jsem k tomu pripsal osobni zkusenost.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1514 » ned 4. zář 2016, 19:04

zUT píše:Mám průkaz skupiny E, která automaticky povoluje nošení jakékoliv zbraně kategorie B, C, D.
Zkusím od konce:
Nošení zbraně kategorie D povoluje svéprávné osobě starší 18 let přímo zákon, zbrojního průkazu netřeba.
U kategorie C máš víceméně pravdu.
Nošení každé jednotlivé zbraně kategorie B podléhá jmenovitému povolení. Na průkazu zbraně to nemá co dělat, jelikož povolení nosit tuto konkrétní zbraň může mít i více lidí - dokonce nic nebrání tomu, aby sám vlastník mezi ně nepatřil. ;)



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#1515 » ned 4. zář 2016, 21:30

To Dčko jsem tam napsal jen pro úplnost.
Jak ale, při případné kontrole, policie zjistí, že konkrétní zbraň nemůžu nosit?
V případě nějakého maléru (použití zbraně v NO), to samozřejmě můžou dohledat, ale v normální situaci to asi zjišťovat nebudou.
Navíc si myslím, že pokud v Povolení uvedu jako jeden z důvodů "Ochrana zdraví..." a neškrtnu si nošení, tak mi nemůžou rozhodnutím zakázat její nošení. To právo dává přímo zákon.

PS: Z dobře informovaného zdroje (byl u přijímání původního zákona o zbraních) je to naše "Povolení", na které je nárok, obezličkou proti požadavku EU, že zbraně kat. B musí být na povolení. Vlk se nažral a my s tím máme akorát víc papírování...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: vvitty a 26 hostů