Nákupní povolení



Daniel Kříž
Příspěvky: 8

Příspěvek#2101 » pon 25. čer 2018, 21:01

Kuci, prosím vás, za toto povolení k nošení/držení/nabytí zaplatím pouze 200 Kč kolek?
A ještě jedna věc. Pokud chci zatím pouze povolení k nošení + nákupní povolení, tak mám na formuláři vyškrtnout "držení" a do specifikací o zbrani napsat pouze "samonabíjecí pistole". Je tak?
Po koupi zbraně znovu vypsat tento formulář, kde bude pouze držení a opět 200 Kč kolek.
Předem díky a omlouvám se, že je možná odpověď na některé ze 140 stránek a já to nepřečetl. Dík.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2102 » pon 25. čer 2018, 21:15

ano kolek stojí 200,-. koupíš ho na poště. do kolonky druh zbraně napíšeš "pistole samonabíjecí". zbytek popisu zbraně není nutné vyplňovat.
chtít vyškrtnout držení nedává smysl.



Daniel Kříž
Příspěvky: 8

Příspěvek#2103 » pon 25. čer 2018, 21:39

Díky. Já věděl, že v tom zbytečně hledám Ameriku. . :-)



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#2104 » úte 26. čer 2018, 14:53

Daniel Kříž píše:Po koupi zbraně znovu vypsat tento formulář, kde bude pouze držení a opět 200 Kč kolek.
Ne, vyplníš jiný formulář (Oznámení o nabytí zbraně, vulgo šedivák) a kolek je 300Kč (nebo 100, pokud ji máš na sport a jsi registrovaný sportovní střelec).



Daniel Kříž
Příspěvky: 8

Příspěvek#2105 » úte 26. čer 2018, 21:45

Jj, díky. Chápu.
Prvním formulářem žádám o POVOLENÍ k nabytí/držení/nošení zbraně.
A tím co píšeš, už jenom OZNAMUJI nabytí zakoupené zbraně s přesnými údaji.
Kuci, ještě jednou děkuji.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#2106 » úte 25. zář 2018, 19:27

Zajic píše:Dobrý den, udělal jsem zkoušky z odborné způsobilosti o vydání ZP - skupina E (ochrana zdraví, života a majetku) a mám k tomu pár dotazů, na kterém jsem zde nenašel odpověd a nebo jsem neprohlížel úplně vše. Proto se omlouvám, pokud to tu už někde je, ale byl bych rád, kdyby mě to tady někdo jednoduše vysvětlil, jak se věci mají.

1. Chci si pořídit zbraň kategorie B a chci ji i nosit u sebe. Na stránkách jsem se tady dočetl, že abych byl oprávněn tuto zbraň nosit, potřebuji k tomu mít na zadní straně ZP "Oprávněn nosit zbraň kategorie: B", což je možné až po prvním kladně vyřízeném povolení k nošení zbraně kat. B. Tak mě zajímá, jestli je možné si při podání žádosti o vydání ZP zažádat i o toto oprávnění? A případně na jakém formuláři? Je běžný takový postup nebo to je jen na domluvě s policisty a ti můžou nebo nemusí vyhovět?

2. Jaký je postup k získání první zbraně příp. další zbraně? Mám jít do obchodu se zbraněmi, vybrat si zbraň, zjistit si od prodejce údaje o zbrani (druh, vzor, výrobní číslo...), tyto údaje mám pak napsat do žádosti o povolení k nabytí vlastnictví, držení, nošení zbraně, a po vydání povolení od Policie si jít zbraň k prodejci zakoupit a následně přijít zaregistrovat na Policii? Jaký je správný postup?

Prosím o vysvětlení nějak selským rozumem.
Předem moc děkuji.


Ahoj všem,

platí toto stále - přeci jen se toho za 7 let mohlo dost změnit - že pro nošení zbraně musím mít v ZP přímo napsáno "Oprávněn nosit zbraň kategorie B"? Pokud ano, kde by to mělo být uvedeno; v jiných záznamech? Nestačí mít v průkazu zbraně uvedeno, že je zbraň registorvána v rámci skupiny E dle ZP?
Díky předem za odpověď!



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#2107 » úte 25. zář 2018, 19:29

neplati, nevim kdy, ale zrusili to, vse mam na noseni, bez zaznamu v zp

a do prukazu ti nic takovyho nezapisou, normalne si vypln nakupko, pro noseni, a se ZP E a prukazem zbrane muzes nosit.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#2108 » úte 25. zář 2018, 19:47

Super, díky. A když mám ZP kategorie A,B,E tak stačí vyplnít do žádosti resp. vybrat pro účely "Uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání" a pak "Ochrana života, zdraví nebo majetku"? Nic jiného asi stejně nejde, že?



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#2109 » úte 25. zář 2018, 20:29

Na to byly taky různé náhledy co zaškrtáváš, (a nebo "krajské/okresní právo") zaškrtni co potřebuješ a můžeš, vzhl. k tomu. že máš sk. E tak nosit můžeš tak to zaškrtni (ochrana ž.z.m...)



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#2110 » úte 25. zář 2018, 20:37

jak píše skagerak, co ozbm to jinej nazor, zeptej se a oni ti reknou, konkretne v jicine chteji jeden duvod, takze ozzm je jasna volba i s tim muzes sportovne strilet..



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#2111 » stř 26. zář 2018, 20:18

U nás na nástěnce je dokonce napsáno co zaškrtnout aby žádost byla považována jako důvodná/oprávněná. Příslušník u přepážky by měl poradit.
U nás si můžeme zaškrtnout jen ochrana zdraví a uskutečňování sportovní činnosti.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2112 » stř 26. zář 2018, 21:23

Jakej názor? Probuďte se. Platíme si je a jsou tu jen pro nás. Žádáte správní orgán podle správního řádu, tak sakra žádejte co chcete a uvidíte, že vám to nikdo písemné nezamítne.



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#2113 » čtv 27. zář 2018, 03:45

U nás se ještě před spuštěním CRZ zaškrtávaly všechny zákonné důvody současně a pokud jsem je nezaškrtnul, policajt mi poradil, ať si je tam raději zaškrtnu všechny nebo je tam zaškrtnul rovnou sám. Se spuštěním CRZ nelze zaškrtnout sběratelství současně s jakýmkoli jiným důvodem, protože registr to nevezme.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#2114 » čtv 27. zář 2018, 06:35

To je naprosta hloupost. Uz jsem zde psal. Pokud policie odmita vystavit povoleni pro sberatelstvi a soucasne treba sport, lov nebo ochranu, odkazte je na ust. paragrafu 12 odst. 7 zakona 119/2002 Sb.,:


Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Zdovodneni, ze takove povoleni nelze zadat do CRZ je lez.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#2115 » čtv 27. zář 2018, 06:59

Neni to lez. Je to realne existujici chyba systemu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů