Nákupní povolení



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2071 » sob 31. bře 2018, 12:00

Ano, kravina to byla. Věřit se jim nedá ani slovo.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#2072 » sob 31. bře 2018, 12:08

Wolfi píše:Taktéž jsem své nákupko vypisoval stejne, sběratelství, sport a ozzm. Bylo mi sděleno, že pokud tam bude sběratelstvi, tak ze zbraně nemohu střílet. Přišla mi to jako kravina, ale jelikož jsem zbraň chtěl výhradně na každodenní nošení a krajně na sport, tak jsem to nějak neřešil a sběratelstvi škrtal.
Už to tu bylo mnohokrát:
1. I ze sbírkové zbraně lze střílet (ale nelze ji nosit), pokud má platnou zkušebnu.
2. Kombinace sběratelství + cokoliv jiného nejde od té doby a protože CRZ - je to prostě chybně naprogramované a nikdo se to zřejmě nechystá řešit.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#2073 » sob 31. bře 2018, 12:17

sbírkové zbraně lze střílet (ale nelze ji nosit),

tomu rozumím. ale nerozumím. když mám kozlici na sport, nemužu ji nosit. Když ji mám na sport+ozzn, můžu sportovat a nosit. proč teda když ji mám na sbírkové+ozzn, nelze nosit? Kde je rozdíl?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2074 » sob 31. bře 2018, 12:27

Proč byste ji nemohl nosit? Pokud máte ZP sk. E a povolení nosit, je úplně jedno, z jakého důvodu jste ho žádal, jestli sport nebo ochrana...



mastic
Příspěvky: 23

Příspěvek#2075 » sob 31. bře 2018, 13:16

@wolfi kde sa ti to stalo?



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#2076 » sob 31. bře 2018, 13:55

Me to take stve tohle, chci sberatelstvi, protoze sbiram a nechci tim byt omezen, abych si mohl jakoukoliv zbran ze sbirky vzit a nosit kdyz na to prijde a taky mi rekli ze prej to do registru nejde zadat, takze jsem si jednu pistoli dal na sberatelstvi a v "technicaku" mam ted v poznamce napsane sberatelske ucely...
Jinak proste vse davam na ochranu. Cert to vem. Snad to pak pujde nejak zduvodnit pri pripadne zadosti o vyjimku kvuli sberatelstvi.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2077 » sob 31. bře 2018, 13:58

Pokud se bude jednat o výjimku, tak vůbec nerozhoduje to, jak máte ty zbraně registrované. Prostě je máte. Prikladate těm důvodům v žádosti o nákupko naprosto nesmyslnou váhu, kterou nemají.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#2078 » sob 31. bře 2018, 14:08

Caroprd111: Diky, to jsi me utesil. Ja proste ted skupuju (uceluju) z planove sbirky tech co muzu koupit bez vyjimky, pak nakonec zkusim ty na vyjimku, jestli to projde. Prinejhorsim se budu muset smirit s ne uplne ucelenou kolekci :(



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2079 » sob 31. bře 2018, 14:20

Budu vam držet palce. Jen se obávám, že se budete muset hodně bít, tak radši už trénujte.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#2080 » sob 31. bře 2018, 19:08

audis píše:proč teda když ji mám na sbírkové+ozzn, nelze nosit?
Šmarjájozef: nelze nosit, když ji mám JENOM na sbírkové.
Na sbírkové+OŽZM ji dnes neumějí zaregostrovat, v dobách před CRZ to šlo a dělalo se to.



berkelay
Příspěvky: 15

Příspěvek#2081 » čtv 24. kvě 2018, 18:59

Nemáte někdo zkušenost s vyřízením nákupního povolení přes DS? Jak dlouho to trvá? Zřídil jsem si DS, v pondělí jsem odeslal vyplněné nákupní povolení v PDF + průvodní dopis na datovku Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. V průvodním dopise jsem požadoval, ať mi pošlou číslo účtu, kam mám zaslat správní poplatek. Nikdo se mi zatím ale neozval. Vidím jen, že si to v úterý někdo v 5:50 ráno otevřel a přečetl. Je nějaká lhůta, do které musí na zprávu v DS odpovědět?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2082 » čtv 24. kvě 2018, 19:04

Vyčkejte, ani průvodní dopis jste psát nemusel, číslo účtu by vám v rámci požadavků doplnění podání zaslali sami. Lhůty plynou klasicky ze správního řádu. Prakticky to netrva měsíc, ale že to bude trvat dva dny, s tímto nepočítejte.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2083 » čtv 24. kvě 2018, 20:03

Je potreba si uvedomit, za ta DS policie neni primo do kancelare pracovnika, ktery to povoleni napise. DS je jen jedna a je to vzdy na krajske reditelstvi. Tam je nejaka podatelna, na ktere si to nejaka tetina precte. Pak asi roztridi postu co dojde za den a preposila se to na konkretni oddelni, kam ktera zadost spada. To se posila uz internim systemem. Na konkretnim oddelenim to vedouci prideli nejakemu pracovnikovi. Pak se ceka, az se dostane z nejakeho financniho oddeleni pot zeni, ze byl pripsan spravni poplatek na ucet. Az se k tomu prideleni pracovnik dostane, tak to povoleni pak napise. Jde to na podpis zpet k vedoucimu, pak se to elektronicky podepsane posle datovkou zadateli. Ten si povoleni vytiskne, podepise vzdani se prava na odvolani, naskenuje, posle zpet. Policie vyznaci na ppvoleni nabyti pravni moci a posle zase zpet zadateli. Pak je teprve vydane povoleni v pravni moci a muze se jit nakupovat. Aspon takto mi to vysvetlovali, ze to funguje.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2084 » čtv 24. kvě 2018, 20:24

Až na to, že vzdat práva na odvolání se stačí opět datovkou a nic není třeba tisknout je to přesně tak.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#2085 » pát 25. kvě 2018, 21:07

A hlavně se toho práva dá vzdát rovnou na té žádosti. Tedy se ušetří to nesmyslné posílání tam a zpátky, tam a zpátky. Někde na fórech jsou čísla účtů jednotlivých "zbraní" (pokud se je podařilo získat), takže stačí na tu žádost ještě dopsat, uhrazeno tam a tam pod tím a tím VS.
Vše krásně funguje, sice to trvalo a někdo se nějakou chvíli na to asi tvářil divně, nicméně pak všem zúčastněným osobám asi pak došlo, že to šetří čas všech.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů