Nákupní povolení



Angos
Příspěvky: 3

Příspěvek#2161 » stř 28. lis 2018, 19:52

Ok. Děkuji...

Uživatelský avatar
bicek
Příspěvky: 13

Příspěvek#2162 » úte 1. led 2019, 22:08

K te zadosti k nabiti/noseni. V Brne mi rekli,ze tam sberatelske ucely muzu nechat,ale budu si na to muset nekolik dni pockat. Jinej problem s tim nedelali. Pan se me zeptal,jestli to tam vazne potrebuju,pokud ne,tak to bude na pockani. Tak jsem to vyskrtl a za ani ne 10 min jsem odchazel s povolenim. Pri vyrizovani ZP, porizeni zbrane a jeji registraci jsem v Brne narazil jen na profesionalitu a vstricne a rychle jednani.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2163 » úte 1. led 2019, 22:44

K nabytí :) K nabití si to povolíš sám :)
Pravděpodobně se jim to nechtělo dělat na počkání, protože musí defacto udělat dvě rozhodnutí. Tedy moc práce, moc čekání, pokud tam bylo za tebou dost lidí ve frontě, tak pochopitelné, nicméně tvoje volba. Na Brně vše v pohodě, ale bylo třeba je to naučit ;-)

Uživatelský avatar
bicek
Příspěvky: 13

Příspěvek#2164 » úte 1. led 2019, 22:54

:-D Jasny, nabyti. Diky za opravu - ach ten cestin :-D
Jinak za mnou v podstate nikdo nebyl. Chodivam tam odpoledne a byva volno.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2165 » stř 2. led 2019, 00:34

No, tak to je pak jednoduché, buď to ten úředník nevěděl a tím si hledal čas, aby to nějak vyřešil, anebo tím chtěl naznačit, ať nevymýšlíš kraviny a vezmeš si to, co chce 90 % ostatních. Na variantu B se naráželo hodně v začátcích a to včetně datové schránky a platby na účet, ale naštěstí se těch zbylých 10 % nenechalo odradit a trvalo na svém, takže to na Brně všechno vesměs dobře šlape :)



kaler2
Příspěvky: 1

Příspěvek#2166 » čtv 3. led 2019, 16:21

Ahojte,

mam dotaz ohledně nákupního povolení.
Na samonabíjecí pušku jsem zaškrtnul v nákupce jako důvody žádosti pouze: ochrana života, zdraví nebo majetku
Zapomněl jsem zaškrtnout uskutečňování sportovní, loveské kultůrní nebo jné zájmové činnosti.
U povolení mam vlastnit, držet a nosit.

Mohl by to být nějaký problém pro používání pušky na střelnici? Průkaz mam B,E

Díky



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2167 » čtv 3. led 2019, 16:27

Ne

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2168 » čtv 3. led 2019, 16:41

Ne

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#2169 » čtv 3. led 2019, 20:24

Nevim tedy co je na tom pravdy, ale mě při posledním podání žádosti o nákupko, policista na odboru pro zbraně nechal vypsat žádost znova. Měl jsem tam zašrtnuto více důvodů a prý už se smí uvádět pouze jeden. Nicméně mi hned s tím sdělil, že je v podstatě jedno co tam uvedu.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2170 » čtv 3. led 2019, 20:40

Jiny kraj jiny mrav...(a nebo jine casove obdobi, nebo jiny vedouci pracovnik nebo....)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2171 » čtv 3. led 2019, 21:12

A opět jedeméééé!
Zase ta lidová tvořivost. Kdo a kde to byl? Plácal zase samé hovadiny, jde zaškrtnout všechno, jen v případě sběratelství a toho ostatního zaráz musí vystavit dvoje povolení.
I vzor na MV, klikací PDFko, to umožňuje, zcela v souladu se zákonem.

old_Mr_Grim píše:Nevim tedy co je na tom pravdy, ale mě při posledním podání žádosti o nákupko, policista na odboru pro zbraně nechal vypsat žádost znova. Měl jsem tam zašrtnuto více důvodů a prý už se smí uvádět pouze jeden. Nicméně mi hned s tím sdělil, že je v podstatě jedno co tam uvedu.

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#2172 » čtv 3. led 2019, 22:25

Nevím, jestli to byla neznalost, nebo jen škodolibý žert. Celkem by mě to zajímalo.
Když jsem žádal předloni koncem jara o krátkou, tak jsem měl taky zaškrtaný všechno a prošlo to. Loni v lednu už mi to na NP pro dlouhou nechtěl vzít s odvoláním na nějaký nový předpis. Nějak jsem to neprožíval, protože to mám fakt jen na střelnici. A když s tím krochnu nějakýho lumpa doma, tak je stejně jedno jakej důvod je napsanej v lejstru. Tam už budu řešit jiný problémy.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2173 » čtv 3. led 2019, 22:27

Ne, ty ses nechal si namluvit blbost a zbytečně sis ho vypsal znova. Ty žádáš, ty rozhodujes, co bude v žádosti.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#2174 » pon 14. led 2019, 16:08

Podával jsem žádost v Brně koncem roku společně s prodloužením ZP, žádal jsem o NP na krátkou a zaškrtl jsem jak ochranu, tak i sport.. Bez problémů to prošlo.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2175 » pon 14. led 2019, 19:56

Drzitel ZP pri zadosti o vydani povoleni k drzeni, noseni a vlastneni zbrane kat. B muze jako duvod zadosti uvest vsechny moznosti, na ktere ma opravneni. Zakon nic v tomto smeru neomezuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů