Nákupní povolení

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1756 » čtv 16. bře 2017, 13:16

Střelec: no a podal jsi tedy tu žádost na výkon povolání?



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#1757 » čtv 16. bře 2017, 14:20

Nakonec jsem nepodal protože jsem byl domluvený s patnem, který to prodával na určitý čas a krom toho končily úřední hodiny, tak neměl jsem moc času a ani chuť se dohadovat, ale potom se mi to rozlezelo v hlavě. Takže mi spíš jde o to, jak to řešit v budoucnu. Mám ZP sice teprve krátce, ale pokud mám uvedené skupiny, tak snad bych měl dostat nákupko bez podmínek. U MP a ani BA pracovat neplánuji, ale kdo ví, co bude v budoucnu, ostatně proto jsem si udělal všechny skupiny ZP, i když by mi stačilo C na myslivost.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1758 » čtv 16. bře 2017, 14:32

Tak si to podej, nejhorší co se může stát, že dostaneš rozhodnutí se zamítavým stanoviskem. Což myslím, že se nestane.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#1759 » čtv 16. bře 2017, 14:45

Ja nevim, ale je problem si pripadne casem pozadat o rozsireni, pokud bys nejakym omylem nekde potreboval svoji zbran k vykonu povolani?

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#1760 » čtv 16. bře 2017, 15:03

Domnívám se, že skupina ZP - D opravňuje k nošení zbraní vlastnících zaměstnavatelem - na licenci. Psát si vlastní zbraň na D mi připadá nesmyslné.

viz zákon:
(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je oprávněn při výkonu zaměstnání nebo povolání
a) nosit nebo držet zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou má jeho zaměstnavatel vydán průkaz zbraně k účelům, pro které byla vydána zbrojní licence; k této zbrani je oprávněn držet nebo nosit i střelivo, a
b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně.

Strážník obecní policie je oprávněn nosit zbraň viditelně při plnění úkolů obecní policie. Zaměstnanec České národní banky zajišťující fyzickou ochranu objektů této banky může zbraň nosit viditelně jen v souvislosti s plněním svých pracovních úkolů.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1761 » čtv 16. bře 2017, 19:47

Střelec píše:Podával jsem si nakupko a do žádosti uvedl B, E a i D, všechny skupiny v ZP mám, ale narazil jsem u příslušníka, že výkon povolání uvést nemohu, protože nepracuji u MP nebo někde u BA. Mě to přijde jako pitomost, ale nejsem právník, tak se raději chci poradit, jak to je. Díky za odpověď.
Je to pitomost od vás obou. ;)
Do žádosti o NP přece vůbec nemůžeš uvádět jako důvod "B, E a D" - to jsou skupiny ZP. Důvody jsou v § 12/5:
a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,
d) zajišťování ostrahy majetku a osob,
e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu, nebo
f) ochrana života, zdraví nebo majetku.
Jak vidíš, výkon povolání tam vůbec není. Pokud bys provozoval BA jako fyzická osoba, mohl bys žádat podle d).
Pro výkon povolání jako zaměstnanec (se ZP D) nelze použít vlastní zbraň, jak už psal HV.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#1762 » čtv 16. bře 2017, 21:35

Neměl jsem nákupko u sebe a psal jsem po paměti.
V žádosti o povolení se jedná o uvedené "Zabezpečování ostrahy majetku a osob", to jsem si vyložil jako "výkon povolání", čili skupinu D ve ZP.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1763 » čtv 16. bře 2017, 22:34

Ha, zdá se, že je to zamotanější. :?
Ten důvod e) = zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu, odkazuje na zákon o obecní policii, přičemž ale strážník používá služební zbraň a ne soukromou.
Holt jeden nachází v tom zákoně stále nové nesrovnalosti. :ugeek:



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#1764 » pát 17. bře 2017, 13:02

ha, koukam, že jsem to přečet blbě: koukal jsem na to na telefonu. Myslel jsem, že si dáváš žádost o ZP a skupiny ZP, nedošlo mi, že mluvíš o NP - pak to samozřejmě pitomost není a policajt měl výjimečně pravdu.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1765 » pát 17. bře 2017, 15:20

Ha!!! Tak zákon je v pořádku a za blbce jsem zase já. :(
Ty důvody c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva, d) zajišťování ostrahy majetku a osob, e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu, totiž nemůže uplatnit držitel ZP, ale držitel ZL.
Takže pro výkon povolání nežádá zaměstnanec, ale zaměstnavatel.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1766 » pát 17. bře 2017, 20:01

No a pokud bude dělat sám na sebe, tak nebude mít žádného nadřízeného, ne? Když budu soukromý očko nebo někomu dělat na fakturu ochranku, tak jsem sám sobě zaměstnavatelem, na to nepotřebuju mít zaměstnavatele. Alespoň takto to chápu já, je jasné že pokud budu v zaměstnaneckém poměru, tak platí co psal HV

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#1767 » pát 17. bře 2017, 22:10

Na soukromého detektiva budeš muset mít koncesovanou živnost a licenci. Tak to asi napíšeš na to, ne?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1768 » sob 18. bře 2017, 06:34

Takže déčko je potřeba pouze pokud očekávám pracovní poměr jako zaměstnanec? Zbraní si nevydělávám ani ti neplánuji, takže jsem se o sk D nikdy moc nezajímal.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1769 » sob 18. bře 2017, 11:23

Ano



Kotovec
Příspěvky: 3

Příspěvek#1770 » pon 20. bře 2017, 15:54

Chtěl bych varovat ostatní.
Dnešní zkušenost.
Byl jsem na Praze východ na Křižíkově.
Podával jsem žádost o průkaz se všemi podklady a chtěl dát í žádost o povolení na nákup.
Povolení na nákup mi paní za okénkem odmítla vzít s tím, že až bude vyřízen zbrojní průkaz tak si mám podat žádost o povolení na nákup.
Tak mne paní zaskočila, že jsem ji to nechal projít. Ano. Moje blbost a hlavně překvapení.
Samozřejmě pravdu neměla. Ale v ten okamžik jsem prostě souhlasil s autoritou.
Už ro nechám být. Bude to sice o měsíc delší, ale zas až tak moc nespěchám...
Ale chtěl bych varovat ostatní, aby se nenechali odbýt a dopředu se připravili.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů