Nákupní povolení



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#931 » úte 9. úno 2016, 15:22

Např. v Brně to nejde.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#932 » úte 9. úno 2016, 15:34

U nás to taky nevezmou současně ale při výdeji ZP vystaví NP na počkání, klidně několik.



vykys
Příspěvky: 19

Příspěvek#933 » úte 9. úno 2016, 15:48

Díky.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#934 » úte 9. úno 2016, 15:48

V Teplicích mi také řekli že nemůžu podat společně protože v NP musí být číslo ZP a to by bylo pro orgána moc práce to tam doplnit a vydat povolení. Proto jsem jel z Prahy do Teplic dvakrát. Jednou pro ZP a podruhé pro NP.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#935 » úte 9. úno 2016, 21:41

ArnieX: Nechat se odradit tím, že jenom řeknou, že nemůžeš podat společně a tečka je chyba. Než jet z Prahy do Teplic dvakrát, tak jim raději vrazím žádost o ZP a NP dohromady s tím, že žádám společně o oboje najednou podle zákona a jestli je to problém, tak že očekáváš písemné vyjádření se zdůvodněním, proč to podle nich nejde.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#936 » úte 9. úno 2016, 21:44

No a oni mu to hned vrátí s tím, že není žádost vyplněná a že tam chybí číslo ZP, tak ať ji doplní a přinese znova (taktéž podle zákona). To, že to někde vezmou naráz, je jejich dobrá vůle a všude to tak není (třeba v HK si člověk počká úplně na všechno).



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#937 » úte 9. úno 2016, 22:14

Když to vrátí hned, se zdůvodněním, že chybí číslo ZP, tak to pošlu o patro výš se stížností na špatný postup, s odkazem na paragraf (nechce se mi hledat číslo, ale v zákoně to je), že žádám o společné vydání ZP a NP, tím pádem se číslo ZP doplní až bude a vydají to najednou. Nebo až bude potom žádat o další nákupku a oni mu řeknou, že to nejde, protože třeba dvě zbraně na jednoho člověka se jim zdá moc, tak taky sklopí uši, že prostě řekli, že to nejde?

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#938 » úte 9. úno 2016, 22:44

(třeba v HK si člověk počká úplně na všechno).

Tak to se mám tedy na co těšit :cry:



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#939 » úte 9. úno 2016, 22:48

Dvě nákupky naráz, že nejdou je nesmysl, nic takového jsem neřekl. Na druhou stranu ZP a NP naráz je již jinak. Je to klasické podání podle správního řádu a tam platí to, že dodáš požadované dokumenty (kam patří i vyplněný formulář) a pokud oni zjistí, že ti tam nějaký údaj chybí, tak ti to nezamítnou, ale vrátí k doplnění. Že by bylo v zákoně "jde podat žádost o ZP a NP najednou" se mi nezdá, ale nechám se klidně poučit ve kterém zákoně to je.

Václaf: Buď rád, že tam nemusíš jet pokaždé 150km a brát si dovolenou



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#940 » úte 9. úno 2016, 22:58

§ 12

(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Aby šlo vydat povolení současně s vydáním ZP, tak je potřeba podat žádost o povolení dřív než dostanu ZP, jinak by asi bylo nereálné to potom vydat současně.



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#941 » úte 9. úno 2016, 23:00

A odkdy? Já s tím problém neměl a to se mě ještě paní ptala, jestli mi bude jedno na pistoli stačit, tak jsem rovnou dopsal i pušku :)

Melchisedech píše:Např. v Brně to nejde.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#942 » stř 10. úno 2016, 00:54

Zrovna minulý týden na Sdružení si přede mnou borec vyzvedával 8 ks PZ a zároveň podával další 3 nákupka .. :)
Ne, že by mu to člověk nepřál ale frontu za ním to příliš nepotěšilo ... 8-)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#943 » stř 10. úno 2016, 06:31

Melchisedech píše:Např. v Brně to nejde.

Jde.



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#944 » stř 10. úno 2016, 06:35

V Rychnove nad Kněžnou žádný problém podal sem NP zároveň se žádosti o vydání ZP a paní byla v klidu a vstřícna ze číslo ZP se tam pak dopise .... me v tom Rychnově přijdou v pohodě .... Nechapu proč s tím dělají někde humbuk když i podle zákona to můžou klidně splachnout najednou...



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#945 » stř 10. úno 2016, 10:45

:arrow: cipis, graver

Ok, pánové, opravuji, mně se to tehdy nepodařilo. Ač znění zákona znám, nedovolil jsem si příslušnici odporovat :).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Albert, Desertfox83, jaros001, PetrH a 18 hostů