Nákupní povolení



Kábul
Příspěvky: 27

Příspěvek#2461 » pon 27. črc 2020, 18:47

Přidám čerstvou zkušenost z Tachova. Při podání žádosti o vydání ZP jsem se zeptal, jestli můžu rovnou připojit nákupní povolení. Odpověď byla ne, protože nemám číslo ZP. Dnes jsem si byl vyzvednout ještě mokrý ZP a nákupko mi udělal na počkání.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2462 » pon 27. črc 2020, 18:51

Nemáte se ptát, máte podávat žádost. Oni tam jsou od toho, aby ji přijali a rozhodli o ní. Bude jim milejší psát rozhodnutí o zamítnutí nebo po vydání ZP vyhovět?



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2463 » pon 27. črc 2020, 19:33

Asi tak. To platí obecně. Správního orgánu se neptáme, správnímu orgánu oznamujeme.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2464 » pon 27. črc 2020, 19:35

Když NP udělají na počkání, tak je to v poho a víceméně tím i splní § 12 ods.7. Prostě přijdeš na OSZBM pro ZP a odejdeš i s NP.
Horší je, když se někde na NP běžně čeká a tam je potřeba na ně "zatlačit" a s žádostí o ZP podat i žádost o NP.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2465 » úte 4. srp 2020, 10:53

Cemada píše:... je potřeba na ně "zatlačit" a s žádostí o ZP podat i žádost o NP.


Jen doplním, že podání žádosti (o cokoliv - NP, ZP, ZL, ...) je jednostranný úkon a úředník (v našem případě zároveň policista) nemá nárok na to to podání jakkoliv odmítnout nebo nevzít.

Může vám samozřejmě tvrdit, že ta žádost z nějakého důvodu neprojde a je tedy zbytečné ji podávat a pak je na vás, jak s tou informací naložíte. Podle obecných zkušeností s úředníky to tak zhruba v 80 % případů bývá lenost, neznalost nebo arogance daného úředníka bez opory v zákoně.

Proto doporučuju na podání žádosti trvat. V případě, že se úředník domnívá, že je žádost nějakým způsobem vadná, nechť postupuje v souladu se správním řádem a vyzve vás k odůvodněnému doplnění žádosti, případně nechť vyhotoví odůvodněné rozhodnutí o zamítnutí či odložení dané žádosti. Často se pak stane, že z "vadné" žádosti se zázrakem stane žádost bez vad a je jí vyhověno plně v souladu se Správním řádem a případnou speciální legislativou (ZoZ v našem případě).



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#2466 » pon 10. srp 2020, 09:01

Moje zkušenost z Liberce je kladná. Objednal jsem se na desátou na vyzvednutí nového zbrojního průkazu a rovnou na NP, NP bylo na počkání a v jedenáct jsem byl zpět i se zbraní a průkaz zbraně opět na počkání.

Uživatelský avatar
Stibak
Příspěvky: 5

Příspěvek#2467 » stř 19. srp 2020, 13:51

Zajímavé, jak někde to jde na počkání a někde ne.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#2468 » stř 19. srp 2020, 14:27

Hele, na Praze 4 se neco stalo v lednu a slo to najednou na pockani. Takze misto 2 az 3 tydnu najednou do 15min. Pak ta mega pandemie to zarizla, ale nyni zase do 15min, coz je supr



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2469 » stř 19. srp 2020, 14:38

Zajímavé to možná trochu je, ale hlavně je to o tom, jak moc si lidi stěžují. Když tam budou chodit neustále stížnosti, tak občas časem někomu dojde, že je něco asi špatně. Stejně jak se musely prošlapat cestičky k DS, tak by to mělo jít i s tou lhůtou apod.

Uživatelský avatar
Stibak
Příspěvky: 5

Příspěvek#2470 » stř 19. srp 2020, 17:31

Já právě byl žádat o nákupko dneska v Trutnově. Docela mě překvapilo, že se člověk musí i objednat, aby mohl dovnitř... Když jsem jim teda řekl, že stojím přede dveřmi s vyplněnou žádostí a kolky, tak vylezli a žádost přijali. Takže alespoň tak. Ale prý si mám zavolat za 2 týdny a domluvit se, kdy si ho můžu vyzvednout... To mě trochu štve, protože zrovna teď na něj trochu spěchám. :D Sice nevím, jak moc práce tam mají, ale nemyslím, že by to byla práce na 2 týdny, když jinde to jde na počkání.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2471 » stř 19. srp 2020, 18:48

Pošlete jim 3 žádosti datovkou, každou o 5 dní později než předešlou a ono je to přejde. [WINKING FACE]



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2472 » stř 19. srp 2020, 21:37

Stibak píše: Ale prý si mám zavolat za 2 týdny a domluvit se, kdy si ho můžu vyzvednout...


Pokud nemají tisíce žádostí ve frontě, je tohle naprostá blbost. A nějaký objednávání na podání je fakticky protizákonný, podání musí přijmout kdykoliv v pracovní době podatelny.

Volej jim každej den, že na to pospícháš a proč to trvá tak dlouho.

Nevidím v tom nic jinýho, než úřednickou aroganci. Tohle je musíme kolektivně odnaučit. Někde se to už povedlo a neni důvod, proč by to zrovna tady mělo být jinak.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#2473 » čtv 20. srp 2020, 06:27

V Mělníku dávají nákupko také na počkání. Cca 10-15 minut, ale co začala corona, tak se také musíme objednávat, aby nebylo více lidí v čekárně.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2474 » čtv 20. srp 2020, 07:23

2 tydny? Kdyz u nas to davaj na pockani? A nez jsem se pretehoval tak to davali nasledujici uredni den, obcas tyden kdyz toho meli moc... taky dobry no.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2475 » čtv 20. srp 2020, 07:30

Kladno PZ, a povolení na počkání(i když to si žádám datovkou bo je to pohodlnější). Nicméně v Praze byl na všechny tyhle úkony 14denní čekačka jako standart(prej se to taky ale lepší)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů