Nákupní povolení



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#1906 » pát 30. čer 2017, 10:26

Dne 30. 6. 2017 jsem na MV ČR poslal tanto dotaz:

"Dobrý den, obracím se na vás s tímto problémem:

Dnes jsem byl podat žádost o povolení na samonabíjecí pistoli, zbraň kategorie B, na PČR v Prostějově. Zatímco vždy předtím jsem v žádosti uváděl všechny tři důvody, sběratelství, ochrana i kultura + sport, a povolení jsem samozřejmě vždy dostal na všechny tři důvody, dokonce mi na PČR doporučili uvádět všechny důvody a když jsem některý zapomněl, dopsali mi jej tam sami, dnes mi pracovnice tvrdila, že tam může být jen jedna z možností, že jinak to povolení nelze zadat do CRZ. Přitom já ještě nevím, co budu kupovat, například se mi například může naskytnout koupě zbraně bez značky zkušebny a na tu potřebuji povolení mimo jiné i na sběratelství. Mám dotaz, zda se změnil výklad zákona, nebo jde o chybu v Centrálním registru zbraní, že dnes nelze kombinovat důvody pro vydání povolení na zbraň kategorie B?

Přeji hezký den, podpis."

Dodnes jsem nedostal odpověď ani povrzení, že se mým dotazem někdo zabývá....

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1907 » pát 30. čer 2017, 10:53

Třeba si to přečtou až po obědě ;)

máš tam asi špatný datum ...



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#1908 » pát 30. čer 2017, 11:03

Tak to jsem se překlepl. Datum bylo správně 23. 6.....



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#1909 » pon 10. črc 2017, 17:42

Dnes jsem dostal odpověď:

Dobrý den,

předně se omlouvám za zdržení s odpovědí na Váš dotaz. Zákon o zbraních uvedení vícero důvodů při podání žádosti o povolení nijak nevylučuje a podle našich informací by takovému běžnému postupu neměl bránit ani Centrální registr zbraní. Ke konci června však byl CRZ rozsáhleji aktualizován a není vyloučeno, že šlo o nějaký dočasný programový problém. Vyloučit nelze ale ani chybu pracovnice, s níž jste komunikoval.

Hezký den,


Jan Bartošek
odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality
Ministerstvo vnitra

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1910 » stř 12. črc 2017, 16:10

Taky jsem dostal dneska odpoved ohledne dotazu na 10.000 zapalek povolenych zakonem, ale prestupkem, pokud jich mam vic jak 1.000. Vypada to, ze mezi litanim do snemovny, na vladu, do senatu a uvnitr vnitra je ted mezi dovolenejma chvile casu na resty ohledne komunikace:

Dobrý den,

omlouvám se za (prakticky již tradiční…) zdržení, ale máte pravdu, tohle je opravdu chyba v zákoně. Nicméně sankcionovat nelze něco, co zákon explicitně připouští, takže v praxi by s tím neměl být problém…

Hezký den,

Jan Bartošek



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#1911 » stř 2. srp 2017, 18:00

Z vlakna som vystudoval, ze pokial chcem kupit extra hlaven tak potrebujem nakupko na hlaven. Ako potom funguje registracia? Dostanem PZ len na hlaven?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#1912 » stř 2. srp 2017, 18:11

Ano



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#1913 » úte 8. srp 2017, 18:59

iloveguns píše:Dnes jsem dostal odpověď:

Dobrý den,

předně se omlouvám za zdržení s odpovědí na Váš dotaz...


Zdravím...
Byl jsi tam od té doby? Změnilo se něco?
Chystám se vyrazit pro první nákupko a přirozeně bych rád označil sběratelství + sport + ochrana zdraví a majetku.
Tak jen abych věděl, jestli je budu muset přesvědčovat s odpovědí z ministestva, nebo už nebudou nic namítat.

Díky za info...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1914 » úte 8. srp 2017, 19:07

Byl jsem pred cca mesicem pro nakupko. Policajt hned rikal oznacit vse podle skupin. Mam taky ABE, ale A neni smerodatne. Pusku mam na sport a ochranu ŽZM



MarkedOne
Příspěvky: 20

Příspěvek#1915 » úte 8. srp 2017, 19:17

Já mám skupiny všechny (kromě F přirozeně), ale připadá mi zbytečné tam psát víc věcí než jen ty tři co jsem uvedl. Spíš jsem chtěl vědět od "iloveguns" jestli mu v Prostějově dělali ještě problém, jako tu popisoval minule (tedy pokud tam od té doby byl znovu).
Ale díky za reakci.



am010
Příspěvky: 3

Příspěvek#1916 » stř 9. srp 2017, 18:52

Měsíc zpět jsem byl pro nákupní povolení na pistoli u PČR Písek. Uvedl jsem 2 důvody. Bohužel mi byl povolen jen jeden. Tak mám jen na ŽZM, ale zase do hodinky bylo hotové. V Písku jsou moc fajn policisté.
Plánuji brokovnici, rovnou dám jen jedno.

Uživatelský avatar
Střelka
Příspěvky: 8

Příspěvek#1917 » čtv 10. srp 2017, 07:34

PČR Kladno - nákupní povolení vystavili na počkání a mohla jsem uvést více důvodů. Já uvedla dva - sport a osobní ochrana. Paní inspektorka byla velmi milá, i když jsem přišla 15 min. před zavíračkou a nákupko mi vystavovala cca 20 min.



Kodl
Příspěvky: 20

Příspěvek#1918 » čtv 10. srp 2017, 09:52

Na PČR Písek mi na všech nákupkách dovolili uvést jen jeden důvod. Pokaždé mi řekli, že když uvedu důvod "ochrana života, zdraví a majetku", že to je nadřazené ostatním (což mi přijde divné, ale nepolemizoval jsem s nimi). Jo a na nákupku na pušku samonabíjecí mi nekompromisně škrtli nošení a víc se o tom nebavili (to jenom jak se tu někde řešilo, zda jde mít na sk. E dlouhou zbraň i na nošení).
Jinak potvrzuji, že jsou ochotní a snaží se vždy vyjít vstříc.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#1919 » čtv 10. srp 2017, 10:51

S tím nošením dlouhých se to už řešilo xkrát a je s podivem, že by se to ještě někde mohlo objevit. :o
Sám mám všechny svoje B zbraně i na nošení. Mmch pro C vyplývá právo nošení přímo ze zákona, netřeba o ně žádat - a nejdelší z mých zbraní je skoro stejně dlouhá jako já sám (mosinka s bodákem).



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#1920 » čtv 10. srp 2017, 11:17

Škrtli? Jak mohou ve tvé žádost škrtat? Normálně to pošli doporučeně poštou a uvidíme, jak se s tím popasují.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů