Nákupní povolení



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#2131 » čtv 27. zář 2018, 10:45

Pro prodavače je důležité, ža má kupující povolení. Jaký je důvod jeho vydání jej nemusí zajímat. Zákon nic takového prodejci nezakazuje ani nenařizuje a co není zákonem zakázáno, je automaticky povoleno, jak je zakotveno v principech právního státu. Požadované je pouze držitelství skupiny A v ZP. U nás mi na PČR např. sběratelství do povolení nedají, pokud bych si nežádal o povolení pouze a jen na sběratelství, a přesto běžně nakupuji zbraně kategorie B bez zkušebních značek. Pokud zbraň nemá platné značky, napíší při registraci zbraně omezení do PZ. Několikrát se mi stalo, že o neplatné nebo o neexistující značce ani prodavač nevěděl, tedy si myslím, že prodavači se o značky ani příliš nezajímají. A co když na nákupko, které je vydáno jen na sběratelství, nakoupíte zbraň, se kterou pak zajedete na zkušebnu a necháte si ji otormentovat? To si pak půjdete pro nové povolení, abyste s ní mohli i střílet?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2132 » čtv 27. zář 2018, 11:08

AndreasBaader píše:Podnikatel nesmi prodat zbran bez platne zkusebni znacky nekomu, kdo nema ZP sk. A a nema platne povoleni. Pokud bude mit v povoleni sport, na toto povoleni zbran prodat proste nemuze.
To nerozporuji. Platné povolení ale znamená: Správní orgán vyhověl žádosti a rozhodnul, že iniciály je povoleno vlastnit, držet a nosit zbraň kategorie B Nikoli proč tak rozhodnul, to už je jejich věc.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2133 » čtv 27. zář 2018, 11:31

Pokud je v paragrafu 12 uvedeno, ze zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit jen na základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak a dale v odstavci 3 pism. d) je uvedeno, ze obsahem žádosti musí být důvod žádosti, tak prece nemuze prodejce prodat zbran bez zkusebni znacky nekomu, kdo ma vydane povoleni na ochranu zivota, zdravi a majetku. Nehlede na to, ze zbran urcena ke sberatelstvi (bez zkusebni znacky) je na povoleni s duvodem vlastnit a drzet. Nikoli na noseni.

A jinak ano, spravne by to melo fungovat tak, ze koupim-li zbran bez zkusebni znacky na povoleni pro sberatelstvi (pouze vlastneni a drzeni) a po registraci si ji necham oznacit zkusebnou, bude se zbran preregistrovavat, pokud ji chci na noseni a vyda se novy PZ. V tom pripade si musim znovu zazadat o povoleni na vlastneni, drzeni a noseni. Tady je vyhoda univerzalniho povoleni jak pro sberatelstvi, tak pro dalsi duvody.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2134 » čtv 27. zář 2018, 11:54

AndreasBaader píše:Dobre. Tak jinak. Zadavas povoleni do CRZ, ze toto tvrdis?
Ne, ale je tu o tom už popsáno spousta písmenek - i od těch, kdo zadávají.
pskorec píše:V paragrafu 12 odst. 7 zakona 119/2002 Sb se uvádí:
(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).
Chybí tam tento odstavec: a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti.
Z toho chápu že sběratelství se nedá kombinovat s jinými kolonkami.
To ale nechápeš dobře. Z toho plyne pouze tolik, že na sběratelství (samotné!!!) nelze vydat povolení k nošení.
AndreasBaader nade mnou: To je i můj názor, pumpo.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#2135 » čtv 27. zář 2018, 12:32

Byl už nějak někdy nějaký prodejce postižen ve správním či blokovém řízení za to, že prodal na povolení k nošení zbraň bez zkušební značky? To by mne docela zajímalo, protože já jsem za posední dva roky nikdy neměl povolení na sběratelství a žádný prodejce s tím problém neměl, když jsem měl platné povolení. Zákon hovoří jen o tom, že ze zbraně bez zkušební značky se nesmí střílet.

