Nákupní povolení



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#136 » úte 10. pro 2013, 13:42

Na nákupním povolení jsem měl Pistole Samonabíjecí(nic víc), na základě toho mi napsali do ZP oprávněn nosit zbraň B. Takže Když budu mít u sebe ZP a průkaz příslušné zbraně napsané na mě, je to jedno jaká to je.. Žádné další telefonování a prověřování jestli zrovna tuhle nemám na sport nebo na obranu se odehrávat nebude.. Bez nákupního povolení by mi zbraň neprodali a ani nezaregistrovali. Pak mi ho při registraci zase vzali, s tím že když budu chtít další mám si znovu nechat vystavit...
Nicméně z logiky věci když u sebe budu mít skryrou zbraň C, tak i tu jsem oprávněn NOSIT. Tak jsem pochopil zákon a tak se tím i řídím.

(a třeba se pletu a budu se divit.. :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#137 » úte 10. pro 2013, 15:11

Pleteš se, věta v Zp "Oprávněn nosit zbraň B" se píše i když nemáš ZP kat E, tudíž nosit nemůžeš nikde, s vyjímkou střelnnice. Už je to tu popsáno.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#138 » úte 10. pro 2013, 15:12

No, myslím, že poldi by snadno dali dohromady konkrétní zbraň s "nekonkrétním" NP. A tam je jasně uvedeno, co z těch třech věcí - nabývání - držení - nošení - je povoleno.

Dále NP nemaj vůbec co odebírat. Vlastníkem je žadatel. Je to rozhodnutí, které patří žadateli, řádně za něj zaplatil. Je v něm uvedena i platnost. To, že použítí NP není až do registrace nikde uvedena je věc jiná. A to, že se vydávají NP vlastně šmahem, ani se nějak nezkoumají "zákonné důvody" je sice krásné, ale taky asi ne zrovna ve smyslu zákona... Tak ať to tam prostě vůbec není. Nebo ať se úplně systém NP zruší. A že jde o peníze? To je blábol... V tomhle se poplatků zase tolik netočí. A i kdyby, tak se dá zvýšit poplatek za registraci (čímžto to nijak nepodporuji, pochopitelně, to jen aby se kdokoli nevymlouval).

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#139 » úte 10. pro 2013, 15:13

no pokud si pri zadosti o nakupku nic neskrtal tak mas vsechno (vlastnictvi,drzeni,noseni :) protoze skrtas to co nechces.

viz. http://zbranekvalitne.cz/data/docs/zado ... voleni.pdf



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#140 » úte 10. pro 2013, 15:54

Patrik píše:Pleteš se, věta v Zp "Oprávněn nosit zbraň B" se píše i když nemáš ZP kat E, tudíž nosit nemůžeš nikde, s vyjímkou střelnnice. Už je to tu popsáno.


Samozřejmě máš pravdu, jen jsme si nerozuměli.. Mám "E" a proto

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,


primárně mi šlo o tu kouzelnou větu samo v kombinaci se skupinou E a zbraní C..

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#141 » úte 10. pro 2013, 17:47

Carloss píše:A že jde o peníze? To je blábol... V tomhle se poplatků zase tolik netočí. A i kdyby, tak se dá zvýšit poplatek za registraci (čímžto to nijak nepodporuji, pochopitelně, to jen aby se kdokoli nevymlouval).


Tak v čem je vlastně podle Tebe smysl NP? Vždyť ho dostane každý, kdo má zbroják (resp. každý, kdo nemá jen skupinu D). Např. výjimky u kategorie A mají smysl, protože tu výjimku nedostane každý, resp. nedostane ji skoro nikdo, na rozdíl od NP. NP je prostě volovina. A že se v tom netočí tolik peněz? Kilo pro většinu z nás sice nic není, ale spočítej si někdy, podle počtu registrovaných zbraní kat. B, kolik už na tom stát vydělal (a to je jenom základ, protože spousta zbraní už x krát změnila majitele).
Naposledy upravil(a) Mobster dne úte 10. pro 2013, 17:59, celkem upraveno 3 x.



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#142 » úte 10. pro 2013, 17:50

1. příjem pro pokladnu - aby bylo co roztáčet
2. evidence zbraní ještě před nákupem (co kdyby si jich někdo koupil menší než malé množství a náhodou je zapomněl zaregistrovat ) takzvaně se je snažil odklonit ....

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#143 » úte 10. pro 2013, 18:51

Klokan: ad 2 je imho blbost. jakoukoli zbraň musíš zaregistrovat a nevím jak bys to odklonění provedl. Navíc nákupní povolení neznamená nákup - můžeš si nechat vystavit nákupku "do foroty" a nechat ji propadnout.
Podle mě je důvod ten, že v případě "potřeby" lze změnit nějaký prováděcí předpis (konkrétně tu část o "řádném důvodu" k nabytí/držení/nošení zbraně kat. B),a jsme na tom jako ve zbytku Evropy. Změnit prováděcí vyhlášku jde jistě podstatně snáze a "tišeji" než změnit zákon...



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#144 » úte 10. pro 2013, 21:48

Už jste někdo nákupku reklamovali, a s jakým úspěchem ?
Na žádosti nebylo nic z škrtáno, takže NP by mělo být na vlastnictví, držení a nošení.
Jenže ejhle na nákupce je nakonec jen povolení k vlastnictví a držení. Přitom ZP skupiny E mám, větičku o nošení v ZP taktéž. Žádost byla přitom podána z důvodu ochrany života, zdraví, ...
Holt při převzetí NP jsem si to nevšiml :(
Naposledy upravil(a) TomSmith dne úte 10. pro 2013, 21:53, celkem upraveno 1 x.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#145 » úte 10. pro 2013, 21:51

Chyba, důvěřuj, ale prověřuj.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#146 » stř 11. pro 2013, 00:02

Vzhledem k tomu, ze se jedna o rozhodnuti vyplyvajici ze spravniho rizeni, je dole v pouceni uveden opravny prostredek - tak ho uplatnete ;)



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#147 » stř 11. pro 2013, 14:23

Jasně, lze se odvolat do 15ti dní od vydání (já to zjistil až po měsící při čtení tohoto thredu).
A to jen v případě že při převzetí nezaškrtneš že se odvolání vzdáváš ... jak ti doporučí vydávající osoba ... neb povolení přece bylo scháleno ;)
Nicméně k věci.
Ráno jsem tam skočil a slušně požádal o nápravu. Ochotně mi zkontrolovali původní žádost a pak na počkání vyhotovili obě nákupky znovu a správně. K původnímu datu s puvodními č.j.
Takže opravit to lze.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#148 » čtv 12. pro 2013, 00:49

Tak teď už jsem trochu zmaten informacemi.
Koukám na mé nové NP a tučně je vytištěno v rozhodnutí : Povolení k nabytí vlastnictví a držení zbraně kat. B ?
Níže v odůvodnění se píše : Vzhledem k tomu, že útvar Policie neshledal důvod pro nevydání povolení k nabytí vlastnictví. držení a nošení zbraně kat. B, vyhovuje žádosti shora jmenovaného !

Tak, a teď nevím, čí jsem a teď raďte !



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#149 » čtv 12. pro 2013, 07:03

No.. nošení tam NENÍ... :-( Na žádosti jsi to měl, předpokládám, všechno... Pak to odvolání, nebo nový NP...

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#150 » čtv 12. pro 2013, 09:05

Jak to tady pročítám, tak jsem zmatený dvojnásobně (a to mám zbroják už z minulého století)...
V Žádosti o povol. pro zbraň kategorie B je v hlavičce ..."povolení k nabytí vlastnictví, držení, nošení*)" a dole je legenda Nehodící se škrtne!
Když chci zbraň vlastnit+držet+nosit, tak snad neškrtám nic, ne?
A za další-pokud mi vystaví Povolení k nákupu zbraně kat.B a mám zbroják na příslušné skupiny, např. A,B,E spolu s větou na druhé straně "Oprávněn nosit zbraň kategorie B", tak snad na nákupním povolení nemusím řešit, zda je tam"nošení" nebo ne, ne? Prostě když dostanu povolení k nákupu zbraně kat.B a mám ve zbrojáku to povolení k nošení, tak je to jasně vyřešeno! Na Průkazu zbraně se již nic o jejím držení nebo nošení nepíše, o tom v globále rozhoduje jen ZP. Nebo se mýlím???
Viz příspěvek od Bohulibý výše: podle mne je vše o.k. - má povolení pro vlastnění, držení i nošení. To, že v hlavičce uvedli "jen" vlastnit a držet podle mne nic neznamená, důležitá je ta věta o kus dále.
Naposledy upravil(a) jamira dne čtv 12. pro 2013, 09:14, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů