Nákupní povolení



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#2341 » čtv 30. led 2020, 11:14

Jo, máš pravdu. Díky za upřesnění.

Nákupní povolení v Havlíčkově Brodě 3 - 4 dny s možností domluvy (asi zkrácení termínu, kdyby něco hořelo), takže v pohodě.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#2342 » čtv 13. úno 2020, 00:21

Možná se to ve vlákně řešilo, ale 157 stran bych prohledával rok. Chtěl jsem se jen zeptat, pokud někdo víte. Co PČR dělá před vydáním NP ? Vím, že před vydáním ZP si shání opis rejtříku atd. a proto to trvá, ale jak to je u NP?
Zajímá mě to hlavně proto, že zbroják jsem měl hotový za 6 dní, ale i když jsem byl se žádostí o nákupko ten den ráno sám, tak bude trvat týden. (vím že mají až 30 dní) Trochu mě to štve, všichni mají ze stejný služebny zkušenost s nákupkem i registrací na počkání. Mám to hodinu autem, tak z toho pendlování nemám moc radost. A samozřejmě už jsem se viděl s novou bambitkou :lol:



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2343 » čtv 13. úno 2020, 11:49

Hele, u zadosti na ZP se ptali i naseho starosti. Byl jsem drive na vsi. Vcera NP na Praze 4 bylo hotovo za 15min. Ano, 15min misto 2 az 3 tydnu. Ja cumel jak puk :lol:
Takze za tech 15m mohli stihnout co? Vedle me byl pan se zadosti o ZP a toho poslali pryc, ze mam spatnou fotku na zadadosti.
U NP mi prijde, ze jen checknou, zda mas ZP a kdyz ho mas, tak sup NP.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#2344 » čtv 13. úno 2020, 11:53

S0far píše:.... Mám to hodinu autem, tak z toho pendlování nemám moc radost. A.... :lol:


To je řešitelný. Přestěhuj se! :shock:

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#2345 » čtv 13. úno 2020, 12:07

S0far píše:Vím, že před vydáním ZP si shání opis rejtříku atd. a proto to trvá, ale jak to je u NP?


Tohle je docela zajímavé a nedávno jsem někde na toto taky narazil. Zkoumáni rejstříku až po žádosti o ZP. Přijde mi to docela nelogické. Já si myslel, že to zkoumají už při přihlášce a pak zavolají termín zkoušky nebo že má dotyčný smůlu. Takhle mi přijde docela zbytečné dělat celé martyrium zkoušek a pak zjistit, že smůla.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#2346 » čtv 13. úno 2020, 13:13

LukynZ píše:Tohle je docela zajímavé a nedávno jsem někde na toto taky narazil. Zkoumáni rejstříku až po žádosti o ZP. Přijde mi to docela nelogické....


S ohledem na úspěšnost zkoušek je to celkem logické, když 30-50% ze zkoušky vyletí.
Navíc by bylo poněkud zvláštní že bys měl ve své minulosti problém o kterém nevíš a zároveň je důvodem pro zamítnutí žádosti o ZP.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#2347 » čtv 13. úno 2020, 13:17

Hm, tu statistiku neúspěchu neznám, ale u nás z teorie vypadl 1, z manipulace 1 co tam ale došel právě jen na opravnou té manipulace. Střelbu jsem měl jako první, takže vím jen že já a druhý co tam byl se mnou zároveň jsme uspěli. Zbytek nevím, ale nečekám nějaký výrazný statistický fail při střelbě.

Zvláštní by to bylo, proto se o sebe nebojím, ale to nemění nic na tom, že nechápu proč nechat lidi platit i přes 2000 za zkoušku, když mu to pak případně zamítnou.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2348 » pon 17. úno 2020, 14:24

Praha - Sdružení (Praha 1, 3, 6, 7, 8 a 9), nákupko na počkání. Čekal jsem asi 5 minut.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2349 » pon 17. úno 2020, 14:43

jj, ačkoliv mi řekly, že od ledna dělají NP na počkání a PZ do dvou týdnů, tak i PZ byl za 10 min hotov



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2350 » pon 17. úno 2020, 15:03

Přerov - 3 nákupní povolení. Velmi slušní a velmi rychlí. Normálně by bylo na počkání, ale tři kousky byly za necelou hodinku ready. Mezitím jsem si skočil do autosalonu.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2351 » úte 18. úno 2020, 20:28

Kolín - ZP měsíc, NP i PZ na počkání.
Později jsem od jednoho známého brášky dostal info, že NP můžu podat kdekoliv, nemusím na domovské OSZBM. Je to možné, má někdo zkušenost?

Jinak u NP není už co ověřovat, kromě toho jestli má žadatel platný ZP a potřebnou skupinu na požadovanou zbraň. Ověří, sesmolí NP, narvou do systému a papa.
Jo a kontrolujte si to NP, příp. povolení na zápůjčku. Mě omylem do povolení o zápůjčce (na taťkovu krátkou) napsali vlastnit a držet, místo držet a nosit, a já si toho všiml až doma...zkontroloval jsem moje a taťkovi údaje, ale tohle ne.
Naštěstí NP bylo v pohodě, takže při registraci zbraně mi to povolení na zápůjčku vystavili nové a správně.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#2352 » úte 18. úno 2020, 21:26

Blbá otázka - jak se počítá doba platnosti NP? Od žádosti?, pak je tu "vypraveno dne" anebo ode dne kdy rozhodnutí "nabylo právní moci" ?

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#2353 » úte 18. úno 2020, 22:15

Nakonec ZP za 6 zní od podání žádosti. NP jsem žádal ve středu a další úřední den hotovo (pondělí-5 dní) a PZ na počkání. Kaštanová - Děčín.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2354 » stř 19. úno 2020, 09:55

Dragunov:
Od podání žádosti určitě ne. Viděl bych to na "nabylo právní moci", protože teprve potom máš povoleno nakoupit zbraň. Do té doby běží lhůta pro právo na odvolání se.

Ale opravte mě jestli se pletu :-)

Pokud chceš, by to platilo ode dne vystavení povolení (resp. převzetí), na místě se vzdej práva na odvolání. Mě to v Kolíně vrazili do ruky rovnou, protože co si budeme povídat...kolik je asi lidí, co chtějí čekat měsíc (nebo jak dlouho to je) než dokument nabyde právní moci. V 99% mají zbraň vyhlédnutou a nakupují teměr okamžitě nebo chvilku čekají než se vyrobí.

K tomu by mě ale zajímalo, jestli někdo zdejší někdy využil odvolání a proč.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2355 » stř 19. úno 2020, 15:10

Cemada: Nemusíš žádat na domovské OSZBM. Můžeš žádat na libovolném OSZBM pro Středočeský kraj. Byl jsem na OSZBM v Příbrami i na Florenci (Praha-venkov) a v pohodě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: aToM, Georg, pedro! a 29 hostů