To AndreasBaader:

Univerzální povolení je samozřejmě nejlepší, jenže to odmítají vydávat s tím, že do CRZ to nelze zadat. Buď jen na sběratelství, nebo na všechny ostatní důvody. Ostatní důvody tam mohou být všechny současně, ale sběratelství ne.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2136 » čtv 27. zář 2018, 12:50

Par prispevku vyse mam citaci ze zakona, kde je jasne stanovena povinnost vydat na zadost zadatele povoleni jak podle odst. 5 (vlastnit, drzet), tak podle odst. 6 (nosit) jednim rozhodnutim. Ze to nejde je lez a neschopnost dotycneho.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#2137 » čtv 27. zář 2018, 13:49

Jak za to může neschopnost "toho dotyčného", když CRZ neumožňuje sběratelství zatrhnout v registru současně s jiným důvodem? Pokud vím, tak CRZ je jen jeden a nejde to nikde a nikomu v celé ČR.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2138 » čtv 27. zář 2018, 13:56

Uz toho lidi nechte. Povoleni vydane podle zakona 119/2002 Sb., paragrafu 12 odst 7 jde samozrejme do CRZ vlozit. V Brne se bezne tyto povoleni vystavuji. Timto by se debata kolem univerzalniho povoleni a CRZ mohla uzavrit.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2139 » ned 30. zář 2018, 11:36

No při posledním nákupku (cca měsíc zpátky) mi v Ústí nad Orlicí taky nechtěli vzít žádost se zaškrtnutým sběratelstvím spolu se sportem a ochranou. Prý to tak prostě nejde nakombinovat. Takže to není nějaký výmysl jednoho úředníka.

To, že v Brně něco jde jinak, mě nepřekvapuje. Brno je ve spoustě věcí hodně specifické. Tamní návštěvu oddělení zbraní si budu pamatovat hodně dlouho :)



elbandito
Příspěvky: 10

Příspěvek#2140 » ned 30. zář 2018, 12:03

Kde v zákoně je napsáno, že to nejde???



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2141 » ned 30. zář 2018, 12:40

Je to jen jejich výmysl. Proč jste tu žádost nepodal? Kdybych si vzal uniformu a tvrdil vám, že žádný povolení se nevydává, tak tu žádost taky zmackate a odejdete?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2142 » ned 30. zář 2018, 19:36

Žádost jsem podal - bylo mi řečeno, že takto mi ji nevezmou. Tak jsem holt přistoupil na to, že se sběratelství odstraní a budu mít nákupko za 15 min v ruce. Ano - mohl jsem se tam dohadovat a trvat na svém, ale měl jsem problém a tím byl čas. Jen na cestu do Ústí jsem čekal asi měsíc, až se mi udělá v programu "okno" v době, kdy mají úřední hodiny. Prostě jsem to vyhodnotil jako ztrátu času.

Pokud má někdo nervy a čas se dohadovat, tak hrrr do toho - budu fandit. Jedno správní řízení jsem si už vybojoval a na nějakou dobu mi to taky stačí.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2143 » ned 30. zář 2018, 19:48

A co ti brání sbírat zbraně, které můžeš í používat? Tedy koupené na nesběratelské NP.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2144 » ned 30. zář 2018, 22:08

Pro tyto případy můžete nákupní povolení řešit elektronický nebo korespondenčně a pak se nemusíte dohadovat s žádným smetakem u přepážky a ještě ušetříte cestu. A ohledně správního řízení, trénink dělá mistra.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2145 » pon 1. říj 2018, 06:23

Indian píše:A co ti brání sbírat zbraně, které můžeš í používat? Tedy koupené na nesběratelské NP.
Výklad zákona (ano, je to jen jeden z mnoha možných): "Co není registrováno pro sběratelské účely, není úředně součástí sbírky."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů