Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2521 » čtv 24. zář 2020, 11:39

Povolení vydané podle § 12 odejme příslušný útvar policie, pominul-li řádný důvod, pro který bylo vydáno; to neplatí, bylo-li povolení vydáno z důvodu ochrany života, zdraví nebo majetku.


Na to asi caroprd111 naráží



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2522 » čtv 24. zář 2020, 11:57

Jo, jasně. Jenže důvod a oprávnění není to samý. Důvod pro ochranu ani fakticky nemá jak pominout, ale když přijdeš o oprávnění...



Piggy
Příspěvky: 1868

Příspěvek#2523 » čtv 24. zář 2020, 18:21

Pozor: požadavky na zdravotní způsobilost pro skupinu E (a C/D) jsou o něco přísnější, takže je skutečně možné, že někdo přijde o ZP E a B či A mu zůstane.
Čili je opravdu lepší zaškrtnout na žádosti všechny důvody.



lokyn
Příspěvky: 1

Příspěvek#2524 » ned 1. lis 2020, 20:49

Prosím o radu ohledně prodloužení platnosti NP z duvodu nouzového stavu. Na webech https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... ho-stavu-2 a https://www.policie.cz/clanek/ukonceni- ... anich.aspx se uvádí, že po dobu nouzového stavu neběží lhůta platnosti NP. Ale při dotazu na policii mi bylo řečeno, že na NP se pozastavení lhůt nevztahuje.
Nákupko mi končí 20.11. musím nějak žádat o prodloužení platnosti (jak?) nebo jsem to špatně pochopil?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2525 » ned 1. lis 2020, 21:41

Pokud to říká LEX, pak asi ví, co říká. Pak je to automatické a nemusíš nic řešit.

Navíc, § 13 říká, že platnost povolení k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B zaniká, není-li využito do 12 měsíců ode dne jeho vydání. Jediným důsledkem zániku je, že na něj už nic nepořídíš. Pokud nemáš v plánu nákup v nejbližší době nebo neřešíš peníze za kolek, pustil bych to z hlavy a požádal si o nové NP. Vyhnul bych se tak pochybnostem prodejce v případě nákupu zbraně po lhůltě vztažené k datu, které je na NP.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2526 » pon 2. lis 2020, 08:23

Súhlasím s Lynxom, hlavne v tom že to má Lex správne - doba núdzového stavu sa do platnosti NP nepočíta. Tak to aj písali policajti v prvej vlne mailom všetkým strelcom, ktorí súhlasili s GDPR a dali im svoj mail. IMHO aj 200 kč dobrých a určite by som chcel takéto vyjadrenie (že NP už nemá platnosť a počítali mu platnosť aj počas núdzového stavu) písomne a následne by som skúsil napísať na Prezídium.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2527 » stř 4. lis 2020, 12:48

Zadne narizeni pro prodluzovani lhut v souvislosti se stavem nouze nebyl prijat.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2528 » stř 4. lis 2020, 13:08

Přátelé, NP teď lze dle webu získat i emailem bez elektronického podpisu. Vyplnil jsem žádost, podepsal ručně a naskenoval, poslal na email mého oddělení a je ticho. Byl to správný postup?



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2529 » stř 4. lis 2020, 13:55

Koukni na gunlex, je tam presne popis jak ziskat NP pres email a je to ted oficialne povolene behem soucasneho stavu. Muzes i prihlasit zbran pres fotky a email;-)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#2530 » stř 4. lis 2020, 16:30

Taky jsem to tak udělal. Obratem volali zpět, že žádost přijali (29.10.). V pátek poslali údaje pro platbu. Hned jsem zaplatil a teď pořád čekám.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#2531 » stř 4. lis 2020, 21:54

Zbran jsem prihlasil datovkou (sedivak, fota zbrane, cisla, znacek) a chteji ji videt fyzicky



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#2532 » stř 4. lis 2020, 22:04

17.10. vymena zbrani (takze kupa + predaj), 19.10. dva rozne sedivaky dvoma roznymi datovymi spravami, odhlaska nasledne vyriesena doporucenym zaslanim originalu sedivaku + PZ ceskou postou; prihlasenie vyziadane prinesenie zbrane a kolkov osobne, ze si mam prist a PZ bude na pockanie. 26.10. som trafil obedne okno v otvaracky (nudzove otvaracie hodiny na kontaktnych strankach policie neboli a je pravda, ze ziadny panflet som dalej nedohladaval) 2.11. prinesena zbran a kolky osobne, vypytane tel. c., ze mi daju vediet. Takze PZ este stale nemam, najazdil som kvoli tomu 160km a nekoncim a som presne na tom istom, jak keby som DS vobec nemal, akurat vsetko trva dlhsie a musim tam ist za nimi viackrat, jak by som siel standardne. Skvele nudzove opatrenia.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2533 » čtv 5. lis 2020, 12:51

A jakým způsobem si vyžádali, že máte přijít osobně?

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2534 » čtv 5. lis 2020, 15:39

Arc píše:Súhlasím s Lynxom, hlavne v tom že to má Lex správne - doba núdzového stavu sa do platnosti NP nepočíta. Tak to aj písali policajti v prvej vlne mailom všetkým strelcom, ktorí súhlasili s GDPR a dali im svoj mail. IMHO aj 200 kč dobrých a určite by som chcel takéto vyjadrenie (že NP už nemá platnosť a počítali mu platnosť aj počas núdzového stavu) písomne a následne by som skúsil napísať na Prezídium.


Tak nič... "V současnosti nadále běží veškeré správní lhůty a doby platnosti. " (mail čo prišiel)



monk
Příspěvky: 179

Příspěvek#2535 » úte 10. lis 2020, 10:23

v patek 6.11. 7:45 odeslana zadost přes datovku
8:50 výzva k zaplacení
10.11. doručeno nákupko.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, muf007, Sedmej a 24 hostů