Nákupní povolení

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#2026 » pon 15. led 2018, 21:25

AndreasBaader píše:Byla tady debata ohledne moznosti podat NP soucasne s zadosti o vydani 1. ZP.

§ 12
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Pokud ctete pozorne, tak zakonodarce pouzil slovni spojeni "lze rovněž vydat". Toto slovni spojeni nezaklada povinnost prislusnemu organu vzit zadost o NP soucasne se zadosti o ZP. Zakon pouze hovori o tom, ze to lze (nic se tim neporusi). Pokud by zakonodarce chtel jednoznacne stanovit, ze prislusne organy museji prijmout i NP, kdyz zadatel jeste neni v dobe podani drzitelem ZP, pouzil by slovni spojeni "vyda" nikoli "lze vydat".

Timto dava spravnimu organu moznost rozhodovat o moznem postupu a vzdy bude zalezet na nastaveni prace daneho uradu. V krajnim pripade se napriklad muze stat situace, kdyz zadatel o vydani ZP nebude splnovat zakonne podminky pro vydani (napr. bezuhonost nebo spolehlivost) a zadost o NP bude samozrejme zamitnuta a spravni poplatek ubytecne propadne.

Ano, lze vydat, ale nikde není napsáno, že o nákupko nelze společně s žádostí o ZP vůbec žádat. Takže ano, oni mohou buď vydat ZP a nákupko společně nebo mohou vydat ZP a až následně se začít zabývat žádostí o nákupní povolení.



expres
Příspěvky: 614

Příspěvek#2027 » sob 20. led 2018, 10:28

Brno
- žádost o nový ZP 13.12.2017 - vydán 18.1.2018 cca měsíc+ asi svátky
- při podání žádosti ZP jsem si nemohl podat NP, zamítnuto ústně (neřeším, má to logiku, ač pro nás je to ztráta času)
- při vydání ZP jsem si ten den podal NP, vyřizeno na počkání cca 15min čekání na chodbě
(bylo mi řečeno že do 2 NP to dělají na počkání)
- koupena SA 858 a ještě ten den na značkách na počkání

Doba na chodbě od 30min do 4+h.

Chtěl jsem pochválit přístup především slečny policistky na vydání ZP, dále na vydání NP policisty. Rozhodně super přístup, tak si představuji službu lidem na úřadě.

vyplnoval jsem oran. formulář. zaškrtnuto sport, ochrana majetku a zdraví (B,E), dál jsem do toho nešťoural
na popis zbraně jen: samonabijecí puška, samonabijeci pistole
bez přesného popisu, schváleno jako v pořádku a jen doplnit bydliště atd.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2028 » sob 20. led 2018, 14:39

Jen bych vás chtěl upozornit, že vůbec nemají co ústně zamítat, ale přijímat žádosti, o kterých rozhodnou, takže tady ta služba veřejnosti zase trochu pokulhává...



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2029 » sob 20. led 2018, 17:11

Myslim, ze je lepsi se domluvit jako lidi. Pokud nekdo trva na podani zadosti (jakekoli), samozrejme urad (kterykykoliv) zadost prijme (i o tom, ze za humny pristalo ufo). Ale pokud mi policista vysvetli, ze to neberou z toho a toho duvodu, kladu si otazku, chci byt za kazdou cenu prudic, kdyz jejich postup prace je jiny? Pokud mi rekne, ze povoleni se vyda na pockani pri vyzvednuti ZP s tim, ze pokud by mi byla zadost o vydani ZP zamitnuta (z nejakeho zakoneho duvodu) bude zamitnuta i zadost o povoleni na zbran kat. B a spravni poplatek propada? Ma to logiku a nezni mi to jako sikana obcana. Ale chapu, ze kaudy jsme jiny a nekdo uz z principu se chce uvest jako rebel.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2030 » sob 20. led 2018, 22:59

To Caroprd111: No jo, ale kdyby ji přijal a v zápětí úředně zamítl, protože nelze vyplnit číslo ZP, byl by kolek v pr....



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2031 » ned 21. led 2018, 10:22

Přesně tak. Správní poplatek se vybírá za podání žádosti, nikoliv za vydání kladného rozhodnutí.
Ústní zamítnutí, resp. spíše vysvětlení postupu, je zcela v souladu se zásadami správního řízení dle správního řádu (v tomto případě doporučuji podívat se na § 4 až § 6 sř).

Samozřejmě, pokud bude žadatel na projednání žádosti trvat, musí orgán žádost posoudit a rozhodnout o ní.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2032 » ned 21. led 2018, 10:36

Což by ale neudělal, protože by s tím nakonec měl dvakrát tak práce než si tu žádost rovnou vzít.
Správní řád znám moc dobře, vysvětlení je určitě v pořádku, ale zamítáni žádosti v pořádku není.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2033 » ned 21. led 2018, 12:12

Zadne ustni zamitani pri podani neexistuje. Pokud zadatel na podani trva, nedovedu si predstavit situaci, ze by urednik po nem zadost hodil, ze ji nechce.



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#2034 » ned 21. led 2018, 14:38

V pondělí jsem byl pro NP ve Vyškově.
Zase chci jen pochválit paní policistky.
Ochota, poradí a půlku stejně píšete spolu, ať je to o.k.
Vše za 20 minut a hotovo. Na počkání.

Kdo zdržuje je jen ti, co si nic nezjistí a na vše se ptají až tam. A ta druhá půlka zase nenosí KOLKY!



expres
Příspěvky: 614

Příspěvek#2035 » ned 21. led 2018, 14:47

1.) proč budu tlačit na něco co v zákoně není specifikováno?
on to sice v zit muze, ale protoze neni doplneno cislo ZP to obratem muže zamitnout a -200kč za kolek je pryč + čas

(dle toho co zde davate nikde neni že musi vyřídit před ZP i NP)
Zákone je dáno že je to služba a jako takova ma lidem šetřit "čas a peníze", což čekánim na chodbe 3h určitě neni.
Na druhou stranu neni to schválně. Hold je jich tam málo a všechno se dělá papirově.V dnešní době digitalizace je to velká škoda. Každy tam ma mit profi scener, slušně udělanou databazi do které se vše bude vkládat. I podpis se dá zvládnout elektronicky s daty. Obecně už dávno se dalo udělat na chodbě tablet a tam elektronicky vše naťukat při čekání, atd.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2036 » ned 21. led 2018, 15:41

A stalo se někdy někomu to, že by mu tu žádost zamítli rozhodnutím? To je samý kdyby kdyby, ale jediný co je fakt, je to, že si necháváte od fizla dirigovat to, co je mu zřejmě pohodlnější.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2037 » pon 29. led 2018, 13:02

Přerov, před vánocemi 2017: Průkaz zbraně na počkání (cca 10 minut) a mezitím jsem stihl podat žádost o NP, která mi byla promptně vyřízena, NP i PZ mi předali cca 10 minut po mém příchodu. Super jednání policistů, ještě mi popřáli mnoho štěstí s novým "mazlíkem". Za 15 minut od opuštění auta jsem byl zpět na parkovišti se vším v pohodě vyřízeným.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#2038 » pon 29. led 2018, 14:33

To není tak docela pravda. Pokud v žádosti něco chybí, tak ji nemůžou zamítnout, ale musí požádat o doplnění. A je jedno, jestli je to chybějící číslo anebo platba na jejich účtu. Takže čistě teoreticky to bude odloženo do doby, než dostaneš číslo zbrojáku.

expres píše:1.) proč budu tlačit na něco co v zákoně není specifikováno?
on to sice v zit muze, ale protoze neni doplneno cislo ZP to obratem muže zamitnout a -200kč za kolek je pryč + čas



expres
Příspěvky: 614

Příspěvek#2039 » pon 12. úno 2018, 15:11

vzdávám se :) máte pravdu, asi to de i tak jak říkáte. já to prostě vyřešil potom
spíš přemýšlím o té datovce, ale zas nechci přebrat něco co nepotřebuji..třeba časem, teď už jedno železo mám a postupně přikoupím krátkou

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#2040 » pon 12. úno 2018, 18:38

Já NP při 1. vydání ZP řešil tak, že když jsem si šel pro čerstvý ZP, tak jsem měl připravené NP bez čísla ZP. Když mi ochotná policistka dala ZP, tak jsem jí řekl , že mám i nákupko - doplnila chybějící číslo ZP a za 10 minut jsem si odnášel i NP... Paráda

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů